Braga zlikvidovala manko, Škvarkov gól nebol víťazný. Škrtel sa zranil

Futbalisti Wolverhamptonu Wanderers a Sportingu Braga postúpili do šestnásťfinále Európskej ligy UEFA. Ich vzájomný štvrtkový zápas 5. kola K-skupiny na portugalskej pôde sa skončil remízou 3:3.

28.11.2019 19:04
Michal Škvarka Foto: ,
Michal Škvarka strieľa gól z pokutového kopu. Na víťazstvo Ferencvárosu nestačil.

V druhom zápase prehral Slovan Bratislava na ihrisku Beskitasu Istanbul 1:2. Z I-skupiny si zaistili postup Gent a Wolfsburg a z L-skupiny po už istom Manchestri United aj AZ Alkmaar.

Braga mala síce lepší štart do zápasu, no polčas nakoniec prehrala 1:3. Domácich poslal do vedenia už v 6. minúte Andre Horta, ktorého tečovaná strela zapadla pod ľavý horný roh bránky hostí.

Vedenie im však vydržalo len osem minút, z ľavej strany odcentroval Jonny Castro a Raul Jimenez hlavou vyrovnal. V 34. minúte si výborne nabehol na center Rubena Nevesa pravý stredopoliar Matt Doherty a hlavičkou poslal hostí do vedenia.

Prešla len minúta a bolo 3:1 pre „vlkov“, Adama Traore sa kľučkou v šestnástke zbavil dvoch obrancov a brankár Eduardo bol na jeho pokus prikrátky. V 51. minúte mohol pridať ďalší gól Jimenez, ale zblízka hlavičkoval len do stredu bránky.

Brage sa v ďalších minútach podarilo zlikvidovať dvojgólové manko. V 64. minúte sa Galeno preštrikoval až na päťku, odkiaľ prihral na voľného Paulinha a ten znížil.

O štvrťhodinu neskôr bolo už 3:3, keď si na center z pravej strany vyskočil najvyššie Fransergio. Remíza znamená, že si oba tímy zaistili postup do vyraďovacej fázy. Braga má pred posledným kolo na konte 11 bodov, Wolves o jeden menej, tretí Slovan štyri a štvrtý Besiktas tri.

V H-skupine si udržal šancu na postup Ferencváros Budapešť vďaka domácej remíze s už istým účastníkom play off Espanyolom Barcelona 2:2. Podpísal sa pod ňu aj slovenský stredopoliar Michal Škvarka, ktorý v 90.+1 minúte poslal domácich do vedenia, keď premenil penaltu. O päť minút neskôr však vyrovnal Sergi Darder.

Hráči Manchestru United prehrali vo štvrtkovom zápase 5. kola Európskej ligy UEFA na pôde FC Astana 1:2. „Červení diabli“ mali už pred zápasom istý postup a tak tréner Ole Gunnar Solskjear vynechal zo zostavy opory a nasadil tím zložený z talentovaných mladíkov.

Duel L-skupiny odštartoval lepšie pre hostí, keď sa už v 10. minúte presadil Jesse Lingard, ktorý mal na rukáve kapitánsku pásku. United mal viac z hry aj v ďalšom priebehu prvého polčasu, no druhý gól už nepridali. Astana udrela po zmene strán, keď v 55. minúte vyrovnal Dmitrij Šomko. O sedem minút neskôr si dal 19-ročný obranca Di'Shon Bernard nešťastný vlastný gól a rozhodol o triumfe domácich.

Astana tak zaznamenala prvé tri body do tabuľky, no už nemá šancu postúpiť. Druhým postupujúci z „l-ka“ je Alkmaar, ktorý dokázal zmazať manko 0:2 v záverečných minútach duelu s Partizanom Belehrad (2:2) napriek tomu, že hral od 84. minúty bez vylúčeného Myrona Boadua. Góly strelil v 88. a 90.+2 minúte strelil Ferdy Druijf.

V C-skupine zvíťazil FK Krasnodar nad už postupujúcim FC Bazilej 1:0 a rovnakým skóre vyhralo aj Getafe v Trabzonspore. Ruský a španielsky tím majú na konte po 9 bodov a v záverečnom kole sa vo vzájomnom súboji pobijú o druhé postupové miesto. Bazilej má o bod viac, no s oboma súpermi lepšie vzájomné zápasy.

Slovenský obranca Martin Škrtel nastúpil v základnej zostave v zápase J-skupiny svojho Basaksehir Istanbul proti AS Rím, ktorý vyhrali hostia 3:0. Bývalý reprezentačný kapitán však duel nedohral, keď musel v 52. minúte pre zranenie striedať.

V druhom súboji skupiny vyhrala Borussia Mönchengladbach na pôde AC Wolfsberg 1:0. V drese hostí odohral celý duel stredopoliar Lászlo Bénes.

