Šatka zapríčinil penaltu, teší sa však z postupu. Guľova Plzeň končí

Futbalisti rumunského CFR Kluž postúpili do skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2020/2021. Vo štvrtkom súboji play off zdolali doma 3:1 fínske KuPS Kuopio. Fíni vyradili v 2. predkole slovenského majstra Slovan Bratislava.

01.10.2020 21:06 , aktualizované: 23:59
Ľubomír Šatka Foto: ,
Ľubomír Šatka v reprezentačnom drese.

Do skupinovej fázy prenikol aj poľský klub Lech Poznaň, ktorý zvíťazil na pôde belgického Charleroi 2:1. V drese hostí nastúpil v základnej zostave slovenský kapitán Ľubomír Šatka, ale duel nedohral. V 77. minúte dostal druhú žltú kartu a musel predčasne z ihriska.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Group stage of Europa league This team❤️❤️❤️

Príspevok, ktorý zdieľa Lubomír Šatka (@lubomirsatka),

Na zápasy skupiny sa môže tešiť aj Liberec, ktorý zdolal doma APOEL Nikózia 1:0 gólom z penalty v 90.+5 minúte. Z postupu sa tak tešia aj Slováci Jakub Hromada a Martin Koscelník, ktorí odohrali celý zápas, Hromada dostal žltú kartu.

Slovenský tréner Adrian Guľa s Viktoriou Plzeň do skupiny EL neprešiel, „Viktorka“ prehrala na ihrisku izraelského Hapoelu Beer Ševa 0:1.

Štadióny s najlepšou atmosférou (France Football) Fotogaléria - 30 fotiek Všetky fotky
30. Millerntor-Stadion - St. Pauli.

O triumfe domácich rozhodol už v 4. minúte z penalty Josue. Slovenský stredopoliar Plzne Miroslav Káčer sledoval súboj z lavičky náhradníkov.

Granada zvíťazila na ihrisku Malmö FF 3:1, skupinu si zahrá aj PSV Eindhoven po výhre 2:0 na pôde Trondheimu.

Play off EL sa hrá na jeden zápas, úspešný tím postúpi do skupinovej fázy súťaže. Jej žreb prebehne v piatok 2. októbra o 13.00 h v Nyone.

za hostí Ľ. Šatka nastúpil v základe a v 77. min. videl ČK

Slovan Liberec – APOEL Nikózia 1:0 (0:0)
Gól: 90.+5 Mara (z 11 m)
za domácich J. Hromada (ŽK) a M. Koscelník celý zápas

Malmö FF – CF Granada 1:3 (1:1)
Góly: 45. Berget – 30. Machis, 58. Puertas, 85. Herrera

Rosenborg Trondheim – PSV Eindhoven 0:2 (0:1)
Góly: 22. Zahavi, 61. Gakpo

Hapoel Beer Ševa – Viktoria Plzeň 1:0 (1:0)
Gól: 4. Josue (z 11 m)

FK Sarajevo – Celtic Glasgow 0:1 (0:0)
Gól: 70. Edouard

Standard Liége – MOL Fehérvár 3:1 (0:1)
Góly: 77. a 85. Amallah (oba z 11 m), 51. Gavory – 10. Nikolics

Dinamo Brest – Ludogorec Razgrad 0:2 (0:0)
Góly: 73. Manu, 79. Higinio

FC Kodaň – HNK Rijeka 0:1 (0:1)
Gól: 20. Ankersen (vlastný)

Legia Varšava – FK Karabach 0:3 (0:1)
Góly: 50. Andrade, 62. Zoubir, 70. Ozobič

Young Boys Bern – FK Tirana 3:0 (1:0)
Góly: 52. a 64. Nsame, 42. Fassnacht, ČK: 67. Torassa (Tirana)

FC Dundalk – KÍ Klaksvík 3:1 (1:0)
Góly: 33. Murray, 48. Cleary, 79.Kelly – 66. Midtskogen

FC Bazilej – CSKA Sofia 1:3 (0:0)
Góly: 54. Cabral (z 11 m) – 72. a 88. Tiago Rodrigues, 90.+7 Ahmedov,

AEK Atény – VfL Wolfsburg 2:1 (0:1)
Góly: 64. Simoes, 90.+4 Ansarifard – 45.+1 Mehmedi

Glasgow Rangers – Galatasaray Istanbul 2:1 (0:0)
Góly: 52. Arfield, 59. Tavernier – 87. Marcao

Sporting Lisabon – LASK Linz 1:4 (1:1)
Góly: 42. Tomás – 14. Trauner, 58. Raguž, 65. Michorl, 69. Gruber, ČK: 63. Coates (Sporting)

Tottenham Hotspur – Maccabi Haifa 7:2 (4:1)
Góly: 2., 56. a 74. Kane (druhý z 11 m), 37. a 40. Lo Celso, 21. Moura, 90.+1 Alli (z 11 m) – 17. Chery, 52. Rukavytsya (z 11 m)

Rio Ave – AC Miláno 2:2 pp (1:1, 0:0), 8:9 rozstrel z 11 m
Góly: 72. Geraldes, 91. Gelson – 51. Saelemaekers, 120.+2 Calhanoglu (z 11 m), ČK: 120.+1 Borevkovič (Rio Ave)

Viac na túto tému: #Slovan Liberec #Ľubomír Šatka #Lech Poznaň