Barcelona bola na prahu vypadnutia. Duel v Istanbule však otočila

Po bezgólovej remíze v prvom zápase Európskej ligy vyhrali Katalánci v Istanbule nad Galatasarayom 2:1.

17.03.2022 21:00
Pierre-Emerick Aubameyang. Foto:
O postupe Barcelony v Európskej lige rozhodol gól Aubameyanga.

Futbalisti Barcelony tak nebudú chýbať medzi osmičkou najlepších tímov v európskej pohárovej súťaži číslo dva. Okrem nich si postup ďalej vybojovali aj Glasgow Rangers, SC Braga a Atalanta Bergamo.

Barcelona sa mohla v Istanbule ujať vedenia po desiatich minútach hry, Frenkie de Jong však svoju príležitosť nevyužil. Gólovo udrelo na druhej strane v 28. minúte, keď sa po rohovom kope hlavou v páde zo siedmich metrov presadil Marcao.

Liverpool Čítajte viac Šláger v Londýne pre Liverpool. Za obhajcom zaostáva len o bod

Hostia odpovedali ešte pred prestávkou – po peknej kombinačnej akcii a prihrávke od Ferrana Torresa si na trávnik položil dvoch obrancov Pedri a strelou po zemi zvnútra šestnástky vyrovnal na 1:1.

V nadstavení prvého polčasu ešte Pierre-Emerick Aubameyang hlavičkou zo záklonu trafil brvno bránky Galatasarayu. Päť minút po zmene strán sa Aubameyang dočkal a rozhodol o triumfe i postupe Barcelony.