Ronaldo dokonal ďalší obrat na Old Trafforde. Barcelona žije vďaka Piquému

Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v stredajšom zápase E-skupiny Ligy majstrov na ihrisku Benficy Lisabon vysoko 4:0. Všetky góly strelili hostia v záverečnej dvadsaťminútovke, predtým im dva zásahy neuznal systém VAR.

20.10.2021 20:56 , aktualizované: 23:34
Cristiano Ronaldo Foto: ,
Cristiano Ronaldo oslavuje tretí gól Manchestru United proti Atalante Bergamo.

Bayern je s plným počtom 9 bodov a skóre 12:0 na najlepšej ceste za postupom do osemfinále. Na druhom mieste tabuľky figuruje Benfica, ktorá v troch kolách nazbierala štyri body.

Psychologicky náročný duel zvládli hráči FC Barcelona. Na Camp Nou zvíťazili nad Dynamom Kyjev 1:0 vďaka gólu Gerarda Piquého a oživili šance na účasť vo vyraďovacej fáze.

Lionel Messi, Kylian Mbappé Čítajte viac Panenkovská nádhera a odkaz, ktorý baví svet. Messi drzo odvrátil senzáciu

Katalánsky tím mal po dvoch identických prehrách 0:3 s Bayernom Mníchov a Benficou Lisabon nôž na krku, proti ukrajinskému súperovi potreboval zabrať naplno.

Zo strany domácich to bol od začiatku boj s prehusteným defenzívnym valom Kyjevčanov.

V 36. minúte ho prelomil stopér Piqué, ktorý sa trafil z päťky volejom po pase Jordiho Albu. Po prestávke rozhýbal ofenzívu „Barcy“ striedajúci Ansu Fati, v dvoch šanciach však nepridal poistku.

Hostia ani raz neohrozili bránu súpera a aj v treťom zápase vyšli gólovo naprázdno. Na konte má ukrajinský zástupca jeden bod za domácu remízu 0:0 s Benficou.

Žilina - Trnava Čítajte viac Skóre 7:1 a historický postup. Žilinskí mladíci vyradili PAOK

V H-skupine Chelsea nedala šancu Malmö FF, švédskeho outsidera deklasovala 4:0. Radosť Londýnčanov z výhry však skalili zranenia ich kľúčových hráčov z ofenzívy Romelua Lukakua a Tima Wernera, ktorí už v priebehu prvého polčasu museli odstúpiť z hry.

Juventus Turín zvíťazil v Petrohrade nad Zenitom 1:0 a drží si stopercentnú bilanciu, vďaka ktorej je na čele „háčka“.

Manchester United predviedol parádny obrat proti Atalante Bergamo, keď po prestávke zmazal dvojgólové manko a triumfoval 3:2.

Manchester United, Atalanta Bergamo Čítajte viac Obrat United proti Atalante z 0:2 sme sledovali ONLINE

Víťazný gól „červených diablov“ strelil v 81. minúte Cristiano Ronaldo. Po troch týždňoch Portugalčan opäť opäť rozjasal tribúny Old Traffordu.

V predchádzajúcom zápase proti Villarrealu spečatil obrat z 0:1 na 2:1 víťazným gólom v nadstavenom čase.

V druhom súboji F-skupiny uspel Villarreal na ihrisku Young Boys Bern 4:1. Skupinu vedie Manchester United so šiestimi bodmi pred Atalantou a Villarrealom, obaja získali štyri body.

Lionel Messi Čítajte viac Zázrak Messi sa prebúdza. Režíroval triumf v Lige majstrov

Vo výborných výkonoch pokračuje Red Bull Salzburg. Po víťazstve 3:1 nad VfL Wolfsburg má rakúsky šampión na konte sedem bodov a upevnil si prvé miesto v G-skupine.

Dvoma gólmi sa o to pričinil švajčiarsky útočník Noah Okafor. FC Sevilla uhral tretí nerozhodný výsledok za sebou, z Lille si španielsky tím odviezol bod po remíze 0:0.

