Škrtel pomáhal Basaksehiru, Linz dostal nakladačku od United

Futbalisti Istanbulu Basaksehir aj so slovenským obrancom Martinom Škrtelom vyhrali v prvom zápase osemfinálového kola Európskej ligy (EL) UEFA 2019/2020 nad dánskym FC Kodaň 1:0.

12.03.2020 21:19 , aktualizované: 22:42
Odion Ighalo Foto: ,
Útočník Manchestru United Odion Ighalo sa raduje z gólu do siete Linzu.

Rozhodujúci gól padol v závere zápasu po nariadenom pokutovom kope, o ktorom rozhodol VAR. Bývalý slovenský reprezentant absolvoval plnú zápasovú minutáž.

V ďalšom stretnutí dominoval Manchester United na ihrisku rakúskeho LASK-u Linz, anglický veľkoklub vyhral 5:0.

K výhre „červených diablov“ posunul už v prvom polčase Nigérijčan Odion Ighalo, 30-ročný útočník skóroval v 28. minúte, keď po krátkom driblingu namieril spoza šestnástky pod brvno gólmana domácich.

Hostia mali v prvom polčase výraznú hernú i streleckú prevahu, úradujúci rakúsky vicemajster sa nedostal ani k jedinej strele na bránku.

Po prestávke poistil víťazstvo Walesan Daniel James, ktorý využil nedôsledné bránenie domácich v 16-tke.

United svoju dominanciu potvrdilo ďalšími tromi gólmi v závere zápasu. V Linzi sa hralo bez divákov ako reakcia na riziko šíriaceho sa nového koronavírusu.

Podobne pred prázdnym hľadiskom sa uskutočnil aj duel Eintrachtu Frankfurt s FC Bazilej.

Vedenie švajčiarskeho tímu zariadil v prvom dejstve pekným priamym kopom stredopoliar Samuele Campo, ďalšie dva góly pridali v druhej 45-minútovke hostia po rýchlych protiútokoch.

V domácom prostredí neuspel ani ďalší bundesligista VfL Wolfsburg, ktorý nestačil na ukrajinský Šachtar Doneck (1:2).

Česť nemeckých tímov tak zachránil Bayer Leverkusen, ktorého víťazstvo 3:1 na ihrisku škótskeho Glasgowa Rangers spečatil v 88. min bývalý hráč AS Trenčín Leon Bailey.

Z dôvodu rizika šírenia nového koronavírusu boli úplne odložené dva zo štvrtkových plánovaných osemfinálových zápasov, v oboch prípadoch taliansko-španielske súboje: FC Sevilla – AS Rím a Inter Miláno – Getafe CF.

EL – osemfinále, prvé zápasy:
Eintracht Frankfurt – FC Bazilej 0:3 (0:1)
Góly: 27. Campo, 73. Bua, 85. Frei

Istanbul Basaksehir – FC Kodaň 1:0 (0:0)
Góly: 88. Visca (11m)
Škrtel za domácich celý zápas

LASK Linz – Manchester United 0:5 (0:1)
Góly: 28. Ighalo, 58. James, 82. Mata, 90.+2 Greenwood, 90.+3 Pereira

VfL Wolfsburg (Nem.) – Šachtar Doneck (Ukr.) 1:2 (0:1) – hralo sa bez divákov
Góly: 48. Brooks – 17. Júnior Moraes, 73. Marcos Antonio

Glasgow Rangers (Škót.) – Bayer Leverkusen (Nem.) 1:3 (0:1)
Góly: 75. Edmundson – 37. Havertz (z pok. kopu), 67. Aránguiz, 88. Bailey

Olympiakos Pireus (Gréc.) – Wolverhampton Wanderers (Angl.) 1:1 (0:0) – hralo sa bez divákov
Góly: 54. El Arabi – 67. Pedro Neto, ČK: 29. R. Semedo (Olympiakos)

Zápasy FC Sevilla (Šp.) – AS Rím (Tal.) a Inter Miláno (Tal.) – Getafe CF (Šp.) odložili.

Viac na túto tému: #Manchester United #Martin Škrtel #LASK Linz