Odveta na výbornú. Sparta s dvoma Slovákmi vyradila Rapid

Futbalisti Olympiakosu Pireus postúpili do 3. predkola Ligy majstrov. V stredajšej odvete 2. predkola zvíťazili na ihrisku Neftči Baku 1:0, rovnakým pomerom uspeli aj v prvom dueli.

28.07.2021 23:08
Midtjylland Foto: ,
Futbalisti Midtjyllandu sa tešia z vyradenia Celticu.

V ďalšej fáze sa predstaví aj Šeriff Tiraspoľ, ktorý doma zdolal FK Alškert 3:1 a nadviazal na víťazstvo 1:0 z Arménska.

Hráči PSV Eindhoven po domácom víťazstve 5:1 uspeli aj na ihrisku Galatasaraya Istanbul, keď zvíťazili 2:1.

V Turecku viedli už 2:0 po góloch Noniho Maduekeho a Marca van Ginkela, domáci dokázali iba skorigovať, keď po vylúčení Oliviera Boscagliho zužitkoval presilovku Mbaye Diagne.

Švajčiarsko SR šport futbal LM 2. predkolo ,odvety Čítajte viac Nedal penaltu, dobiehal trojgólové manko. Slovan v Lige majstrov skončil

Sprata Praha postúpila do 3. predkola po domácom víťazstve nad Rapidom Viedeň 2:0. Český tím nastúpila aj so slovenskými obrancami Lukášom Štetinom a Dávidom Hanckom v základnej zostave.

V prvom zápase vo Viedni podľahol Rapidu 1:2, no domáca odveta jej vyšla na výbornú. Už v 16. minúte premenil penaltu David Karlsson, v 81. minúte strelil postupový gól Jakub Pešek.

Liga majstrov – odvety 2. predkola:

FC Midtjylland – Celtic Glasgow 2:1 pp (1:1, 0:0)
Góly: 61. Mabil, 94. Onyedika – 48. McGregor
prvý zápas 1:1, postúpil Midtjylland

Crvena Zvezda Belehrad – Kajrat Almaty 5:0 (3:0)
Góly: 9. a 42. Katai, 21. Diony, 49. Ivanič, 56. Falco
prvý zápas 1:2, postúpil Belehrad

Sparta Praha – Rapid Viedeň 2:0 (1:0)
Góly: 16. Karlsson (z 11 m), 81. Pešek
L. Štetina a D. Hancko (obaja Sparta) odohrali celý zápas)
prvý zápas 1:2, postúpila Sparta

Galatasaray Istanbul – PSV Eindhoven 1:2 (0:1)
Góly: 84. Diagne – 37. Madueke, 59. Van Ginkel, ČK: 74. Boscagli (PSV) po druhej ŽK
prvý zápas 1:5, postúpil PSV

Ludogorec Razgrad – NŠ Mura 3:1 (1:0)
Góly: 4. Sotiriou, 82. Manu, 90. Oliveira-Souza – 64. Horvat
prvý zápas 0:0, postúpil Ludogorec

CFR Kluž – Lincoln Red Imps 2:0 (1:0)
Góly: 18. Cestor, 58. Sigurjonsson
prvý zápas 2:1, postúpil Kluž

Neftči Baku – Olympiakos Pireus 0:1 (0:1)