So Slovákmi na ihrisku. Plzeň vyhrala v Moldavsku

Futbalisti Viktorie Plzeň zvíťazili v utorok v úvodnom stretnutí 3. predkola Ligy majstrov 2022/2023 v Kišiňove nad moldavským šampiónom Šeriff Tiraspoľ 2:1.

02.08.2022 21:02 , aktualizované: 21:54
1. Plzeň Foto:
Futbalisti Viktorie Plzeň.

Domáci sa ujali vedenia v 36. minúte, keď Ibrahim Akanbi premenil pokutový kop nariadený po ruke Jana Sýkoru v šestnástke.

Obhajca českého titulu však dokázal pomerne rýchlo skóre otočiť.

Ešte pred prestávkou takisto z penalty vyrovnal Tomáš Chorý po tom, ako brankár Razak Abalora fauloval v pokutovom území Milana Havla, a desať minút po zmene strán poslal hostí do vedenia hlavičkou Pavel Bucha.

Šeriff v závere vystupňoval tlak, ale Plzeň vďaka kompaktnej defenzíve už súpera do šance nepustila a tesný náskok si ustrážila.

1. Základ Čítajte viac Slovan spoznal súperov. Trnavu môže čakať federálne derby

Z víťazstva Viktorie sa tešili aj slovenskí legionári, René Dedič nastúpil v 67. minúte, ďalší útočník Matej Trusa hral od 75. min, brankár Marián Tvrdoň sledoval duel z lavičky náhradníkov.

Odveta v Plzni je na programe o týždeň 9. augusta. Úspešný z tejto konfrontácie narazí v play off na víťaza dvojzápasu FK Karabach Agdam – Ferencváros Budapešť, maďarský tím v 2. predkole vyradil slovenského majstra ŠK Slovan Bratislava.

Šeriff Tiraspoľ – Viktoria Plzeň 1:2 (1:1)
R. Dedič hral od 67. min, M. Trusa nastúpil v 75. min, M. Tvrdoň a (všetci Plzeň) celý zápas na lavičke náhradníkov

Ludogorec Razgrad – Dynamo Záhreb 1:2 (1:2)

AS Monako – PSV Eindhoven 1:1 (0:1)

Royale Union Saint-Gilloise – Glasgow Rangers 2:0 (1:0)

Benfica Lisabon – FC Midtjylland 4:1 (3:0)

Viac na túto tému: #liga majstrov #Viktoria Plzeň #Šerif Tiraspoľ