Trafil brvno, zažil penaltovú drámu. Hamšík sa teší na Mourinha

Slovenský futbalista Marek Hamšík mal veľkú radosť z postupu Trabzonsporu do play off Európskej konferenčnej ligy.

13.08.2021 08:36
Trabzonspor Foto: ,
Radosť hráčov Trabzonsporu, Marek Hamšík štvrtý zľava.
debata (2)

Turecký tím po domácej remíze 3:3 v úvodnom zápase 3. predkola uhral nerozhodný výsledok 1:1 aj v odvete na pôde nórskeho Molde FK. O postupe rozhodol až v jedenástkovom rozstrele, v ktorom uspel 4:3.

„Máme veľkú radosť po postupe,“ uviedol pre svoj oficiálny web 34-ročný reprezentačný kapitán, ktorý hral v odvete do piatej minúty predĺženia.

V úvode stretnutia mal prvú veľkú šancu, keď loptu po jeho hlavičke zastavilo brvno domácej brány.

"Škoda, že sme víťazstvo neustrážili v riadnom hracom čase. Veľmi veľa sa predlžovalo, dostali sme gól z poslednej akcie, v siedmej minúte nadstaveného času. Našťastie sme potom zvládli jedenástkovú lotériu a postúpili sme.

Je to super, budúci týždeň nastúpime proti AS Rím, ktorý vedie Jose Mourinho. No najprv nás čaká úvodný súboj v tureckej lige.

Po náročnom zápase v Molde sa musíme dať rýchlo dokopy, lebo v pondelok hráme na ihrisku Malatyasporu," poznamenal Hamšík, ktorý prišiel do Trabzonsporu po krátkom pôsobení v IFK Göteborg, kde sa rozohrával pred EURO 2020.