Rozhodla penaltová dráma. Manchester City má prvú trofej v sezóne

Futbalisti Manchestru City získali prvýkrát v histórii Superpohár UEFA. Úradujúci šampióni Ligy majstrov zdolali v stredu na štadióne Karaiskakis v Pireu víťaza Európskej ligy FC Sevilla v jedenástkovom rozstrele 5:4. V riadnom hracom čase sa duel skončil 1:1.

16.08.2023 23:20
Grécko Futbal Superpohár UEFA City Sevilla Foto: ,
Stredopoliari Manchestru City Cole Palmer a Mateo Kovačič sa tešia z gólu do siete FC Sevilla.

V úvode mali dve šance hráči anglického majstra, ale do vedenia sa dostala Sevilla, keď sa v 25. minúte presadil marocký útočník Youssef En-Nesyri. Ten mal ďalšie dve veľké možnosti v druhom polčase, no stroskotal na brankárovi Edersonovi.

O vyrovnanie sa postaral po hodine hry taktiež hlavou Cole Plamer. V rozstrele premenili jedenástky všetci hráči City i prví štyria Sevilly, no piaty Nemanja Gudelj trafil len do brvna.

Vlani túto trofej získal Real Madrid po triumfe nad Eintrachtom Frankfurt 2:0. Španielske kluby sú v doterajšej štatistike víťazov najúspešnejšie v Európe – Superpohár získali 16-krát (Barcelona a Real Madrid po 5, Atletico Madrid 3, Valencia 2, Sevilla 1).

Superpohár UEFA 2022 (Štadión Karaiskakis v Pireu):
Manchester City – FC Sevilla 1:1 (0:1) – 5:4 v rozstrele
Góly: 63. Palmer – 25. En-Nesyri. Rozhodovali: Letexier – Mugnier, Rahmouni (všetci Fr.), ŽK: Bade, Lamela, Sanchez, 29.207 divákov.
Manchester City: Ederson – Walker, Akanji, Gvardiol, Ake -Kovačič, Rodri – Palmer (85. Alvarez), Foden, Grealish – Haaland
FC Sevilla: Bounou – Navas (83. Montiel), Bade, Gudelj, Acuna – Jordan, Rakitič – Ocampos, Torres (74. Sanchez), Lamela (90.+3 Suso) – En-Nesyri (90.+3 Mir)