Sparta neudržala vedenie proti Rapidu, Ferencváros s dobrou pozíciou

Futbalisti rumunského CFR Kluž zvíťazili v utorňajšom úvodnom stretnutí 2. predkola Ligy majstrov na trávniku Lincoln Red Imps v Gibraltári 2:1. O výsledkový obrat sa v rozmedzí 52. a 58. minúty postaral dvojgólový Gabriel Debeljuh.

20.07.2021 23:04

Víťaz tohto dvojzápasu narazí v 3. predkole LM na postupujúceho z dvojice ŠK Slovan Bratislava – Young Boys Bern, zdolané tímy sa stretnú v 3. predkole Európskej ligy.

Ferencváros Budapešť triumfoval na vlastnej pôde nad Žalgirisom Vilnius 2:0.

Za domácich nastúpil v 69. minúte slovenský reprezentant Róbert Mak, v drese hostí hral od 65. minúty útočník Jakub Sylvestr.

Omonia Nikózia v zostave so Slovákmi Tomášom Hubočanom a Michalom Ďurišom prehrala na štadióne Dynama Záhreb 0:2.

Sparta Praha prehrala na trávniku Rapidu Viedeň 1:2, neúspechu nezabránili ani obrancovia Dávid Hancko s Lukášom Štetinom, obaja absolvovali plnú minutáž a videli žltú kartu.

Celtic Glasgow remizoval doma s Midtjyllandom 1:1. Šeriff Tiraspoľ uspel na ihrisku FC Alaškert 1:0. Odvety sú na programe na budúci týždeň.

1. zápasy 2. predkola Ligy majstrov:

Celtic Glasgow – FC Midtjylland 1:1 (1:0)
Góly: 39. Abada – 66. Evander. ČK: 44. Bitton po 2. ŽK – 56. Dreyer po 2. ŽK

Rapid Viedeň – Sparta Praha 2:1 (0:1)
Góly: 63. a 71. Knasmüllner – 3. Krejčí ml.
D. Hancko aj L. Štetina odohrali celé stretnutie a obaja dostali ŽK, D. Holec (všetci Sparta) bol na lavičke náhradníkov

Ferencváros Budapešť – FK Žalgiris Vilnius 2:0 (2:0)
Góly: 25. Uzuni, 39. Nguen