Boj o skupinové fázy: AS Rím zdolal Hamšíkov Trabzon, remíza Slavie s Legiou

Futbalisti Maccabi Tel Aviv zvíťazili v prvom zápase play off Európskej konferenčnej ligy 2021/2022 na pôde kazašského Šachtaru Karagandy 2:1.

19.08.2021 21:50 , aktualizované: 23:19
Marek Hamšík, Eldor Šomurodov Foto:
Stredopoliar Trabzonsporu Marek Hamšík v súboji s Eldorom Šomurodovom z AS Rím.

Na umelej tráve Astana Areny v Nur-Sultane síce domáci išli do vedenia v 73. minúte, ale vzápätí favorizovaní hostia dvoma zlepenými gólmi priebeh otočili.

Tel Aviv v 3. predkole vyradil slovenského zástupcu Spartak Trnava. Odveta je na programe o týždeň v Izraeli.

Hráči Viktorie Plzeň si vypracovali dobrú pozíciu pred odvetou, keď doma zdolali CSKA Sofia 2:0. Už v 11. minúte otvoril skóre Milan Havel, po zmene strán pridal druhý zásah Jhon Mosquera.

Slovenský stredopoliar Miroslav Káčer nastúpil v drese Plzne v 75. minúte.

Jeho krajan Jakub Sylvestr odohral za Žalgiris Vilnius 62 minút a videl žltú kartu. Litovský klub remizoval na svojom ihrisku s nórskym tímom Bodo/Glimt 2:2.

Trabzonspor prehral na domácom ihrisku s AS Rím 1:2. Slovenský stredopoliar Marek Hamšík absolvoval za domácich celý zápas.

Plnú minutáž s kapitánskou páskou si pripísal aj Matúš Bero, jeho Vitesse Arnhem remizoval v Bruseli s Anderlechtom 3:3. Slovenský stredopoliar inkasoval žltú kartu.

Feyenoord Rotterdam deklasoval Elfsborg 5:0. Slovenský útočník Róbert Boženík nastúpil v 67. minúte.

1. zápasy play off EKL 2021/2022

Pacos Ferreira – Tottenham Hotspur 1:0 (1:0)
Gól: 45. Lucas Silva

Anderlecht Brusel – Vitesse Arnhem 3:3 (2:1)
Góly: 10. a 34. Raman, 90. Verschaeren – 31. Dasa, 46. Frederiksen, 72. Tannane
M. Bero (Arnhem) odohral celý duel a v 36. min videl ŽK

Feyenoord Rotterdam – Elfsborg 5:0 (3:0)
Góly: 25., 37. a 48. Sinisterra, 30. Jahanbakhsh, 59. Linssen, ČK: 80. Bijlow – 61. Holst po 2. ŽK
R. Boženík (Feyenoord) hral od 67. min

PAOK Solún – NK Rijeka 1:1 (0:1)
Góly: 90.+4 Galešič (vl.) – 33. Lepinjica

Stade Rennes – Rosenborg Trondheim 2:0 (1:0)

Neftči Baku – Maccabi Haifa 3:3 (0:1)
Góly: 50. a 66. Lawal, 72. Machmudov – 78. a 90.+6 Chery, 9. Atzili, ČK: 77. Zulfugarli (Baku) po 2. ŽK

Viktoria Plzeň – CSKA Sofia 2:0 (1:0)
Góly: 11. Havel, 72. Mosquera
M. Káčer nastúpil v 75. min, M. Tvrdoň (obaja Plzeň) sedel na lavičke náhradníkov

Góly: 60. Karamoko – 17. Kane

Flora Tallinn – Shamrock Rovers 4:2 (2:1)

Góly: 7. a 31. Awoniyi, 29. Kruse, 90.+3 Voglsammer

Šachtar Karagandy – Maccabi Tel Aviv 1:2 (0:0)
Góly: 73. Umajev – 75. Rikan, 77. Shamir

Schranz a Hromada sa víťazstva nedočkali

Český majster Slavia Praha remizoval v prvom súboji play off Európskej ligy 2021/2022 v Edene s Legiou Varšava 2:2. Odveta je programe na budúci týždeň v Poľsku.

Poľský majster v prvom polčase v Prahe dvakrát viedol, „zošívaní“ dokázali vždy odpovedať. V druhom dejstve už gól nepadol a tak je pred odvetou všetko otvorené.

Grécko Futbal EL play off 1. zápasy Olympiakos Slovan Čítajte viac Grécky majster trestal po štandardkách. Slovanisti nezvládli ťažkú úlohu

V domácom drese nastúpil v základnej zostave slovenský reprezentačný útočník Ivan Schranz, ktorý hral do 61. minúty, jeho krajan a spoluhráč Jakub Hromada odohral prvý polčas.

Cyperská Omonia Nikózia zdolala doma Antverpy 4:2, v jej drese naskočil v 81. minúte do hry slovenský reprezentačný útočník Michal Ďuriš. Jeho krajan a spoluhráč Tomáš Hubočan nefiguroval v zápise o stretnutí.