Sparta opäť sfúkla Celtic, Hancko dal gól, no nedohral. Slavia bližšie k postupu

Futbalisti AS Rím zvíťazili na pôde CFR Kluž 2:0 vo štvrtkovom súboji Európskej ligy UEFA 2020/2021 a môžu sa tešiť na žreb jarného šestnásťfinále. S 10 bodmi sú po štyroch kolách lídrom A-skupiny, v ktorej už nemôžu skončiť horšie ako druhí.

26.11.2020 21:03 , aktualizované: 23:10
Dávid Hancko Foto: ,
Dávid Hancko zo Sparty strieľa gól Celticu.

Postup si vybojoval aj Arsenal Londýn, rozhodla o tom jeho štvrtková výhra 3:0 na pôde nórskeho Molde v 4. kole B-skupiny. Medzi 32 tímov do vyraďovacej fázy postúpil aj bundelsigový Hoffenheim, ktorý zvíťazil v Liberci 2:0 v L-skupine.

„Kanonieri“ majú na konte plný počet 12 bodov. O triumfe zverencov trénera Mikela Artetu rozhodli v druhom polčase góly Nicolasa Pepeho, Reissa Nelsona a Folarina Baloguna.

Hoffenheim mal v Liberci veľký tlak od úvodu, no prevahu korunoval až v 77. minúte, keď otvoril skóre Rakúšan Christoph Baumgartner. V závere duelu potom z penalty stanovil výhru hostí 2:0 z penalty Andrej Kramarič.

V domácom drese odohral celý duel slovenský reprezentant Martin Koscelník, jeho krajan Jakub Hromada bol na lavičke náhradníkov.

V druhom súboji skupiny triumfovala CZ Belehrad 2:0 na pôde Gentu a tiež už je takmer na 100 percent v jarnej vyraďovacej fáze. Duel viedol slovenský hlavný rozhodca Filip Glova.

Sparta Praha na Letnej zdolala v H-skupine aj vďaka gólu slovenského obrancu Dávida Hancka Celtic Glasgow 4:1. Škóti išli do vedenia, ale „rudí“ vďaka Hanckovi a Lukášovi Julišovi ešte do polčasu výsledok otočili.

Juliš pridal aj druhý gól a v nadstavenom čase spečatil rovnaký triumf ako v Škótsku Srdjan Plavšič. Škvrnou bolo ďalšie zranenie Hancka, ktorý musel v 67. minúte nútene vystriedať.

V druhom stretnutí skupiny Lille doma remizovalo s AC Miláno 1:1 a vedie tabuľku s ôsmimi bodmi, Miláno má sedem a Sparta šesť bodov.

Do šestnásťfinále prenikol aj Leicester City, ktorému remízu 3:3 a potrebný bod na pôde Sportingu Braga zaistil v 90.+5 minúte Jamie Vardy.

Za postupom z C-skupiny vykročila aj Slavia Praha víťazstvom 3:1 v Nice. Už v 15. minúte otvoril skóre Ondřej Lingr prekrásnou strelou do ľavého horného rohu domácej brány.

V druhom polčase domáci po chybe brankára Slavie vyrovnali, ale o pár minút dostal „zošívaných“ opäť do vedenia Peter Olayinka a skóre uzavrel Abdallah Sima.

V druhom súboji skupiny Leverkusen vyhral doma nad Hapoelom Beer Ševa 4:1 a spolu so Slaviou je s 9 bodmi na čele tabuľky.

Omonia Nikózia bez suspendovaného útočníka Michala Ďuriša prehrala v E-skupine v Granade 1:2. Za hostí odohral celý zápas obranca Tomáš Hubočan.

SSC Neapol doma zdolal Rijeku 2:0, slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka nastúpil v 69. minúte. Neapol vedie tabuľku F-skupiny s 9 bodmi. Lech Poznaň prehral v D-skupine v Liege 1:2, za hostí nastúpil v 78. minúte Ľubomír Šatka.

V Neapole si uctili Maradonu

Tisíce futbalových fanúšikov v Neapole neodradili ani koronavírusové opatrenia, aby prišli vzdať hold Diegovi Maradonovi, ktorý skonal v stredu vo veku 60 rokov. Davy ľudí sa zhromaždili pred štadiónom Sao Paolo pred zápasom s Rijekou. Hoci ich pre pandémiu nevpustili dnu, pred bránami aspoň zapálili sviečky.

Podporiť ich prišiel aj kapitán tímu Lorenzo Insigne, ktorý sa na pár minút pridal k smútiacim a položil kyticu na pietne miesto.

Spomienka na Diega Maradonu pred zápasom... Foto: SITA/AP, Alessandro Garofalo
Neapol, Rijeka Spomienka na Diega Maradonu pred zápasom Neapola s Rijekou.

„Vždy stál za nami. Keď tu hral, aj keď odišiel. Vždy mal v srdci miesto pre Neapol a teraz mu to musíme vrátiť. Bolí to a celý náš tím vyjadruje podporu jeho rodine,“ citovala Insigneho agentúra AP.

Starosta Neapola Luigi de Magistris uviedol, že začal oficiálny proces premenovania miestneho štadióna na Štadión Diega Armanda Maradonu. Hráči „Partenopei“ pred duelom s Rijekou prišli na trávnik v Maradonových dresoch s číslom desať a čiernymi páskami na ramenách. Pred úvodným výkopom si uctili jeho pamiatku minútou ticha.

4. kolo skupinovej fázy EL 2020/2021

A-skupina

CSKA Sofia – Young Boys Bern 0:1 (0:1)
Gól: 34. Nsame

CFR Kluž – AS Rím 0:2 (0:0)
Góly: 49. Debeljuh (vlastný), 66. Veretout (z 11 m)

C-skupina

Bayer Leverkusen – Hapoel Beer Ševa 4:1 (1:0)
Góly: 29. Schick, 48. Bailey, 76. Demirbay, 80. Alario – 58. Shviro

OGC Nice – Slavia Praha 1:3 (0:1)
Góly: 61. Gouiri – 15. Lingr, 64. Olayinka, 75. Sima, ČK: 90. Boudaoui (Nice)

Ľ. Šatka (Lech) nastúpil v 78. min.

Glasgow Rangers – Benfica Lisabon 2:2 (1:0)

SC Braga – Leicester City 3:3 (2:1)
Góly: 4. Elmusrati, 24. Paulinho, 90. Fransengiro – 9. Barnes, 78. Thomas, 90.+5 Vardy

AEK Atény – Zorja Luhaňsk 0:3 (0:0)
Góly: 61. Gromov, 75. Kabajev, 85. Jurčenko (z 11 m), ČK: 49. Skachov (AEK)

I-skupina

Maccabi Tel Aviv – Villarreal CF 1:1 (0:1)
Góly: 47. Pešič – 45. Baena, ČK: 89. Saborit (Tel Aviv)

LASK Linz – Royal Antverpy 0:2 (0:0)
Góly: 58. Rafaelov, 83. Gerkens, ČK: 50. Trauner (LASK)

Tottenham Hotspur – Ludogorec Razgrad 4:0 (2:0)

K-skupina

Wolfsberger AC – Dynamo Záhreb 0:3 (0:0)

KAA Gent – CZ Belehrad 0:2 (0:1)
Góly: 2. Petrovič, 58. Milunovič. Rozhodoval: GLOVA (SR)

Slovan Liberec – TSG Hoffenheim 0:2 (0:0)
Góly: 77. Baumgartner, 89. Kramarič (z 11 m)
M. Koscelník odohral celý zápas, J. Hromada (obaja Liberec) na lavičke náhradníkov