Lazio Rím v základnej zostave s Denisom Vavrom zdolalo v E-skupine CFR Kluž 1:0 a udržalo sa v hre o postup. Skupinu v predstihu vyhral Celtic, ktorý zdolal Stade Rennes 3:1. Arsenal Londýn prehral v domácom zápase F-skupiny s Eintrachtom Frankfurt 1:2 a stále nemá istý postup do šestnásťfinále.

Na čele tabuľky má jednobodový náskok pred Frankfurtom, tretí je Standard Liege so siedmimi bodmi a v záverečnom kole privíta práve „kanonierov“, s ktorými na Emirates Stadium prehral 0:4.

Z D-skupiny postúpil Sporting Lisabon po presvedčivej výhre nad PSV Eindhoven 4:0, keď má na čele tabuľky 12 bodov. Spolu s ním ide ďalej aj LASK Linz po triumfe v Trondheime 2:1. Rakúsky tím má trojbodový náskok pred tretím PSV, no lepšie vzájomné zápasy. Z A-skupiny postúpil po už istej Seville aj APOEL Nikózia, ktorý zdolal F91 Dudelange 2:0.

Okrem Bazileja a Manchestru United mali po 4. kole už istú účasť v osemfinále aj Espanyol Barcelona, FC Sevilla a Celtic Glasgow

B-skupina:

Malmö FF – Dynamo Kyjev 4:3 (1:2) Góly: 2. Bengtsson, 48. a 90.+6 Rosenberg, 57. Rakip – 18. Mykolenko, 39. Cygankov, 77. Verbič, ČK: 65. Sydorčuk (Kyjev)

FK Krasnodar – FC Bazilej 1:0 (0:0)
Gól: 73. Ari (z 11m), ČK: 90.+5 Ari (Krasnodar)

D-skupina:

Sporting Lisabon – PSV Eindhoven 4:0 (3:0)
Góly: 9. Phellype, 16. a 64. Fernandes, 43. Mathieu

Rosenborg Trondheim – LASK Linz 1:2 (1:1)

Góly: 6. Fassnacht – 76. a 79. Aboubakar

Feyenoord Rotterdam – Glasgow Rangers 2:2 (1:0)
Góly: 33. Toornstra, 68. Sinsterra – 53. a 65. Morelos

1. Glasgow Rangers 5 2 2 1 7:5 8
2. FC Porto 5 2 1 2 5:7 7
3. Young Boys Bern 5 2 1 2 7:6 7
4. Feyenoord Rotterdam 5 1 2 2 5:6 5

F-skupina:

Arsenal Londýn – Eintracht Frankfurt 1:2 (1:0)
Góly: 45.+1 Aubameyang – 55. a 64. Kamada

Vitoria Guimaraes – Standard Liege 1:1 (1:1)
Góly: 45.+2 Pereira – 40. Lestienne (z 11m)

1. Arsenal Londýn 5 3 1 1 12:5 10
2. Eintracht Frankfurt 5 3 0 2 6:7 9
3. Standard Liege 5 2 1 2 6:8 7
4. Vitória Guimaraes 5 0 2 3 4:8 2

H-skupina:

CSKA Moskva – Ludogorec Razgrad 1:1 (0:0)
Góly: 76. Čalov – 66. Keseru

Ferencváros Budapešť – Espanyol Barcelona 2:2 (1:1)
Góly: 23. Siger, 90.+1 ŠKVARKA (z 11 m) – 31. Melendo, 90.+6 Darder, ČK: 90.+4 Civič (Budapešť)

ČK: 76. Ngadeu-Ngadjui (Gent)

FK Olexandrija – VfL Wolfsburg 0:1 (0:1)

Škrtel za domácich do 52. min

AC Wolfsberg – Borussia Mönchengladbach 0:1 (0:0)

K-skupina:

Besiktas Istanbul – ŠK Slovan Bratislava 2:1 (0:1)
Góly: 75. Roco, 90.+2 Ljajič – 35. Daniel. Rozhodovali: Jorgji – Cokaj, Avdo (všetci Alb.), ŽK: Uysal, Erkin, Elneny, Ljajič – Moha, Holman, Rabiu, Abena.

Sporting Braga – Wolverhampton Wanderers 3:3 (1:3)
Góly: 6. A. Horta, 64. Paulinho, 79. Fransergio 14. Jimenez, 34. Doherty, 35. Traore. Rozhodoval: Kulbakov, ŽK: Galeno – Jimenez, Dendoncker.

1. Braga 5 3 2 0 11:7 11
2. Wolverhampton 5 3 1 1 7:5 10
3. SLOVAN 5 1 1 3 8:9 4
4. Besiktas 5 1 0 4 6:11 3