Slavia plienila na ostrovoch. Z Leicesteru si vezie šokujúci postup

Futbalisti Slavie Praha sa prebojovali do osemfinále Európskej ligy. Vo štvrtkovej odvete šestnásťfinále zvíťazili na trávniku Leicestru City 2:0 po bezgólovej remíze v prvom stretnutí v českej metropole. Slovenský stredopoliar Jakub Hromada hral v drese Slavie do 75. minúty.

25.02.2021 21:24 , aktualizované: 23:18
Britain Soccer Europa League Foto: ,
Hráči Slavie oslavujú gól na pôde Leicesteru.

Na otvárací zásah dvojzápasu sa čakalo do začiatku druhého polčasu odvety. V 49. minúte sa presadil Lukáš Provod, ktorý sa odpútal od brániacich protihráčov a k žrdi umiestnil center Nicolaeho Stanciua. Poistku pridal v 79. minúte Abdallah Sima pokusom z hranice šestnástky. Úradujúci český šampión vďaka tomu získal skalp klubu, ktorý momentálne figuruje na tretej priečke tabuľky najvyššej anglickej súťaže.

SSC Neapol s ďalším slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom skončil už v šestnásťfinále. V domácej odvete síce zdolal Granadu 2:1, ale v súčte s prehrou 0:2 v minulotýždňovom úvodnom stretnutí sa so súťažou rozlúčil. Lobotka sedel na lavičke náhradníkov talianskeho mužstva.

To začalo ideálne, keď už v 3. minúte otvoril skóre Piotr Zielinski. Za hostí však v 25. minúte odpovedal Angel Montoro a španielsky tím vďaka nemu strelil dôležitý gól na pôde súpera. V druhom polčase vrátil Fabian Ruiz do vedenia domácich, no tí sa už v záverečnej polhodine riadneho hracieho času nezmohli na viac.

Postup do osemfinále si za dramatických okolností vybojoval londýnsky Arsenal. Po remíze 1:1 v prvom stretnutí na ihrisku Benficy Lisabon triumfoval v odvete, v ktorej v gréckom Pireu figuroval ako domáci tím, 3:2. Po vedúcom zásahu Pierrea-Emericka Aubameyanga otočili hostia vývoj duel vo svoj prospech zásluhou Dioga Goncalvesa a Rafu Silvu.

V 67. minúte vyrovnal Kieran Tierney a za nerozhodného stavu 2:2 smerovala do nasledujúceho kola vyraďovacej fázy Benfica, ale tri minúty pred koncom riadneho hracieho času rozhodol o úspechu Arsenalu kapitán Aubameyang svojím druhým zásahom v zápase.

KK31 Atény - Futbalista Pierre-Emerick... Foto: TASR/AP, Thanassis Stavrakis
Pierre-Emerick Aubameyang KK31 Atény - Futbalista Pierre-Emerick Aubameyang z Arsenalu Londýn sa teší z gólu v odvete 16-finále Európskej ligy Arsenal Londýn - Benfica Lisabon.

Manchester United postúpil ako ďalší zástupca anglickej Premier League. Na vlastnom štadióne sa s Realom Sociedad San Sebastian rozišiel zmierlivo 0:0, z úvodného merania síl mal náskok 4:0. AS Rím potvrdil osemfinálovú účasť domácim víťazstvom nad Bragou 3:1, pred týždňom uspel 2:1. Hráči AC Miláno hrali na svojej pôde s Crvenou zvezdou Belehrad nerozhodne 1:1, ďalej sa dostali zásluhou vyššieho počtu gólov strelených na ihrisku súpera, v Srbsku sa zrodila remíza 2:2.

O prekvapenie sa postaralo Molde vyradením účastníka najvyššej nemeckej súťaže TSG Hoffenheim. Po domácej remíze 3:3 uspelo v odvete na štadióne súpera 2:0, keď oba góly vsietil Eirik Ulland-Andersen. Medzi postupujúcich sa zaradili aj Ajax Amsterdam, Šachtar Doneck, FC Villarreal, Glasgow Rangers, Olympiakos Pireus, Young Boys Bern, Dinamo Záhreb a Dynamo Kyjev. Žreb osemfinále sa uskutoční v piatok 26. februára.

Odvety 16-finále Európskej ligy:

Ajax Amsterdam – OSC Lille 2:1 (1:0)
Góly: 15. Klaassen, 88. Neres – 78. Yazici (z 11 m)
prvý zápas 2:1, Ajax postúpil do osemfinále

Šachtar Doneck – Maccabi Tel Aviv 1:0 (0:0)
Gól: 67. Moraes (z 11 m)
prvý zápas 2:0, Šachtar postúpil do osemfinále

SSC Neapol – FC Granada 2:1 (1:1)
Góly: 3. Zielinski, 59. Ruiz – 25. Montoro
prvý zápas 0:2, Granada postúpila do osemfinále
S. Lobotka (Neapol) bol na lavičke náhradníkov

TSG 1899 Hoffenheim – FK Molde 0:2 (0:1)
Góly: 20. a 90.+5 Ulland-Andersen
prvý zápas 3:3, Molde postúpilo do osemfinále

FC Villarreal – RB Salzburg 2:1 (1:1)
Góly: 40. a 89. Moreno (druhý z 11 m) – 17. Berisha
prvý zápas 2:0, Villarreal postúpil do osemfinále

Glasgow Rangers – Royal Antverpy 5:2 (1:1)
Góly: 9. Morelos, 46. Patterson, 55. Kent, 79. Barišič (z 11 m), 90.+2 Itten (z 11 m) – 32. Refaelov, 57. Lamkel Ze
prvý zápas 4:3, Rangers postúpili do osemfinále

Arsenal Londýn – Benfica Lisabon 3:2 (1:2) – hralo sa v Pireu
Góly: 21. a 87. Aubameyang, 67. Tierney – 43. Goncalves, 61. Silva
/prvý zápas 1:1, Arsenal postúpil do osemfinále//

PSV Eindhoven – Olympiakos Pireus 2:1 (2:0)
Góly: 23. a 44. Zahavi – 88. Koka
/prvý zápas 2:4, Olympiakos postúpil do osemfinále//

Bayer Leverkusen – Young Boys Bern 0:2 (0:0)
Góly: 48. Siebatcheu, 86. Fassnacht
prvý zápas 3:4, Bern postúpil do osemfinále

Dynamo Záhreb – FK Krasnodar 1:0 (1:0)
Gól: 31. Oršič
prvý zápas 3:2, Dinamo postúpilo do osemfinále

AS Rím – SC Braga 3:1 (1:0)
Góly: 24. Džeko, 75. Perez, 90.+1 Mayoral – 88. Cristante (vlastný)
prvý zápas 2:0, Rím postúpil do osemfinále

Leicester City – Slavia Praha 0:2 (0:0)
Góly: 49. Provod, 79. Sima
prvý zápas 0:0, Slavia postúpila do osemfinále
J. Hromada (Slavia) hral do 75. min

AC Miláno – Crvena zvezda Belehrad 1:1 (1:1)
Góly: 9. Kessie (z 11 m) – 24. El Fardou. ČK: 70. Gobeljič (Crvena zvezda) po 2. ŽK
prvý zápas 2:2, Miláno postúpilo do osemfinále

Manchester United – Real Sociedad San Sebastian 0:0
prvý zápas 4:0, Manchester postúpil do osemfinále

FC Bruggy – Dynamo Kyjev 0:1 (0:0)
Gól: 83. Bujalskyj
prvý zápas 1:1, Dynamo postúpilo do osemfinále

Viac na túto tému: #SSC Neapol #FC Arsenal