Slavia ide do odvety v sľubnej pozícii, komplikácia pre Lobotkov Neapol

Futbalisti SSC Neapol v základnej zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom prehrali v úvodnom zápase 16-finále Európskej ligy 2020/2021 na pôde španielskej Granady 0:2.

18.02.2021 21:01 , aktualizované: 23:35
Stanislav Lobotka Foto: ,
Stredopoliara Neapola Stanislava Lobotku sa snaží zastaviť Yangel Herrera z Granady.

Taliansky tím nezachytil vstup do stretnutia, v 21. minúte prehrával dvojgólovým rozdielom. Ďalší gól už nepadol, Lobotka hral do 64. minúty.

Pražská Slavia remizovala s Leicesterom City 0:0. Hráči úradujúceho českého šampióna si vypracovali viac streleckých príležitostí, ale dánskeho brankára Kaspera Schmeichela nedokázali prekonať.

Od 30. minúty hral za Slaviu slovenský stredopoliar Jakub Hromada, ktorý vystriedal zraneného Tomáša Holeša.

Slovenský futbalista Slavie Jakub Hromada v... Foto: SITA/AP, Petr David Josek
Jakub Hromada, Harvey Barnes Slovenský futbalista Slavie Jakub Hromada v súboji s Harveym Barnesom z Leicestru.

Vzhľadom na cestovné obmedzenia v snahe zastaviť šírenie nových variantov koronavírusu sa stretnutia Real Sociedad – Manchester United a AC Wolfsberger – Tottenham Hotspur nehrali v Španielsku, resp. v Rakúsku.

Reštrikcie sa dotkli celkovo šiestich zo siedmich anglických účastníkov európskych súťaží, jedine Leicester City sa predstavil v EL podľa plánu na pôde Slavie Praha.

Tottenham v budapeštianskej Aréne Ferenca Puskása rozhodol o triumfe 4:1 už v prvom polčase, keď sa do streleckej listiny postupne zapísali Son Heung-Min, Gareth Bale a Lucas Moura.

United tiež využili skutočnosť, že ich baskický súper nemohol nastúpiť v známom prostredí, z náhradného dejiska Turína si „červení diabli“ odviezli hladkú výhru 4:0. Dvoma gólmi sa v ich drese zaskvel Bruno Fernandes.

Hráči Bayeru Leverkusen v prvom polčase súboja na ihrisku Young Boys Bern totálne „vybuchli“. Bundesligista prehrával už 0:3, napokon sa však dokázal pozviechať a zo Švajčiarska si odviezol prijateľnú prehru 3:4.

Solídny výsledok do odvety uhral ďalší nemecký tím Hoffenheim, s Molde remizoval v náhradnom dejisku v Španielsku 3:3 aj vďaka dvom gólom Munasa Dabbura. Izraelský útočník mohol po zmene strán zavŕšiť hetrik, v prvom prípade mu prekazil radosť VAR a neskôr nepremenil jedenástku.

Aj v šlágri na Olympijskom štadióne v Ríme sa medzi Benficou Lisabon a Arsenalom Londýn (1:1) zrodil nerozhodný výsledok, keď na gól kapitána portugalského tímu Pizziho z jedenástky odpovedal zakrátko Bukayo Saka.

Zápas OSC Lille – Ajax Amsterdam (1:2) viedol slovenský rozhodca Ivan Kružliak, holandský zástupca otočil skóre dvoma gólmi v závere stretnutia.

Ivan Kružliak si overuje situáciu na videu... Foto: SITA/AP, Michel Spingler
Ivan Kružliak Ivan Kružliak si overuje situáciu na videu počas zápasu Lille - Ajax.

Odvety 16-finále sú na programe na budúci týždeň, žreb osemfinále sa uskutoční v piatok 26. februára.

16-finále Európskej ligy, 1. zápasy:

Dynamo Kyjev – Club Bruggy 1:1 (0:0)
Góly: 62. Bujalskij – 67. Mechele

Olympiakos Pireus – PSV Eindhoven 4:2 (3:2)
Góly: 9. Buchalakis, 37. M'Vila, 45.+2 El Arabi, 83. Masuras – 14. a 40. Zahavi

Young Boys Bern – Bayer Leverkusen 4:3 (3:0)
Góly: 19. a 89. Siebatcheu, 3. Fassnacht, 44. Meschack – 49. a 52. Schick, 68. Diaby

FK Krasnodar – Dynamo Záhreb 2:3 (1:1)
Góly: 28. Berg, 69. Claesson – 15. a 54. Petkovič, 75. Atiemwen

SC Braga – AS Rím 0:2 (0:1)
Góly: 5. Džeko, 87. Mayoral, ČK: 54. Esgaio (Braga)

Slavia Praha – Leicester City 0:0
J. Hromada (Slavia) nastúpil v 30. minúte

CZ Belehrad – AC Miláno 2:2 (0:1)
Góly: 52. Kanga (z 11 m), 90.+3 Pankov – 42. Pankov (vlastný), 61. Hernandez (z 11 m), ČK: 77. Rodič (CZ Belehrad)

Real Sociedad – Manchester United 0:4 (0:1) – hralo sa v Turíne
Góly: 27. a 57. Fernandes, 65. Rashford, 90. James

Wolfsberger AC – Tottenham Hotspur 1:4 (0:3) – hralo sa v Budapešti
Góly: 55. Liendl (z 11 m) – 13. Heung-Min, 28. Bale, 34. Lucas, 88. Carlos Vinicius

OSC Lille – Ajax Amsterdam 1:2 (0:0)
Góly: 72. Weah – 87. Tadič (z 11 m), 89. Brobbey. Rozhodoval: I. Kružliak (SR)

Maccabi Tel Aviv – Šachtar Doneck 0:2 (0:1)
Góly: 31. Alan Patrick, 90.+3 Tete

FC Granada – SSC Neapol 2:0 (2:0)
Góly: 19. Herrera, 21. Kenedy
S. Lobotka (Neapol) hral do 64. minúty

Molde FK – TSG 1899 Hoffenheim 3:3 (1:3) – hralo sa vo Villarreale
Góly: 41. Ellingsen, 70. Ulland-Andersen, 74. Fofana – 8. a 28. Dabbur, 45.+3 Baumgartner

RB Salzburg – Villarreal CF 0:2 (0:1)
Góly: 41. Alcacer, 71. Nino

Royal Antverpy – Glasgow Rangers 3:4 (2:1)
Góly: 45. Avenatti, 45.+8 Refaelov (z 11 m), 66. Hongla – 59. a 90. Barišič (oba z 11 m), 38. Aribo, 83. Kent, ČK: 89. Seck (Antverpy)

Benfica Lisabon – Arsenal Londýn 1:1 (0:0) – hralo sa v Ríme
Góly: 55. Pizzi (z 11 m) – 57. Saka

Viac na túto tému: #Slavia Praha #Granada #SSC Neapol #Stanislav Lobotka