Mak mohol dať gól Barcelone. Messi a spol. nakoniec Ferencváros rozobrali

Bez bodov a s piatimi inkasovanými gólmi. Ferencváros Budapešť sa vrátil do Ligy majstrov po 25-ročnej pauze prehrou 1:5 s Barcelonou. Všetko však mohlo vyzerať inak.

20.10.2020 22:51
Lionel Messi Foto: ,
Lionel Messi medzi hráčmi Ferencvárosu.

Po úvodnej desaťminútovej oťukávačke totiž maďarský šampión skóroval. Radosť z gólu však trvala iba niekoľko sekúnd. Nguen bol v jasnom ofsajde.

O ďalších desať minút neskôr trafil Isael brvno. Jeho duniaci zvuk na prázdnom štadióne Nou Camp domácich prebral.

„Maďari zdvihli druhý varovný prst,“ poznamenal komentátor BT Sport.

Lenže odvtedy už na ihrisku kraľovala družina okolo kapitána Lionela Messiho. Argentínčan umne dirigoval ofenzívny orchester, ktorý občas pripomínal slávne časy Ronaldinha, Deca, Xaviho či Iniestu.

Ferencváros si to odniesol piatimi inkasovanými gólmi. Hoci sa mu podarilo z pokutového kopu znížiť na 1:3 po červenej karte Gerarda Piquého, neskôr skóre uzavreli dvaja zástupcovia novej barcelonskej krvi – Pedri a Dembélé.

V tom čase už bol na ihrisku aj slovenský reprezentant Róbert Mak. Za 20 minút na ihrisku predviedol solídny center, viackrát si vypýtal loptu nábehom z kraja ihriska do stredu.

Raz dokonca ohrozil bránku Barcelony. Gólman Neto mal čo robiť, aby pokus 29-ročného krídelníka vytesnil.

1. kolo skupinovej fázy LM 2020/2021

E-skupina:

Chelsea Londýn – FC Sevilla 0:0
Rozhodoval: Massa (Tal.)

Stade Rennes – FK Krasnodar 1:1 (0:0)
Góly: 56. Guirassy (z 11 m) – 59. Ramirez. Rozhodoval: Sodiropoulos (Gréc.)

F-skupina:

Lazio Rím – Borussia Dortmund 3:1 (2:0)
Góly: 6. Immobile, 23. Hitz (vlastný), 76. Akpa Akpro – 71. Haaland. Rozhodoval: Turpin (Fr.)

Zenit Petrohrad – FC Bruggy 1:2 (0:0)
Góly: 74. Horvath (vlastný) – 63. Dennis, 90.+3 De Ketelaere. Rozhodoval: Bastien (Fr.)

G-skupina:

FC Barcelona – Ferencváros Budapešť 5:1 (2:0)
Góly: 27. Messi (z 11 m), 42. Fati, 52. Coutinho, 82. Pedri, 89. Dembele – 70. Charatin (z 11 m). ČK: 68. Pique (Barcelona). Rozhodoval: Schärer (Švaj.)
R. Mak (Ferencváros) hral od 71. minúty

Dynamo Kyjev – Juventus Turín 0:2 (0:0)
Góly: 46. a 84 Morata. Rozhodoval: Hategan (Rum.)

H-skupina:

Paríž St. Germain – Manchester United 1:2 (0:1)
Góly: 55. Martial (vlastný) – 23. Fernandes (z 11 m), 87. Rashford. Rozhodoval: Lahoz (Šp.)

RB Lipsko – Basaksehir Istanbul 2:0 (2:0)
Góly: 16. a 20. Angelino. Rozhodoval: Gil Manzano (Šp.)
M. Škrtel (Basaksehir) odohral celý zápas

Viac na túto tému: #liga majstrov #fc barcelona #Róbert Mak #Ferencváros Budapešť