Zo sna nočná mora, píšu v Maďarsku. Tréner súpera si podal rozhodcu

Futbalisti Young Boys Bern dokázali v úvodnom zápase play off Ligy majstrov 2021/2022 zdolať doma Ferencváros Budapešť, hoci hrali od 25. minúty iba s desiatimi hráčmi.

19.08.2021 12:50
Adnan Kovačevič, Christopher Martins Foto: ,
Adnan Kovačevič z Ferencvárosu (vľavo) v súboji s hráčom Young Boys Bern Christopherom Martinsom.

Tréner švajčiarskeho šampióna David Wagner vyjadril po zápase spokojnosť víťazstvom i predvedenou hrou, výsledok 3:2 dáva pred odvetou šancu na postup obom mužstvám.

Neskrýval však rozčarovanie z výkonu škótskeho hlavného rozhodcu Willieho Colluma, ktorý podľa neho svojimi verdiktmi pokazil zápas.

"Som veľmi hrdý na to, čo moji chlapci ukázali, po bežeckej stránke i z hľadiska futbalového umenia. Strelili sme tri nádherné góly.

Žiaľ, podľa môjho názoru rozhodca sa chcel za každú cenu stať stredobodom pozornosti. Nedržal si pevnú líniu a mal množstvo nejasných a tvrdých rozhodnutí.

Je to škoda, lebo oba tímy, obzvlášť YB, si viac zaslúžili byť v centre pozornosti," vyslovil sa Wagner. Domáci viedli 3:1, napokon sa tešili aj z tesného triumfu.

Ulisses Garcia Čítajte viac Play off Ligy majstrov: Premožiteľ Slovana zdolal Fradi aj v dlhom oslabení

"Pred odvetou vedieme 3:2, pričom vieme, že dokážeme Budapešť zdolať. V odvetnom stretnutí budeme potrebovať predviesť špičkový výkon.

Verím, že ho odohráme s jedenástimi hráčmi," citoval trénera YB Bern portál watson.ch.

Vo vyrovnanom zápase sa zlomový moment udial v 25. minúte za stavu 1:1. Ľavý krajný bek Ferencvárosu Endre Botka prenikol do šestnástky, dostal výborný pas za obranu, no spadol po kontakte s domácim Silvanom Heftim.

Rozhodca ukázal na biely bod, navyše Heftimu udelil aj prísnu červenú kartu. Domáci protestovali, no arbiter verdikt nezmenil ani po zhliadnutí videozáznamu. Myrto Uzuni následne z pokutového kopu namieril iba do žrde.

Lopta sa odrazila od brankára a v sklze ju poslal do siete Christopher Martins Pereira. Z gólu sa však dlho neradoval, zasiahol totiž VAR a rozhodca neuznal jeho zásah pre faul, čo tentoraz nazlostilo hráčov maďarského tímu.

Bern napriek početnej nevýhode dokázal ešte do prestávky streliť druhý gól zásluhou Vincenta Sierru, v druhom polčase zvýšil jeho náskok Ulisses Garcia. V závere Franck Boli svojím druhým gólom v zápase už iba zmiernil prehru „Fradi“.

Krátko pred jeho gólom prišiel na ihrisko slovenský reprezentant v službách Ferencvárosu Róbert Mak.

Grécko Futbal LM C Olympiakos Pireus Paríž SG Čítajte viac Extramotivácia proti exklubu. Pripomeňte si Weissovu bravúru proti PSG

"Z psychického hľadiska to bolo ako na horskej dráhe. Raz sme boli hore, raz dole. Najprv vylúčili súperovho hráča a mali sme možnosť kopať penaltu.

Dali sme gól a cítili sme, že sa po ňom rozbehneme, potom však gól odvolali.

Neviem povedať, či nás to rozhodilo, no určite to dalo domácemu tímu psychologickú výhodu, z ktorej mohol žiť," komentoval sporné momenty brankár Ferencvárosu Dénes Dibusz.

Tréner hostí Peter Stöger bol sklamaný z konečného výsledku:

"Išli sme do zápasu s tým, že chceme vyhrať. S predvedenou hrou som spokojný, ale s výsledkom 2:3, samozrejme, nie. Young Boys dobre bránili, ponechali nám málo miesta.

Vedeli sme, že majú dobrých ofenzívnych hráčov, no takisto sme vedeli, ako ich ubrániť. Je smutné, že všetky tri góly sme inkasovali z diaľky.

Smerom dopredu sme hrali dobre, situácia, ktorá vyústila v penaltu, je nacvičený signál. Myslím si, že náš výkon bol dobrý do momentu, kým sa hralo v rovnovážnom počte. Súperovi sme viackrát spôsobili problémy.

Ferencváros ukázal svoju kvalitu, ale treba uznať aj prednosti súpera."

Vahan Bičachčjan Čítajte viac Žiliny sa netreba obávať. Tréner MŠK reagoval na výrok z Jablonca

Titulok článku webovej verzie maďarského Nemzeti Sportu znel: „Zo sna nočná mora. V početnej výhode FTC prehral v Berne.“

V popise príspevku na facebooku doplnil, že zlomovým momentom bola nepremenená penalta Myrta Uzuniho, no Franck Boli vrátil mužstvu nádej.

Berner Zeitung zo Švajčiarska zase aplauduje „odvážnym Young Boys, ktorí zdolali Ferencváros v oslabení“ a urobili dôležitý krok k Lige majstrov.

Viac na túto tému: #Ferencváros Budapešť #Young Boys Bern