Červená v 3. minúte. Slavia neudržala tesný náskok, Legia ju vyradila

Futbalisti Glasgowa Rangers postúpili do skupinovej fázy Európskej ligy. V prvom súboji play off zvíťazil škótsky zástupca na svojom trávniku nad FK Alaškert 1:0, v odvete v Jerevane uhral bezgólovú remízu.

26.08.2021 23:12 , aktualizované: 27.08.2021 00:02
Slavia, Legia Foto: ,
Tomáš Holeš zo Slavie vidí červenú kartu v zápase s Legiou.

Ekvádorský útočník Enner Valencia z Fenerbahce Istanbul sa zaskvel hetrikom do siete HJK Helsinki. Tureckému tímu pomohol vo Fínsku k výhre 5:2, pred týždňom doma uspel „Fener“ 1:0 a na jeseň si zahrá v skupine EL.

Pražská Slavia sa na jeseň predstaví napokon iba v skupine EKL. Po vypadnutí v 3. predkole Ligy majstrov nestačil český šampión v play off EL na Legiu Varšava.

SR futbal EL odveta play off Slovan Olympiakos BAX Čítajte viac Gréci napriek výhode na Tehelnom poli nezvíťazili. Slovan si zahrá Konferenčnú ligu

Doma remizoval 1:1, v odvete v Poľsku prehral 1:2, keď hral už od 3. minúty bez vylúčeného Tomáša Holeša.

Napriek oslabeniu sa pred odchodom do šatní ujal vedenia, po prestávke však Legia otočila skóre zásluhou dvoch gólov azerbajdžanského útočníka Mahira Emreliho.

V základe Slavie nastúpili aj Slováci Jakub Hromada a Ivan Schranz.

2. zápasy play off EL:

FC Antverpy – Omonia Nikózia 2:0 (2:0, 1:0), 3:2 v rozstrele z 11 m
Góly: 28. Mijoši, 84. Gerkens /M. Ďuriš bol na lavičke Omonie/
prvý zápas 2:4, postúpil FC Antverpy

CFR Kluž – Crvena zvezda Belehrad 1:2 (1:1)
Góly: 34. Debeljuh – 5. Katai (z 11 m), 53. Pavkov, ČK: 78. Rodriguez (Kluž)
prvý zápas 0:4, postúpila CZ Belehrad

Legia Varšava – Slavia Praha 2:1 (0:1)
Góly: 59. a 70. Emreli – 45. Ekpai, ČK: 3. Holeš (Slavia) /za hostí J. Hromada hral do 70. min a I. Schranz do 81. min/
prvý zápas 2:2, postúpila Legia Varšava

Sturm Graz – NŠ Mura 2:0 (1:0)
Góly: 39. Kiteišvili, 66. Jantscher, ČK: 54. Maruško (Mura)
prvý zápas 3:1, postúpil Sturm Graz

Galatasaray Istanbul – Randers FC 2:1 (0:1)

prvý zápas 0:3, postúpil Rapid Viedeň

HJK Helsinki – Fenerbahce Istanbul 2:5 (1:2)
Góly: 27. Ro. Riski, 88. Ri. Riski – 11., 14. a 52. Valencia, 90.+2 Sanlitürk, 90.+4 Peltola (vlastný)
prvý zápas 0:1, postúpilo Fenerbahce Istanbul

FK Alaškert – Glasgow Rangers 0:0
ČK: 40. James (Alaškert)
prvý zápas 0:1, postúpil Glasgow Rangers

Viac na túto tému: #Slavia Praha #legia varšava