Český šampión je krok od jackpotu. Ferencváros doma zlyhal

Už len jedného súpera stačí Viktorii Plzeň vyradiť a postúpi do skupinovej fázy Ligy majstrov. V odvete 3. predkola zdolal český majster Šeriff Tiraspol 2:1 a keďže rovnakým skóre vyhral aj v úvodnom súboji pohodlne si vybojoval účasť v play off.

09.08.2022 21:07 , aktualizované: 23:11
708656883 Foto:
Futbalisti Viktorie Plzeň sa môžu tešiť z postupu do play off o Ligu majstrov a istoty skupinovej fázy Európskej ligy.

Plzeň má istotu, že si na jeseň zahrá minimálne v skupinovej fáze Európskej ligy, čiže pohárovej súťaže číslo dva.

Postupom do play off Ligy majstrov dosiahne aj na lukratívne odmeny – už teraz má istotu 300 miliónov (vyše 12 miliónov eur).

SR Futbal FL 6. kolo udržanie Zlaté Moravce Michalovce NRX Čítajte viac Grék, ktorý naštval Kociana, je preč. Prestúpil do Maďarska

O góly českého tímu v odvete sa postarali útočník Jan Kliment a krídelník Jhon Mosquera. Súperom Plzne v play off bude postupujúci z duelu medzi Ferencvárosom a Karabachom.

V domácom drese nastúpil od 73. minúty René Dedič, ďalší slovenský útočník Matej Trusa sa dostal na ihrisko v 90. minúte.

Plzeň sa v play off o postup do skupinovej fázy stretne s FK Karabach. Azerbajdžanských tím dokázal po domácej remíze 1:1 triumfovať na ihrisku Ferencvárosu Budapešť 3:0. Maďarský premožiteľ Slovana Bratislava v 2. predkole tak bude hrať play off o Európsku ligu.

odvety 3. predkola LM:
Žalgiris Vilnius – FK Bodö/Glimt 1:1 (1:0) /prvý zápas 0:5, postúpilo Bodö/Glimt/
Pjunik Jerevan – Crvena zvezda Belehrad 0:2 /prvý zápas 0:5, postúpil Belehrad/
Apollon Limassol – Maccabi Haifa 2:0 (2:0) /prvý zápas 0:4, postúpila Haifa/
Viktoria Plzeň – Šeriff Tiraspoľ 2:1 (1:0) /prvý zápas 2:1, postúpila Plzeň/
/R. Dedič hral od 73. min, M. Trusa hral od 90. min, M. Tvrdoň (všetci Plzeň) bol na lavičke náhradníkov/
FC Midtjylland – Benfica Lisabon 1:3 (0:1) /prvý zápas 1:4, postúpila Benfica/
Dinamo Záhreb – Ludogorec Razgrad 4:2 (3:1) /prvý zápas 2:1, postúpilo Dinamo/
Ferencváros Budapešť – FK Karabach 1:3 (0:1) /prvý zápas 1:1, postúpil Karabach/
Glasgow Rangers – Royale Union Saint-Gilloise 3:0 (1:0) /prvý zápas 0:2, postúpil Glasgow/
PSV Eindhoven – AS Monaco 3:2 pp (2:2, 1:0) /prvý zápas 1:1, postúpil Eindhoven/
Sturm Graz – Dynamo Kyjev 1:2 pp (1:0, 1:0) /prvý zápas 0:1, postúpil Kyjev/

odveta 3. predkola EL:
KF Škupi – Shamrock Rovers 1:2 (0:0) /prvý zápas 1:3, postúpil Shamrock/

odveta 3. predkola EKL:
Gzira United – AC Wolfsberg 0:4 (0:2) /prvý zápas 0:0, Wolfsberg postúpil do play off/

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Viac na túto tému: #futbal #liga majstrov #Viktoria Plzeň