Slavia so Slovákom Schranzom doma zlyhala. Semifinále si nezahrá

Futbalisti Slavie Praha vo štvrťfinálovej odvete prehrali na domácej pôde s Feyenoordom Rotterdam 1:3, v prvom dueli v Holandsku sa zrodila remíza 3:3.

14.04.2022 23:09
Smutný Peter Olayinka zo Slavie Praha po prehre... Foto:
Smutný Peter Olayinka zo Slavie Praha po prehre vo štvrťfinále Európskej konferenčnej ligy.

Feyenoord mal vo vypredanom Edene raketový štart a už v 2. minúte sa ujal vedenia zásluhou Cyriela Dessersa. „Zošívaní“ vyrovnali v 14. minúte, keď chybu v rozohrávke potrestal Ibrahim Traore.

V 59. minúte využil Dessers ďalšiu hrúbku brankára Slavie Aleša Mandousa a poslal Feyenoord do vedenia. Triumf hostí spečatil v 78. minúte Luis Sinisterra. Schranz hral do 77. minúty. V semifinále čaká Feyenoord francúzsky Olympique Marseille, ktorý uspel na pôde PAOK-u Solún 1:0.

Holandsko SR šport futbal EKL 1/4 1. Feyenoord Slavia Čítajte viac Slavia so Schranzom vyrovnala v nadstavení, Nóri opäť skolili Rimanov

Hráči Leicestru City sa stali prvými semifinalistami EKL. Vďaka dvom gólom v záverečnej štvrťhodine zvíťazili na pôde PSV Eindhoven 2:1. O postupe „líšok“ rozhodol v 88. minúte Portugalčan Ricardo Pereira. Úvodný duel sa skončil bezgólovou remízou.

Leicester nastúpi v semifinále proti AS Rím, ktorý na Stadio Olimpico zdolal FK Bodö/Glimt 4:0. Hetrikom sa blysol Nicolo Zaniolo. Tím Joseho Mourinha rozhodol o osude stretnutia tromi gólmi v úvodnej polhodine.

Odvety štvrťfinále EKL 2021/2022:

Slavia Praha – Feyenoord Rotterdam 1:3 (1:1)

Góly: 14. Traore – 2. a 59. Dessers, 78. Sinisterra, ČK: 90.+4 Kačaraba (Slavia) /I. Schranz hral za Slaivu do 77. min/

/prvý zápas: 3:3, postúpil Feyenoord/

PAOK Solún – Olympique Marseille 0:1 (0:1)

Gól: 34. Payet

/prvý zápas: 1:2, postúpilo Marseille/

AS Rím – FK Bodö/Glimt 4:0 (3:0)

Góly: 23., 29. a 49. Zaniolo, 5. Abraham

/prvý zápas: 1:2, postúpil AS Rím/

PSV Eindhoven – Leicester City 1:2 (1:0)