Rangers pokľakli na Letnej, Kamara nedohral. Sparta ďakuje Hanckovi

Futbalisti Sparty Praha zvíťazili vo štvrtkovom zápase Európskej ligy UEFA nad Glasgowom Rangers 1:0.

30.09.2021 20:37
Futbal Európska liga Skupina Hancko Rangers Foto: ,
Slovenskí futbaloví reprezentanti v drese Sparty Praha Lukáš Haraslín (druhý sprava) a Dávid Hancko (tretí sprava) pred zápasom proti Rangers.

O triumfe domácich rozhodol slovenský reprezentačný obranca Dávid Hancko, ktorý sa presadil presnou hlavičkou v 29. minúte.

Hancko odohral celý zápas, jeho krajan Lukáš Haraslín bol na ihrisku do 75. minúty a dostal žltú kartu.

Hostia hrali od 74. minúty bez vylúčeného Glena Kamaru.

Stredopoliar, známy z marcového konfliktu s Ondřejom Kúdelom zo Slavie Praha, videl za faul lakťom druhú žltú a následne červenú kartu.

Sparťania vybojovali prvú výhru v novej sezóne EL a v tabuľke A-skupiny im so 4 bodmi patrí druhá priečka.

SSC Neapol podľahol doma Spartaku Moskva 2:3 a na konte má iba jeden bod, o päť menej ako vedúci tím C-skupiny, ktorým je prekvapujúco Legia Varšava. Poľský zástupca zvíťazil nad Leicestrom City 1:0.

Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka pre zranenie opäť nefiguroval na súpiske Neapola, ktorý poslal do vedenia už v 1. minúte Elif Elmas.

Po polhodine slovenský rozhodca Ivan Kružliak vylúčil domáceho obrancu Maria Ruia a v nadstavenom čase prvého polčasu odpískal v prospech hostí jedenástku, ktorú však vzápätí na základe pomoci od VAR odvolal.

Spartak napokon po prestávke dokázal otočiť skóre aj zásluhou dvojgólového Quinceyho Promesa. Neublížilo mu ani vylúčenie Maximiliana Caufrieza.

Ferencváros Budapešť bez Róberta Maka prehral v G-skupine na domácej pôde s Realom Betis 1:3. Bayer Leverkusen triumfoval v Glasgowe nad Celticom 4:0.

V E-skupine potvrdilo úlohu favorita Lazio Rím víťazstvom 2:0 nad Lokomotivom Moskva. Belgický KRC Genk v zostave bez Patrika Hrošovského podľahol doma Dinamu Záhreb 0:3.

Sumáre zápasov 2. kola Európskej ligy UEFA 2021/2022

A-skupina

AC Sparta Praha – Glasgow Rangers 1:0 (1:0)
Gól: 29. HANCKO, ČK: 74. Kamara (Rangers)
/D. Hancko odohral celý zápas + gól, L. Haraslín hral do 75. minúty + ŽK, L. Štetina (všetci Sparta) bol na lavičke náhradníkov/

B-skupina

Real Sociedad San Sebastian – AS Monaco 1:1 (0:1)
Góly: 53. Merino – 16. Disasi

Sturm Graz – PSV Eindhoven 1:4 (0:1)
Góly: 55. Gorenc Stankovič – 32. Sangare, 51. Zahavi, 74. Max, 78. Vertessen, ČK: 89. Sangare (PSV)

1. PSV Eindhoven 2 1 1 0 6:3 4
2. AS Monaco 2 1 1 0 2:1 4
3. Real Sociedad 2 0 2 0 3:3 2
4. Sturm Graz 2 0 0 2 1:5 0

C-skupina

SSC Neapol – Spartak Moskva 2:3 (1:0)
Góly: 1. Elmas, 90.+4 Osimhen – 55. a 90. Promes, 81. Ignatov, ČK: 30. Rui – 82. Caufriez.
Rozhodoval: Ivan KRUŽLIAK (SR), S. Lobotka (Neapol) nebol na zápasovej súpiske

Legia Varšava – Leicester City 1:0 (1:0)
Gól: 31. Emreli

1. Legia Varšava 2 2 0 0 2:0 6
2. Spartak Moskva 2 1 0 1 3:3 3
3. SSC Neapol 2 0 1 1 4:5 1
4. Leicester City 2 0 1 1 2:3 1

D-skupina

Royal Antverpy – Eintracht Frankfurt 0:1 (0:0)
Gól: 90.+1 Paciencia (Frankfurt)

Fenerbahce Istanbul – Olympiakos Pireus 0:3 (0:1)

F-skupina

Ludogorec Razgrad – Crvena Zvezda Belehrad 0:1 (0:0)
Gól: 64. Kanga

SC Braga – FC Midtjylland 3:1 (0:1)
Góly: 55. Horta, 62. Horta, 90+5. Galeno – 19. Ferreira (z 11 m), ČK: 84. Juninho (Midtjylland)

1. Crvena Zvezda Belehrad 2 2 0 0 3:1 6
2. SC Braga 2 1 0 1 4:3 3
3. Ludogorec Rasgrad 2 0 1 1 1:2 1
4. Midtjylland 2 0 1 1 2:4 1