Očaril aj fanúšikov súpera. Messi spečatil kanonádu krásnymi nožničkami

Futbalisti Paríža St. Germain zvíťazili v sobotňajšom súboji 1. kola francúzskej Ligue 1 na ihrisku Clermontu Foot jednoznačne 5:0.

06.08.2022 23:09
Lionel Messi Foto:
Lionel Messi dáva nožničkami piaty gól Parížanov.

Úradujúci šampión rozhodol o triumfe už v prvom polčase, v ktorom sa postupne strelecky presadili Neymar, Achraf Hakimi a Marquinhos. V závere spečatil hladký triumf favorizovaných hostí dvoma gólmi Lionel Messi.

Najmä jeho druhý zásah z 86. minúty bol znamenitý. Po tom, ako si spracoval loptu chrbtom k bránke, efektnými nožničkami preloboval domáceho brankára:

Jeho meno po tejto akcii skandovali aj fanúšikovia Clermontu:

Na súpiske PSG sa pre svalové zranenie neobjavil Kylian Mbappé, no s jeho absenciou sa tím vyrovnal znamenite.

Hráči AS Monaco v prvom sobotnom zápase zvíťazili na pôde Racingu Štrasburg 2:1.

„Kniežatá“ mali v Alsasku miestami drvivú prevahu, ktorú vyjadrili gólmi Krepina Diattu a Sofianea Diopa.

Messi vs. Ronaldo? Futbalové osobnosti rozhodli Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Alex Ferguson – Cristiano Ronaldo. „Messi je...

V 65. minúte Habib Diallo hlavičkou znížil, no vyrovnať sa už domácim proti tretiemu tímu uplynulej sezóny nepodarilo. Diallo síce v nadstavenom čase dokázal poslať loptu do siete, ale VAR odhalil ofsajd a gól neuznal.