Hamšíkovci si postup vykopali v penaltách, gól strelil aj Bero

Slovenský futbalista Matúš Bero sa gólom podieľal na postupe Vitesse Arnhem do play off Európskej konferenčnej ligy.

12.08.2021 23:12
Marek Hamšík Foto: ,
Marek Hamšík z Trabzonsporu počas zápasu Európskej ligy v Molde.

Holandský klub po domácej remíze 2:2 zvíťazil vo štvrtkovej odvete 3. predkola na trávniku írskeho Dundalku 2:1. Dvadsaťpäťročný stredopoliar, ktorý absolvoval celý duel, otvoril skóre v 28. minúte.

Viktoria Plzeň vyradila The New Saints 4:1 v jedenástkovom rozstrele po tom, ako v riadnom hracom čase zvíťazila 3:1 a v predĺžení gól nepadol. Český klub doma otočil prehru 2:4 z Walesu, postupovú jedenástku premenil slovenský stredopoliar Miroslav Káčer, ktorý nastúpil v 113. minúte.

Z postupu sa tešil aj Marek Hamšík, Trabzonspor však naň takisto potreboval až jedenástkový rozstrel. Duel s Molde FK sa skončil 1:1 po riadnom hracom čase i predĺžení, v rozstrele triumfoval turecký klub 4:3.

SR futbal EKL 3. predkolo odveta Žilina Tobol ZAX Čítajte viac Mladý žilinský tím zvalcoval Tobol Kostanaj, čaká ho posledný krok

Slovenský stredopoliar hral do piatej minúty predĺženia.

Slask Vroclav v základnej zostave s brankárom Matúšom Putnockým a ofenzívnym stredopoliarom Róbertom Pichom nezvládol odvetu na ihrisku Hapoelu Beer Sheva, keď po domácej výhre 2:1 prehral v Izraeli vysoko 0:4.

Postup si vybojoval FK Karabach. V prvom zápase s AEL Limassol remizoval 1:1 a dlho to vyzeralo tak, že nerozhodne sa skončí aj odveta, no domácich spasil v 87. minúte striedajúci Brazílčan Kady. V drese hostí odohral celý zápas slovenský ľavý obranca Róbert Mazáň.

Spartak Trnava Čítajte viac Trnava na silný Maccabi Tel Aviv nevyzrela. Vypadla po najtesnejšom výsledku

Hráči KuPS Kuopio zvíťazili na ihrisku FC Astana 4:3 a s celkovým skóre 5:4 sa prebojovali do ďalšej fázy. Fínsky klub potiahol hetrikom brazílsky útočník Rangel, ktorý nastúpil v 46. minúte a tri góly stihol streliť za necelú polhodinu.

Odvety 3. predkola EKL 2021/2022:

Hibernians Paola – Riga FC 1:4 pp (1:2, 0:0)
/prvý zápas 1:0, postúpila Riga/

Sivasspor – Dinamo Batumi 1:1 pp (0:1, 0:0)
/prvý zápas 2:1, postúpil Sivasspor/

FC Larne – Pacos Ferreira 1:0 (0:0)
/prvý zápas 0:4, postúpila Ferreira/

FC Aberdeen – Breidablik Kópavogur 2:1 (0:0)
/prvý zápas 3:2, postúpil Aberdeen/

HB Tórshavn – Maccabi Haifa 1:0 (1:0)
/prvý zápas 2:7, postúpila Haifa/

FC Dundalk – Vitesse Arnhem 1:2 (0:2)
/prvý zápas 2:2, postúpil Arnhem/ – M. Bero (Arnhem) odohral celé stretnutie a v 28. min dal gól

Viktoria Plzeň – The New Saints 3:1 pp (3:1, 0:1), 4:1 v jedenástkovom rozstrele
/prvý zápas 2:4, postúpila Plzeň/ – M. Káčer hral od 113. min, M. Tvrdoň (obaja Plzeň) bol na lavičke náhradníkov/

Anderlecht Brusel – FK Laci 2:1 (1:0)
/prvý zápas 3:0, postúpil Anderlecht/

FC Kodaň – Lokomotiv Plovdiv 4:2 (3:1)
/prvý zápas 1:1, postúpila Kodaň/

Feyenoord Rotterdam – FC Luzern 3:0 (2:0)
/prvý zápas 3:0, postúpil Feyenoord/

Olimpija Ľubľana – FC Santa Clara 0:1 (0:0)

/prvý zápas 2:1, postúpil Bazilej/

FC Fola/Esch – Linfield Belfast 2:1 (0:0)
/prvý zápas 2:1, postúpila Fola/

Rubin Kazaň – Raków Čenstochová 0:1 pp (0:0)
/prvý zápas 0:0, postúpil Raków/

Molde FK – Trabzonspor 1:1 pp (1:1, 0:0), 3:4 na 11 m
/prvý zápas 3:3, postúpil Trabzonspor/ – M. Hamšík (Trabzonspor) hral do 95. min

Hammarby IF – Čukarički Belehrad 5:1 (3:0)
/prvý zápas 1:3, postúpilo Hammarby/

Hapoel Beer Sheva – Slask Vroclav 4:0 (2:0)
/prvý zápas 1:2, postúpil Hapoel/ – R. Pich odohral a M. Putnocký (obaja Slask) odchytal celý zápas/

PAOK Solún – Bohemians Dublin 2:0 (2:0)
/prvý zápas 1:2, postúpil PAOK/

RFS Riga – KAA Gent 0:1 (0:0)
/prvý zápas 2:2, postúpil Gent/

FC Astana – KuPS Kuopio 3:4 (2:0)
/prvý zápas: 1:1, postúpilo Kuopio/

FK Bodö/Glimt – FK Priština 2:0 (1:0)
/prvý zápas 1:2, postúpil Bodö/Glimt/