Hancko bol namočený vo vyrovnávajúcom góle Ríma, Sparta dlho odolávala na horúcej tureckej pôde

Futbalisti Feyenoordu Rotterdam v základnej zostave so slovenským stopérom Dávidom Hanckom remizovali v úvodnom zápase play off o osemfinále Európskej ligy s AS Rím 1:1. Pražská Sparta prehrala na pôde Galatasarayu Istanbul 2:3 po góle Maura Icardiho v nadstavenom čase.

15.02.2024 21:04
846990009 Foto:
Hancko s Feyenoordom si udržali šancu na postup.

Feyenoord mohol poslať do vedenia Paixao, ale jeho krížna strela tesne minula bránku. Na opačnej strane ihriska „zatriasol“ brvnom Paredes.

Rušný záver úvodnej 45-minútovky napokon priniesol gól pre holandský tím, hlavou sa presadil Paixao.

Remízu zariadil v 67. minúte rovnako hlavou Romelu Lukaku, ktorého neustrážil Hancko po centri Spinazzolu.

Z lavičky náhradníkov sledoval ťaženie spoluhráčov krídelník 16-násobného holandského majstra a Hanckov krajan Leo Sauer.

Dávid Hancko Čítajte viac Hanckovci doma riešili tri percentá, nie 97. Holandskí novinári píšu o veľkom profesionálovi i najlepšom hráčovi klubu

Pražská Sparta prehrala na pôde Galatasarayu Istanbul po smoliarskom priebehu 2:3. Turecký tím potvrdil dobrú formu a natiahol šnúru víťazstiev na deväť.

Od 19. minúty viedol po góle Demirbaya, potom sa však dostal k slovu aj jeho súper. Sparta mohla odpovedať v 36. minúte, Kuchta z druhej vlny vypálil do stredu brány na pripraveného Musleru a v závere prvého polčasu Birmančevič o kúsok minul šibenicu.

Čo sa nepodarilo im, vyšlo krátko po prestávke Preciadovi. Ekvádorčan nekompromisne umiestnil loptu k pravej žrdi strelou z hranice šestnástky.

812277372 Čítajte viac Verím, že pôjdeme spolu na Euro. Haraslín už Vavrovi odpustil, lieči si zranenie

Po hodine hry sa opäť dostali na koňa domáci po vlastnom góle Krejčího, ale nie na dlho. O chvíľu prišli o vylúčeného Nelssona a hostia vďaka Kuchtovi využili početnú výhodu.

Po problémoch s kolenom sa objavil v zostave českého majstra slovenský krídelník Lukáš Haraslín, ktorý sa dostal na trávnik v 65. minúte.

V 80. minúte sa pomer síl vyrovnal po vylúčení Ryneša. Sparťania však sympaticky iba nebránili a v závere mohol byť ich hrdinom Wiesner, lenže Musleru v nájazde neprekonal a na opačnej strane potvrdil svoje kanonierske schopnosti Icardi.

Šachtar Doneck vo svojom prechodnom domove v Hamburgu remizoval s Olympique Marseille 2:2. Sporting Lisabon, jeden z troch portugalských zástupcov v tejto fáze súťaže, zvíťazil v Berne nad Young Boys 3:1.

Odvety sú na programe 22. februára, žreb osemfinále sa uskutoční na druhý deň vo švajčiarskom Nyone.

1. zápasy play off o osemfinále Európskej ligy:
Feyenoord Rotterdam – AS Rím 1:1 (1:0)
Góly: 45.+1 Paixao – 67. Lukaku. Rozhodoval: Petrescu (Rum.)
/D. Hancko odohral celý zápas, L. Sauer (obaja Feyenoord) bol na lavičke náhradníkov/

Galatasaray Istanbul – Sparta Praha 3:2 (1:0)
Góly: 19. Demirbay, 61. Krejčí (vlastný), 90.+1 Icardi – 47. Preciado, 65. Kuchta, ČK: 62. Nelsson – 80. Ryneš. Rozhodoval: Hernandez (Šp.)
/L. Haraslín (Sparta) hral od 65. minúty/

Šachtar Doneck – Olympique Marseille 2:2 (0:0)
Góly: 68. Matvijenko, 90.+3 Eguinaldo – 64. Aubameyang, 90. Ndiaye. Rozhodoval: Lambrechts (Bel.)

Young Boys Bern – Sporting Lisabon 1:3 (1:2)
Góly: 42. Ugrinic – 31. Amenda (vlastný), 41. Gyökeres (z 11 m), 48. Inacio, ČK: 89. Camara (YB Bern). Rozhodoval: Bastien (Fr.)