Famózny Messi. Piatimi gólmi zostrelil súpera z Pobaltia

Lionel Messi zažiaril v nedeľňajšom prípravnom futbalovom zápase s Estónskom, keď strelil všetky góly Argentíny a priviedol ju k vysokému víťazstvu 5:0.

06.06.2022 10:48
Spain Argentina Estonia Messi Foto: ,
Lionel Messi.

Tridsaťštyriročný útočník tak zaznamenal v 162 dueloch v národnom drese 86 presných zásahov. Argentína vstúpila do duelu v španielskej Pamplone ako veľký favorit, čo Messi potvrdil už v 9. minúte, keď premenil penaltu.

Ďalšie štyri „kúsky“ pridal z hry v 45., 47., 71. a 76. minúte. Argentínsky kapitán si tak pripísal ďalší výborný výsledok po tom, ako pred štyrmi dňami priviedol svoju krajinu k triumfu v zápase Finalissimy.

Jeho tím zvíťazil v oficiálnom súboji úradujúcich majstrov Európy a Južnej Ameriky nad Talianskom 3:0. Messi v ňom zaznamenal dve asistencie.

Messi dal premiérovo päť gólov v jednom zápase za Argentínu a druhýkrát v kariére. Predtým dosiahol takýto počin v roku 2012 v drese Barcelony, ktorá zdolala v Lige majstrov Bayer Leverkusen 7:1.

Zároveň sa posunul na štvrté miesto medzi najlepšími reprezentačnými strelcami, keď prekonal Ferenca Puskása (84 gólov). Pred ním sú už len Mokhtar Dahari z Malajzie (89), Ali Daei z Iránu (109) a Portugalčan Cristiano Ronaldo (117), ktorý dal v nedeľu v Lige národov dva góly Švajčiarsku (4:0). Informovala televízia BBC.

Futbalisti Peru zvíťazili v nedeľňajšom prípravnom zápase nad Novým Zélandom 1:0. O ich triumfe rozhodol v 69. minúte útočník Gianluca Lapadula. Výhru Kolumbie nad Saudskou Arábiou zariadil už v 9. minúte Rafael Borre.