Škriniar nezabránil prehre, v Paríži žiarili Messi s Mbappém

Futbalisti Paríža St. Germain zvíťazili v utorňajšom zápase A-skupiny Ligy majstrov 2021/2022 nad FC Bruggy 4:1.

07.12.2021 21:07 , aktualizované: 23:11
škriniar futbal Foto:
Milan Škriniar z Interu Miláno v súboji s útočníkom Realu Madrid Viniciusom Juniorom.

V druhom súboji skupiny RB Lipsko na domácom štadióne zdolalo Manchester City 2:1 a vybojovalo si účasť v jarnej Európskej lige UEFA.

V Parku princov mali domáci skvelý vstup do stretnutia, v 2. a v 7. minúte sa dvakrát presadil francúzsky útočník Kylian Mbappé. Ten najprv zblízka upratal do siete loptu, ktorá sa k nemu dostala od brankára hostí.

Messi rodina Čítajte viac Moju manželku nechaj na pokoji! Messi zúril na slávnosti

O päť minút strelou z prvej nedal Simonovi Mignoletovi opäť žiadnu šancu. Parížania mali aj ďalšie príležitosti, presadil sa až Lionel Messi v 38. minúte utešenou technickou obaľovačkou.

Bruggy v druhom dejstve znížili, keď voľný Mats Rits trafil presne k vzdialenejšej tyčke. Skóre uzavrel Messi v 76. minúte z penalty.

V Lipsku sa hral zaujímavý futbal, domácich dostal do vedenia po samostatnom úniku v 24. minúte Dominik Szoboszlai, keď chladnokrvne obišiel aj brankára a dal do prázdnej brány. Domáci Andre Silva či Emil Forsberg nevyužili ďalšie šance, vyrovnať mohol Phil Foden, ktorý ale trafil len žrď.

Už istý víťaz skupiny z Manchestru v druhom polčase inkasoval opäť v 71. minúte, keď Andre Silva využil prihrávku od Forsberga.

Hostia ešte dokázali znížiť, v 77. minúte sa presadil hlavou na zadnej tyči Riyad Mahrez. Snahu anglického majstra o vyrovnanie zmarilo vylúčenie Kylea Walkera v 83. minúte.

Marek Hamšík Čítajte viac Tribúny burácali. Hamšík strelil gól a počúval oslavné pokriky

V Madride Real dostal do vedenia Toni Kroos strelou spoza šestnástky v 17. minúte. Inter sa snažil, ale zakončenie Ivana Perišiča nebolo presné. V závere prvého polčasu trafil domáci Rodrygo tyč, vzápätí opäť vystrelil len do bočnej siete.

V druhom polčase dostal červenú kartu Nicolo Barella, potvrdil ju VAR. V 78. minúte definitívne rozhodol o domácej výhre Marco Asensio výstavnou strelou spoza šestnástky. Škriniar odohral celý zápas a mal šancu znížiť, no v 85. minúte hlavičkoval len do brankára.

Chorvátsky stredopoliar Luka Modrič z Realu si v LM zapísal jubilený 100. štart a stal sa 43. hráčom, ktorému sa to v tejto súťaži podarilo. V druhom zápase skupiny remizoval Šachtar Doneck v Kyjeve so Šeriffom Tiraspoľ 1:1.

6. kolo skupinovej fázy LM

A-skupina

Paríž St. Germain – FC Bruggy 4:1 (3:0)
Góly: 2. a 7. Mbappe, 38. a 76. Messi (druhý z 11 m). Rozhodoval: Manzano (Šp.)

RB Lipsko – Manchester City 2:1 (1:0)
Góly: 24. Szoboszlai, 71. A. Silva – 77. Mahrez. Rozhodoval: Schärer (Švaj.), ČK: 83. Walker (Manchester)

B-skupina

AC Miláno – FC Liverpool 1:2 (1:1)
Góly: 29. Tomori – 36. Salah, 55. Origi. Rozhodoval: Makkelie (Hol.)

FC Porto – Atletico Madrid 1:3 (0:0)
Góly: 90.+5 Oliveira (z 11 m) – 56. Griezmann, 90. Correa, 90.+2 De Paul, ČK: 70. Wendell, 75. Marchesin – 67. Carrasco. Rozhodoval: Turpin (Fr.)

C-skupina

Borussia Dortmund – Besiktas Istanbul 5:0 (2:0)
Góly: 45.+2 a 53. Reus (prvý z 11 m), 68. a 81. Haaland, 29. Malen, ČK: 43. Welinton (Besiktas). Rozhodoval: Letexier (Fr.)

Ajax Amsterdam – Sporting Lisabon 4:2 (2:1)
Góly: 8. Haller (z 11 m), 42. Antony, 58. Neres, 62. Berghuis – 22. Santos, 78. Tabata. Rozhodoval: Massa (Tal.)