Dvojgólový Haraslín rozjasal Letnú, Lyon ju po prestrelke umlčal

Ani dva góly Lukáša Haraslína nestačili futbalistom pražskej Sparty na bodový zisk vo štvrtkovom domácom stretnutí 3. kola Európskej ligy s Olympique Lyon.

21.10.2021 23:08 , aktualizované: 23:30
ČR futbal EL 3. kolo A Sparta Praha Olympique Lyon Foto: ,
Slovenský hráč Sparty Praha Lukáš Haraslín pred Tinom Kadewerom z Lyonu.

Slovenský krídelník ich v rozpätí 4. a 19. minúty poslal do dvojgólového vedenia, ale hostia triumfovali 4:3 a s plným počtom 9 bodov jasne vedú A-skupinu.

Haraslín otvoril skóre, keď si pripravil streleckú pozíciu na hranici šestnástky a jeho tečované zakončenie zapadlo do siete.

Náskok zdvojnásobil po tom, ako dostal prihrávku na ľavej strane, potiahol si loptu do pokutového územia a presne vystrelil pomedzi nohy obrancu Jeromea Boatenga.

SR futbal EKL 3. kolo F Slovan Bratislava Lincoln Red BAX Čítajte viac Outsider hrýzol, no Slovan splnil povinnosť. Weiss: Vieme a mali sme hrať lepšie

Ešte do prestávky však znížil Karl Toko Ekambi a po zmene strán otočili stav Houssem Aouar a Lucas Paqueta. Lyon v závere prišiel o vylúčeného Mala Gusta, ktorý videl žltú kartu, no Ekambi dal v početnej nevýhode víťazný zásah.

Slovenskému obrancovi domácich Dávidovi Hanckovi odoprel VAR gól v nadstavenom čase, v ktorom predsa len znížil Ladislav Krejčí. Sparta už vyrovnať nestihla a figuruje so štyrmi bodmi na druhej priečke.

Prvé víťazstvo v C-skupine dosiahol SSC Neapol, ktorý na vlastnom štadióne zdolal Legiu Varšava 3:0. Stanislav Lobotka sedel na lavičke náhradníkov talianskeho klubu.

Slavia Praha Čítajte viac Komplikácia pre Slovan, PAOK raboval v Kodani. Bodö - AS Rím 6:1!

Neuspel KRC Genk s ďalším slovenským stredopoliarom Patrikom Hrošovským, na pôde West Hamu United prehral 0:3. Hrošovský absolvoval plnú minutáž.

Bayer Leverkusen remizoval na pôde Betisu Sevilla 1:1. Na vedúci zásah domáceho Borju Iglesiasa z jedenástky odpovedal v 82. minúte Robert Andrich a hostia sa vďaka nerozhodnému výsledku udržali na čele G-skupiny.

Obaja súperi majú na konte sedem bodov, v prospech nemeckého klubu hovorí priaznivejšie skó­re.

3. kolo skupinovej fázy EL:

A-skupina:

Sparta Praha – Olympique Lyon 3:4 (2:1)
Góly: 4. a 19. HARASLÍN, 90.+6 Krejčí – 42. a 88. Ekambi, 53. Aouar, 67. Paqueta. ČK: 74. Gusto (Lyon) po 2. ŽK
L. Haraslín aj D. Hancko odohrali celé stretnutie, Haraslín dal dva góly a dostal ŽK, D. Holec a L. Štetina (všetci Sparta) boli na lavičke náhradníkov

Glasgow Rangers – Bröndby Kodaň 2:0 (2:0)
Góly: 18. Balogun, 30. Roofe