Zázrak v Batumi. Weiss poslal Slovan ďalej gólom priamo z rohu v 120. minúte

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava postúpili do 2. predkola tohto ročníka Ligy majstrov. Na pôde Dinamo Batumi v odvetnom zápase otočili v predĺžení na 2:1 a po domácej bezgólovej remíze sa tak predstavia v ďalšej fáze prestížnej európskej súťaže.

13.07.2022 21:40
Vladimír Weiss Foto: ,
Vladimír Weiss v zápase proti Batumi.
debata (40)

Slovenský klub nastúpi proti Ferencvárosu Budapešť, ktorý zdolal v stredu kazachstanský FC Tobol Kostanaj vysoko 5:1.

Hostia ťahali väčšinu duelu za kratší koniec a najmä v prvom polčase boli pod veľkým tlakom gruzínskeho majstra. Po góle Zurika Davitašviliho v 104. minúte to navyše vyzeralo, že je o všetkom rozhodnuté.

„Belasí“ sa však postarali o nečakaný obrat. Najprv skóroval Tigran Barseghjan po teči domáceho Giorgiho Rechviašviliho a pár sekúnd pred hvizdom dostal loptu za chrbát brankára Lazareho Kupatadzeho kapitán hostí Vladimír Weiss.

Stredopoliarovi sa to podarilo priamo z rohového kopu.

FC Dynamo Batumi – ŠK Slovan Bratislava 1:2 pp (0:0, 0:0)

Gól: 104. Davitašvili – 115. Barseghjan, 120.+3. Weiss
Rozhodovali: Nobre – Martins, Almeida (všetci Por.), ŽK: Rechviašvili, Palavandišvili, Davitašvili – Kucka, Weiss
Batumi: Kupatadze – Čabradze (85. Palavandiš­vili), Rechviašvili, Azackij, Azarov – Teidi (85. Vatsadze), Altunašvili (113.Radin) – Mamučašvili, Bidzinašvili (62. Jigauri), Davitašvili – Flamarion
Slovan: Chovan – Medveděv (114. Green), Kašia, Abena, Pauschek (106. Ramirez) – Kucka (114. Mustafič), Kankava – Weiss, Holman (46. Šaponjič), Čakvetadze (62. Barseghjan) – Čavrič (67. Zmrhal)