Slovan sa v Írsku vytrápil. Postup mu vystrelil Weiss

Futbalisti Slovana Bratislava prehrali v odvetnom zápase 1. predkola Ligy majstrov na ihrisku írskeho Shamrocku Rovers 1:2. Pred týždňom vyhrali doma 2:0 a postúpili tak do 2. predkola.

13.07.2021 22:50 , aktualizované: 23:01
Slovan Foto: ,
Radosť hráčov Slovana.
debata (15)

V Dubline prehrával slovenský šampión o dva góly, predĺženie „odmietol“ v 73. minúte Vladimír Weiss mladší.

Slovan si v 2. predkole zmeria sily s Young Boys Bern. Prvý duel je na programe 20./21. júla na Tehelnom poli, odveta vo Švajčiarsku sa uskutoční o týždeň neskôr.

Shamrock Rovers – ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:0)
Góly: 16. Burke (z 11 m), 64. Towell – 73. Weiss.
Rozhodovali: Zebec – Durak, Pušic (všetci Chorv.), ŽK: Mandroiu, O'Neill, Towell – Henty, Kashia, De Kamps, 2500 divákov.
Shamrock: Mannus – O'Brien (82. Hoare), Lopes, Grace – Finn, Towell (84. Greene), O'Neill (72. Watts), Mandroiu, Scales – Burke, Gaffney
Slovan: Chovan – Medveděv, Kashia, Božikov, De Marco – Hrnčár (59. Čavrič), Kankava, De Kamps (90. Abena), Ratao (83. Zmrhal) – Weiss (90.+1 Mustafič) – Henty (59. Rabiu)
Prvý zápas 0:2, do 2. predkola postúpil ŠK Slovan Bratislava

Prvú príležitosť mal v 5. minúte Slovan, Henty po sólovom úniku krížnou strelou z hranice šestnástky minul ľavú žrď bránky Shamrocku.

Domáci otvorili skóre po štvrťhodine. Božikov vo vlastnom pokutovom území nedovolene zastavil prenikajúceho Burkea a sám faulovaný nariadenú jedenástku s prehľadom premenil – 1:0.

Hostia mohli vyrovnať po ďalekonosnej strele De Kampsa, ktorú Mannus s námahou vyrazil pred seba a hneď nato nedovolil skórovať Hrnčárovi z dorážky.

Slovan mal v prvom polčase viac z hry, no domáci húževnato bránili a nepustili ho do väčšieho tlaku.

slovan, shamrock Čítajte viac ONLINE: Slovan si z Írska vezie utrápený postup

V 42. minúte sa po nevydarenom odkope Mannusa dostal k lopte Henty, ale po jeho tečovanom pokuse zahrávali „belasí“ iba dva rohy za sebou.

Slovan po zmene strán prenechal Írom iniciatívu a po hodine hry prišiel o náskok, ktorý si doma krvopotne utvoril.

Nikým nekrytý Towell trafil ideálne spoza šestnástky do vinkla, Chovan bol bez šance – 2:0.

Slovan mohol o chvíľu postaviť na nohy De Marco. Kankava mu v šestnástke prenechal loptu, no ľavý bek hostí v dobrej pozícii pravačkou netrafil bránu.

Slovan Čítajte viac Slovan ráta straty. Jeden zápas = -100-tisíc eur

V 73. minúte už to hosťom vyšlo. Po prihrávke od Rataa si Weiss v šestnástke pripravil palebnú pozíciu a strelou k žrdi prekonal Mannusa – 2:1.

Domáci vrhli všetky sily do útoku. Hlavičku Gaffneyho v 81. minúte s námahou zlikvidoval Chovan, ktorý so spoluhráčmi ustáli aj záverečný nápor súpera.

SR Futbal LM 1.predkolo Slovan Shamrock BAX Čítajte viac Weiss junior sa hádal so Strelcom, kto zahrá penaltu. Tréner: Nie sme na trhu