Sumáre zápasov 3. kola Ligy majstrov:

E-skupina:

Benfica Lisabon – Bayern Mníchov 0:4 (0:0)
Góly: 70. a 85. Sane, 80. Everton (vlastný), 82. Lewandowski. Rozhodoval: Hategan (Rum.)

FC Barcelona – Dynamo Kyjev 1:0 (1:0)
Gól: 36. Piqué. Rozhodoval: Turpin (Fr.)

1. Bayern Mníchov 3 3 0 0 12:0 9
2. Benfica Lisabon 3 1 1 1 3:4 4
3. FC Barcelona 3 1 0 2 1:6 3
4. Dynamo Kyjev 3 0 1 2 0:6 1

F-skupina:

Manchester United – Atalanta Bergamo 3:2 (0:2)
Góly: 53. Rashford, 75. Maguire, 81. C. Ronaldo – 15. Pašalič, 29. Demiral. Rozhodoval: Marciniak (Poľ.)

Young Boys Bern – CF Villarreal 1:4 (0:2)
Góly: 77. Elia – 16. a 89. Moreno, 6. Pino, 90.+2 Chukwueze. Rozhodoval: Karasjov (Rus.)

Rozhodoval: Oliver (Angl.)

Red Bull Salzburg – VfL Wolfsburg 3:1 (1:1)
Góly: 65. a 77. Okafor, 3. Adeyemi – 15. Nmecha. Rozhodoval: Orsato (Tal.)

1. Red Bull Salzburg 3 2 1 0 6:3 7
2. FC Sevilla 3 0 3 0 2:2 3
3. Lille OSC 3 0 2 1 1:2 2
4. VfL Wolfsburg 3 0 2 1 2:4 2

H-skupina:

Zenit Petrohrad – Juventus Turín 0:1 (0:0)
Gól: 86. Kuluševski. Rozhodoval: Schärer (Švaj.)

FC Chelsea – Malmö FF 4:0 (2:0)
Góly: 21. a 57. Jorginho (oba z 11 m), 9. Christensen, 48. Havertz. Rozhodoval: Letexier (Fr.)

1. Juventus Turín 3 3 0 0 5:0 9
2. Chelsea Londýn 3 2 0 1 5:1 6
3. Zenit Petrohrad 3 1 0 2 4:2 3
4. Malmö FF 3 0 0 3 0:11 0

Štvorgólový Daka

Futbalisti Leiestru City dosiahli prvé víťazstvo v C-skupine Európskej ligy. V stredu dokázali otočiť zápas na ihrisku Spartaku Moskva a triumfovali 4:3. Hrdinom zápasu bol Patson

Daka, ktorý strelil všetky štyri góly anglického tímu.

Domácim vyšiel úvod zápasu a v 11. minúte sa ujali vedenia, keď sa v šestnástke dostal k lopte Alexandr Sobolev a jeho strela sa odrazila od jedného z obrancov hostí k ľavej žrdi.

Leicester po inkasovanom góle prebral taktovku a domácich dostal pod tlak. V 44. minúte však neustrážil v strede pokutového územia Jordana Larssona, ktorý z prvej poslal do siete pas Victora Mosesa. Hostia však už o minútu znížili a v druhom dejstve dokonali obrat.

Dvadsaťtriročný Daka najprv využil načasovaný pas za obranu od Kelechiho Iheanacha, v 48. sa presadil po prihrávke pred prázdnu bránu od toho istého hráča a v 54. ho vysunul do šance Youri Tielemans a útočník zo Zambie dokonal hetrik pomedzi nohy brankára Aleksandra Maksimenka.

SR futbal EKL 3. kolo F TK Slovan Bratislava BAX Čítajte viac Aj ultras by sa mali správať normálne, vravel Weiss. Chladné nohy vylúčil

Štvrtý gól pridal v 79. minúte po prihrávke Jamesa Maddisona. Domáci v závere znížili druhým gólom Soboleva, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

Leicester sa dostal na druhé miesto tabuľky, o bod pred Spartak. Druhý duel 3. kola medzi Neapolom a Legiou Varšava sa odohrá vo štvrtok.