Plzeň postúpila do play off aj vďaka Káčerovi. Ďalej aj Liberec a Klaksvík

Futbalisti Viktorie Plzeň si zahrajú v play off Európskej ligy UEFA 2020/2021. Vo štvrtkovom domácom stretnutí 3. predkola triumfovali nad dánskym klubom SönderjyskE 3:0.

24.09.2020 20:09 , aktualizované: 23:25
FK Škendija, Tottenham Hotspur Foto: ,
Momentka zo zápasu FK Škendija - Tottenham Hotspur v 3. predkole Európskej ligy.

Víťazstvo tímu trénera Adriana Guľu spečatil v 51. minúte svojím premiérovým zásahom v drese českého vicemajstra stredopoliar Miroslav Káčer, ktorý absolvoval celý duel a videl žltú kartu.

Plzenčania sa dostali do vedenia v 35. minúte, z jedenástky otvoril skóre Zdeněk Ondrášek.

Ešte do prestávky poistil náskok Adriel D’Avila Ba Loua a výsledok stanovil krátko po zmene strán Káčer, keď doklepol do siete loptu odrazenú od žrde.

Viktoria nastúpi v play off 1. októbra na ihrisku Hapoelu Be'er Ševa, ktorý doma vyradil FC Motherwell 3:0.

V play off sa predstaví aj ďalší český zástupca Slovan Liberec. Na pôde FCSB zvíťazil 2:0 zásluhou Abdullu Yusufa a Michaela Rabušica, za hostí odohral plnú minutáž obranca Martin Koscelník, v strede poľa operoval do 88. minúty Jakub Hromada.

Liberec najbližšie privíta APOEL Nikózia, ten na svojej pôde zdolal Zrinjski Mostar 4:2 v rozstrele z 11 m (2:2 pp).

Súperom Lechu Poznaň so Slovákom Ľubomírom Šatkom, ktorý postúpil už v stredu, bude Royal Charleroi po domácej výhre nad Partizanom Belehrad 2:1 po predĺžení.

Sporting Lisabon doma vyradil FC Aberdeen 1:0 a v play off bude hostiť LASK Linz, premožiteľa Dunajskej Stredy z 3. predkola.

Hráči fínskeho KuPS Kuopio, premožitelia bratislavského Slovana z predchádzajúcej kvalifikačnej fázy, si na vlastnom trávniku poradili aj s FK Suduva Marijampole 2:0 gólmi Rangela a Igorsa Tarasovsa. Za hostí odohral celý zápas obranca Ivan Hladík.

Futbalisti FK Škendija podľahli na svojom ihrisku Tottenhamu Hotspur 1:3, v domácich farbách absolvoval celý duel ďalší obranca Ján Krivák.

So súťažou sa rozlúčil aj Piast Glivice s trojicou Slovákov, na pôde FC Kodaň prehral 0:3. Plnú minutáž v hosťujúcom drese absolvovali brankár František Plach, obranca Tomáš Huk i stredopoliar Jakub Holúbek.

Ďalej sa prebojoval Ararat-Armenia, doma zdolal NK Celje 1:0 po predĺžení, keď jediný gól strelil v 111. minúte Serhij Vakulenko.

Debakel Dunajskej Stredy v Linzi Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
Rozcvička hráčov a štadión bez divákov pred...

Celtic Glasgow si postup vybojoval až v závere, o víťazstve 1:0 na štadióne FC Riga rozhodol v poslednej minúte riadneho hracieho času striedajúci Mohamed Elyounoussi.

KÍ Klaksvík z Faerských ostrovov deklasoval na vlastnej pôde Dynamo Tbilisi 6:1, vo farbách hostí hral do 52. minúty útočník Filip Oršula. Za Klaksvík sa hetrikom v rozmedzí 60. až 73. minúty zaskvel Pall Klettskard.

Futbalisti AC Miláno zdolali doma FK Bodö/Glimt 3:2.

3. predkolo EL UEFA 2020/2021 /na 1 zápas/:

Ararat-Armenia – NK Celje 1:0 pp (0:0)
Gól: 111. Vakulenko

KuPS Kuopio – FK Suduva Marijampole 2:0 (1:0)

FK Rostov – Maccabi Haifa 1:2 (1:1)
Góly: 9. Šomurodov – 20. Rukavycja, 60. Abu Fani. ČK: 69. Glebov (Rostov)

Gól: 90. Elyounoussi

Rosenborg Trondheim – Alanyaspor 1:0 (0:0)
Gól: 60. Konradsen. ČK: 67. Konradsen (Rosenborg) po 2. ŽK

Hapoel Be'er Ševa – FC Motherwell 3:0 (1:0)
Góly: 43. Vitor, 71. Josue (z 11 m), 83. Acolatse. ČK: 70. Gallagher (Motherwell) po 2. ŽK

FCSB – Slovan Liberec 0:2 (0:0)
Góly: 64. Yusuf, 82. Rabušic. ČK: 20. Cana (FCSB)
M. Koscelník odohral celé stretnutie, J. Hromada (obaja Liberec) hral do 88. min.

Royal Charleroi – Partizan Belehrad 2:1 pp (1:1, 1:0)

F. Plach odchytal, T. Huk a J. Holúbek (všetci Piast) odohrali celé stretnutie

FK Sarajevo – Budučnost Podgorica 2:1 (1:1)
Góly: 4. Tatar, 67. Fanimo – 44. Moraitis, ČK: 75. Rahmanovič (Sarajevo) po 2. ŽK

Galatasaray Istanbul – Hajduk Split 2:0 (0:0)
Góly: 77. Belhanda, 86. Babel

FC Granada – Lokomotiv Tbilisi 2:0 (0:0)
Góly: 48. Machis, 90.+1 Molina, ČK: 59. Gabadze (Tbilisi) po 2. ŽK

KÍ Klaksvík – Dynamo Tbilisi 6:1 (1:0)
Góly: 60., 70. a 73. Klettskard, 22. Pavlovič, 58. P. Johannesen, 85. J. Johannesen – 71. Pernambuco
F. Oršula (Dynamo) hral do 52. min.

FK Škendija – Tottenham Hotspur 1:3 (0:1)
Góly: 55. Nafiu – 5. Lamela, 70. Son Heung-Min, 79. Kane
J. Krivák (Škendija) odohral celé stretnutie

VfL Wolfsburg – Desna Černigov 2:0 (1:0)
Góly: 16. Guilavogui, 90.+2 Ginczek, ČK: 60. Tamm (Desna) po 2. ŽK

FC Bazilej – Anorthosis Famagusta 3:2 (3:1)
Góly: 4. Widmer, 12. Campo, 21. Hambardzumjan (vlastný) – 45. Vrgoč, 66. Kvilitaia (z 11 m), ČK: 88. Vonmoos po 2. ŽK – 50. Okriašvili po 2. ŽK

AC Miláno – FK Bodö/Glimt 3:2 (2:1)
Góly: 16. a 50. Calhanoglu, 32. Colombo – 15. Junker, 55. Hauge

Legia Varšava – FK Drita 2:0 (2:0)
Góly: 24. Wszolek, 43. Pekhart

FC St. Gallen – AEK Atény 0:1 (0:0)
Gól: 71. Oliveira

Standard Liege – Vojvodina Novi Sad 2:1 pp (1:1, 0:0)
Góly: 47. Avenatti (z 11 m), 91. Amallah – 75. Bojič