Komplikácia pre Slovan, PAOK raboval v Kodani. Bodö - AS Rím 6:1!

Futbalisti PAOK Solún zvíťazili vo štvrtkovom stretnutí 3. kola Európskej konferenčnej ligy na štadióne FC Kodaň 2:1.

21.10.2021 21:08 , aktualizované: 23:48
Slavia Praha Foto: ,
Futbalisti Slavie Praha po prehre na pôde Maccabi Haifa.

So siedmimi bodmi sa prepracovali na čelo F-skupiny, v ktorej úradujúci slovenský majster ŠK Slovan Bratislava zdolal Lincoln Red Imps 2:0.

Neuspela Slavia Praha s Ivanom Schranzom, ktorá podľahla na ihrisku Maccabi Haifa 0:1, a AS Rím prehral na trávniku FK Bodö/Glimt zahanbujúco vysoko 1:6.

Kodaň v domácom prostredí veľmi rýchlo oslabil Kamil Grabara, ktorý už v 9. minúte videl červenú kartu. Hostia to využili už v prvom polčase a gólmi Sidcleyho a Andriju Živkoviča rozhodli o plnom bodovom zisku.

SR futbal EKL 3. kolo F Slovan Bratislava Lincoln Red BAX Čítajte viac Outsider hrýzol, no Slovan splnil povinnosť. Weiss: Vieme a mali sme hrať lepšie

Domáci už len znížili v závere zásluhou Pepa Biela a v tabuľke figurujú na druhom mieste s jednobodovým odstupom za svojím premožiteľom.

Slavia nedokázala v Izraeli odpovedať na vedúci zásah Godswaya Donyoha z 24. minúty a utrpela druhú prehru. Schranz hral do 76. minúty. V ďalšom zápase E-skupiny zvíťazil Feyenoord Rotterdam nad Unionom Berlín 3:1 a tabuľku vedie so ziskom 7 bodov.

AS Rím si po úvodných dvoch úspechoch pokazil vydarený štart do zápolení v C-skupine, k debaklu talianskeho klubu v Nórsku prispel autor hetriku Erik Botheim.

ČR futbal EL 3. kolo A Sparta Praha Olympique Lyon Čítajte viac Dvojgólový Haraslín rozjasal Letnú, Lyon ju po prestrelke umlčal

Prekvapenie na úkor favorita sa zrodilo aj v „géčku“, Tottenham Hotspur prehral na trávniku Vitesse Arnhem 0:1.

FK Jablonec remizoval v D-skupine s FC Randers 2:2, slovenský stredopoliar Jakub Považanec absolvoval plnú minutáž a prihral na úvodný zásah domácich.

Omonoia Nikózia prehrala v „háčku“ na štadióne FC Bazilej 1:3, v drese hostí odohral celé stretnutie slovenský útočník Michal Ďuriš, ktorý videl žltú kartu.

3. kolo skupinovej fázy EKL:

A-skupina:

HJK Helsinki – Maccabi Tel Aviv 0:5 (0:1)
Góly: 28. a 60. Kanichowsky, 49. Perica (z 11 m), 87. Saborit (z 11 m), 90.+4 Shamir

B-skupina:

Anorthosis Famagusta – Flora Tallinn 2:2 (2:1)

FK Bodö/Glimt – AS Rím 6:1 (2:1)
Góly: 8., 52. a 80. Botheim, 20. Berg, 71. Solbakken, 78. Pellegrino – 28. Perez

CSKA Sofia – Zorja Luhansk 0:1 (0:0)
Gól: 65. Sayyadmanesh. ČK: 90.+3 Vion (Sofia)

FK Jablonec – FC Randers 2:2 (1:1)
Góly: 35. a 53. Čvančara – 36. a 90. Odey (druhý z 11 m)

E-skupina:

Feyenoord Rotterdam – Union Berlín 3:1 (2:1)
Góly: 11. Jahanbakhsh, 29. Linssen, 76. Sinisterra – 35. Awoniyi

Maccabi Haifa – Slavia Praha 1:0 (1:0)
Gól: 24. Donyoh
I. Schranz hral do 76. min, J. Hromada (obaja Slavia) pre trest nefiguroval v zápise o stretnutí

FC Kodaň – PAOK Solún 1:2 (0:2)
Góly: 80. Biel – 19. Sidcley, 38. Živkovič. ČK: 9. Grabara (Kodaň)
Kodaň: Grabara – Ankersen, Chočolava, Boilesen, Diks – Jóhannesson (74. Jelert), Lerager, Baldursson (17. Singh, 84. Höjlund) – Biel, Wind, Böving (11. Johnsson)
Solún: Paschalakis – Taylor, Mihaj, Michailidis (74. Varela), Sidcley – Esiti, Schwab (64. El Kaddouri) – Živkovič, Biseswar (74. Augusto), Mitria (88. Murg) – Swiderski (83. Akpom)

tabuľka F-skupiny:
1. PAOK Solún 3 2 1 0 5:2 7
2. FC Kodaň 3 2 0 1 7:4 6
3. ŠK SLOVAN BRATISLAVA 3 1 1 1 4:4 4
4. Lincoln Red Imps 3 0 0 3 1:7 0

G-skupina:

Vitesse Arnhem – Tottenham Hotspur 1:0 (0:0)

FK Karabach – Kajrat Almaty 2:1 (0:1)
Góly: 79. Šejdajev, 90.+1 Husejnov – 19. Kante (z 11 m)

FC Bazilej – Omonoia Nikózia 3:1 (2:1)
Góly: 19. Millar, 41. Arthur (z 11 m), 88. Zhegrova – 27. Gomez
M. Ďuriš odohral celé stretnutie a dostal ŽK, T. Hubočan (obaja Omonia) bol na lavičke náhradníkov