Barcelonu vyškolila i Benfica, katom Chelsea v šlágri bol Chiesa

Futbalisti obhajcu trofeje FC Chelsea podľahli Juventusu Turín 0:1 v stredajšom šlágri Ligy majstrov. V zápase s minimom šancí strelil jediný gól Federico Chiesa v 46. minúte.

29.09.2021 22:59
Portugalsko Futbal LM E Benfica Barcelona Foto: ,
Darwin Núñez oslavuje prvý gól Benficy do siete Barcelony.

V prvom zápase H-skupiny Zenit Petrohrad deklasoval Malmö FF 4:0. Tabuľku vedie s plným počtom 6 bodov Juventus, nasledujú Chelsea a Zenit s tromi, švédsky tím je bez bodu posledný.

V E-skupine figuruje FC Barcelona po dvoch zápasoch prekvapujúco na chvoste tabuľky.

Po domácom debakli 0:3 proti Bayernu Mníchov neuspel katalánsky tím ani na pôde Benficy, ktorej podľahol rovnakým výsledkom.

Memphis Depay, Riqui Puig Čítajte viac Barcelona môže míňať na platy sedemkrát menej ako Real. Pred ňou je šesť klubov

Po prehre v Lisabone sa ešte viac roztriasla stolička pod trénerom Ronaldom Koemanom.

Bayern Mníchov potvrdil rolu favorita a aj vďaka dvom gólom Roberta Lewandowského si doma zgustol na Dyname Kyjev, ktoré deklasoval 5:0. Bavori sú so šiestimi bodmi lídri „éčka“.

Manchester United v repríze tohtoročného finále Európskej ligy UEFA zvíťazil nad Villarrealom 2:1, v nadstavenom čase o tom rozhodol Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo Čítajte viac Ronaldo sa odmenil za ďalší rekord. V posledných sekundách rozhodol o triumfe

Ofenzívny líder anglického tímu nastúpil v LM na rekordný 178. zápas, čím sa v historickom rebríčku dostal na prvé miesto pred španielskeho brankára Ikera Casillasa.

„Červených diablov“ v prvom polčase podržal brankár David de Gea, ktorý zneškodnil nebezpečné pokusy Arnauta Danjumu a Paca Alcacera. V 53. minúte vyšla hosťom rýchla akcia, na ktorej konci bol gól Alcacera.

United to nezabalili, po hodine hry vyrovnal ľavý bek Alex Telles a keď už sa zdalo, že si tímy podelia body, priťukol Jesse Lingard loptu Ronaldovi a ten rozhodol.

Atalanta Bergamo zdolala Young Boys Bern 1:0 vďaka gólu Mattea Pessinu, ktorý v 68. minúte usmernil zblízka do siete strieľaný center Duvana Zapatu.

Atalanta má po dvoch kolách štyri body, Bern a United tri, Villarreal jeden.

FC Salzburg zvíťazil nad OSC Lille 2:1 a so štyrmi bodmi je lídrom G-skupiny. Wolfsburg prišiel o výhru nad FC Sevilla v závere, premenená jedenástka Ivana Rakitiča rozhodla o deľbe bodov po remíze 1:1.

Sumáre zápasov 2. kola Ligy majstrov:

E-skupina:

Bayern Mníchov – Dynamo Kyjev 5:0 (2:0)
Góly: 12. a 27. Lewandowski (prvý z 11 m), 68. Gnabry, 74. Sane, 87. Choupo-Moting. Rozhodoval: Guida (Tal.)

Benfica Lisabon – FC Barcelona 3:0 (1:0)
Góly: 3. a 79. Nunez (druhý z 11 m), 69. Silva, ČK: 87. Garcia (Barcelona). Rozhodoval: Orsato (Tal.)

1. Bayern Mníchov 2 2 0 0 8:0 6
2. Benfica Lisabon 2 1 1 0 3:0 4
3. Dynamo Kyjev 2 0 1 1 0:5 1
4. FC Barcelona 2 0 0 2 0:6 0

F-skupina:

Manchester United – FC Villarreal 2:1 (0:0)
Góly: 60. Telles, 90.+5 Ronaldo – 53. Alcacer. Rozhodoval: Zwayer (Nem.)

Atalanta Bergamo – Young Boys Bern 1:0 (0:0)
Gól: 68. Pessina. Rozhodoval: Brych (Nem.)

1. Atalanta Bergamo 2 1 1 0 3:2 4
2. Young Boys Bern 2 1 0 1 2:2 3
3. Manchester United 2 1 0 1 3:3 3
4. Villarreal 2 0 1 1 3:4 1

G-skupina:

VfL Wolfsburg – FC Sevilla 1:1 (0:0)
Góly: 49. Steffen – 86. Rakitič (z 11 m), ČK: 85. Guilavogui (Wolfsburg). Rozhodoval: Kabakov (Bul.)

FC Salzburg – OSC Lille 2:1 (1:0)
Góly: 35. a 53. Adeyemi (oba z 11 m) – 62. Yilmaz. Rozhodoval: Meler (Tur.)

1. Salzburg 2 1 1 0 3:2 4
2. Sevilla 2 0 2 0 2:2 2
3. Wolfsburg 2 0 2 0 1:1 2
4. Lille 2 0 1 1 1:2 1

H-skupina:

Juventus Turín – FC Chelsea 1:0 (0:0)
Gól: 46. Chiesa. Rozhodoval: Manzano (Šp.)

Zenit Petrohrad – Malmö FF 4:0 (1:0)
Góly: 9. Claudinho, 49. Kuzjajev, 80. Sutormin, 90.+4 Wendel, ČK: 53. Ahmedhodžič (Malmö). Rozhodoval: Sidiropoulos (Gréc.)

1. Juventus Turín 2 2 0 0 4:0 6
2. Chelsea Londýn 2 1 0 1 1:1 3
3. Zenit Petrohrad 2 1 0 1 4:1 3
4. Malmö 2 0 0 2 0:7 0
Viac na túto tému: #benfica lisabon #fc barcelona #Chelsea FC