Slovan zastavil predaj vstupeniek na PAOK. Kmotrík: Smrteľný úder

Futbalový klub ŠK Slovan Bratislava pozastavil predaj vstupeniek na domáci zápas Európskej konferenčnej ligy s PAOK Solún FC (štvrtok 25. novembra o 18.45).

, , 18.11.2021 17:38
SR Futbal FL Slovan Michalovce BAX Foto: ,
Ilustračná snímka.
17

Reagoval tak na zmeny v COVID automate, ktoré vo štvrtok oznámila Vláda SR a podľa nich môže byť na hromadnom podujatí v červenom okrese prítomných len 200 divákov v režime OP (očkovaní a prekonaní). Vedenie klubu je zo zmien „šokované, znechutené a sklamané“.

Drasticky sa zhoršujúca situácia s nákazou koronavírusom a preplnené nemocnice na Slovensku prinútili vládu Slovenskej republiky prijať nepopulárne opatrenia, na ktoré doplatia aj návštevníci športových podujatí.

Eduard Heger Čítajte viac Vláda zavádza dočasný lockdown pre nezaočkovaných

Podľa nových nariadení má platiť pre hromadné podujatia pre režim OP 200 ľudí v červenej farbe, 100 ľudí v bordovej farbe a 50 ľudí v čiernej farbe.

Zelené okresy a oranžové okresy majú byť pre režim OP bez obmedzení. Pre vstup v režime OTP má platiť pre červené, bordové a čierne okresy kapacitné obmedzenie šesť ľudí.

Hromadné podujatia v základnom režime majú byť pre červené, bordové a čierne okresy zakázané.

Zápas EKL Slovan Bratislava – PAOK mal byť pôvodne organizovaný v OTP režime, a to bez ohľadu na to v akej farbe COVID automatu sa bude Bratislava nachádzať.

"Zmeny v COVID automate, ktoré dnes oznámila Vláda SR, sa priamo dotýkajú aj nášho najbližšieho domáceho zápasu v Európskej konferenčnej lige s PAOK FC.

V zmysle nových opatrení môže byť na športovom hromadnom podujatí v ‚červenom‘ okrese prítomných len 200 divákov v režime očkovaní a prekonaní. ŠK Slovan v tejto súvislosti pozastavil predaj vstupeniek. O ďalších krokoch budeme informovať prostredníctvom oficiálnych komunikačných kanálov.

Toto rozhodnutie prichádza po tom, ako klub predával vstupenky v pôvodnom režime OTP, mal zabezpečenú organizáciu, zazmluvnenú reklamnú kampaň, dodávateľov a podobne.

Týmto rozhodnutím vznikajú nášmu klubu obrovské športové i ekonomické straty," uviedol klub vo vyhlásení na svojej webovej stránke.

koláž tréneri Čítajte viac Pustí Kmotrík Weissa? Kto by mal byť (staro)novým trénerom?

"Nemám slov, a určite nie som jediný. Sme šokovaní, znechutení a sklamaní. Po dlhom a náročnom období, keď sme bojovali s obrovskými stratami, dostávame ďalšiu obrovskú ranu.

Doslova ranu pod pás. Kapacitu 200 divákov považujeme za výsmech. Nech si na to urobí názor každý sám, no dnes sme dostali nie ďalšiu facku, ale doslova ‚smrteľný úder‘," povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

17 debata chyba
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #PAOK Solún
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy