Škrtel zvíťazil, Lazio s Vavrom padlo v Glasgowe. Bénesov Gladbach zachránil bod

V podvečerných dueloch 3. kola Európskej Ligy UEFA 2019/20 sa v základnej zostave objavil zo Slovákov len obranca Martin Škrtel v drese istanbulského Basaksehiru. V zápase J-skupiny proti rakúskemu Wolfsberger FC sa tešil z víťazstva 1:0. V 44. minúte dostal slovenský stopér žltú kartu za nešportové správanie.

24.10.2019 21:42 , aktualizované: 23:19
Vavro Foto: ,
Slovenský obranca Lazia Rím Denis Vavro (vľavo) stráži Odsonna Edouarda zo Celticu Glasgow.

Škrtel sa tešil z víťazstva 1:0 proti rakúskemu Wolfsbergeru FC. V 44. minúte dostal slovenský stopér žltú kartu za nešportové správanie.

V druhom dueli J-skupiny nastúpil Lázsló Bénes za Borussiu Mönchengladbach v 77. minúte zápasu proti domácemu AS Rím. Hoci Borussia začala aktívne, postupne prebrali iniciatívu rímski „vlci“ a na konci prvej tretiny zápasu ju korunoval gólom Zaniolo. Hostia dokázali napokon vyrovnať v nadstavenom čase.

Lazio Rím zmrazilo v Glasgowe Celtic Park tesne pred prestávkou, na konci úspešného rýchleho protiútoku bol Manuel Lazzari. Lenže zeleno-bieli duel otočili, Ryan Christie vyrovnal v 67. min a v 89. min po rohovom kope rozhodol Christopher Jullien.

Pred Laziom je v E-skupine aj Kluž, ktorý vyhral v Rennes 1:0 aj vďaka tomu, že hostia odohrali takmer celý druhý polčas v deviatich.

Arsenal veľmi dlho doma prehrával s Vitoriou Guimaraes, ktorá mala po dvoch dueloch nula bodov. Po dvoch perfektne umiestnených priamych kopoch v posledných desiatich minútach otočil duel na konečných 3:2 striedajúci reprezentant Pobrežia Slonoviny Nicolas Pepe.

Vo vyrovnanej G-skupine, kde mali všetky štyri tímy po dvoch zápasoch tri body, sa po treťom kole dostal do čela švajčiarsky Young Boys Bern. Rozhodlo o tom jeho domáce víťazstvo 2:0 nad Feyenordom Rotterdam, pričom oba góly padli z jedenástok. V druhom zápase sa FC Porto a Glasgow Rangers rozišli zmierlivo po remíze 1:1.

V H-skupine nevyužil v priamom súboji o priebežné prvé miesto výhodu domáceho prostredia Ludogorec Razgrad, Bulhari prehrali s Espanyolom Barcelona 0:1.

Budapeštiansky Ferencvároš zaknihoval rovnakým skóre cennú výhru v Moskve nad CSKA, o víťazstve „Fradi“ rozhodol striedajúci Roland Varga po dvoch minútach, čo vybehol na ihrisko. Slovenský stredopoliar Michal Škvarka presedel zápas na lavičke náhradníkov.

Duel o prvé miesto po polovici zápasov základnej skupiny sa hral aj v I-skupine v belgickom Gente, domáci napokon vydolovali v nadstavenom čase v súboji s nemeckým Wolfsburgom bod za remízu 2:2, hoci v prvom polčase prehrávali už o dva góly. Oba góly domácich strelil ukrajinský stredopoliar Roman Jaremčuk.

Francúzsky St.Etienne nepotvrdil vzostup formy z domácej ligy, kde tri zápasy po sebe vyhral, v dueli s ukrajinským PFK Olexandrija iba remizoval 1:1.

V L-skupine potvrdil úlohu lídra Manchester United, ktorý zvíťazil na ihrisku Partizanu Belehrad, o jeho triumfe rozhodol už v prvom polčase Anthony Martial z pokutového kopu.

Holandský Alkmaar si doma poradil s kazašskou Astanou najvýraznejším víťazstvom v prvej várke štvrtkových zápasov 6:0.

Hral sa i zápas A-skupiny, pod taktovkou slovenského rozhodcu Filipa Glovu sa v zápase bohatom na góly zrodila medzi FK Karabach a APOEL-om Nikózia remíza.

Európska liga, 3. zápasy

A-skupina
FK Karabach – APOEL Nikózia 2:2 (1:2)
Góly: 13, Quintana, 29. Medvedev (vlastný gól) 58. Ailton – 45.+1Hallenius. Rozhodoval: GLOVA (SR)

FC Sevilla – F91 Dudelange 3:0 (1:0)
Góly: 48. a 75. Vazquez, 78. El Haddadi. Rozhodoval: Papapetru (Gréc.)

1. FC Sevilla 3 3 0 0 7:0 9
2. FK Karabach 3 1 1 1 6:6 4
3. F91 Dudelange 3 1 0 2 5:10 3
4. APOEL Nikózia 3 0 1 2 5:7 1

B-skupina
Dynamo Kyjev – FC Kodaň 1:1 (0:1)
Góly: 53. Šabanov – 2. Soteriu. Rozhodoval: Meler (Tur.)

Malmö FF – FC Lugano 2:1 (2:0)
Góly: 13. Berget (11 m), 32. Molins – 50. Gerndt. Rozhodoval: Harvey (Ír.)

1. FC Kodaň 3 1 2 0 3:2 5
2. Dynamo Kyjev 3 1 2 0 2:1 5
3. FF Malmö 3 1 1 1 3:3 4
4. FC Lugano 3 0 1 2 1:3 1

C-skupina
FC Getafe – FC Bazilej 0:1 (0:1)
Gól: 18. Frei. ČK: 74. Bua (hostia) po 2. ŽK. Rozhodoval: Brisard (Fr.)

Trabzonspor – FK Krasnodar 0:2 (0:0)
Góly: 49. Berg, 90.+ 2 Vilhena. Rozhodoval: Lechner (Rak.)

1. FC Bazilej 3 2 1 0 8:2 7
2. FC Getafe 3 2 0 1 3:2 6
3. FK Krasnodar 3 1 0 2 3:7 3
4. Trabzonspor 3 0 1 2 2:5 1

D-skupina
Sporting Lisabon – Rosenborg Trondheim 1:0 (0:0)
Gól: 70. Bolasie. Rozhodoval: Visser (Bel.)

Celtic Glasgow – Lazio Rím 2:1 (0:1)
Góly: 67. Christie, 89. Jullien – 40. Lazzari. Rozhodoval: Bebek (Chor.)
za hostí Vavro celý zápas

Stade Rennes – CFR Kluž 0:1 (0:1)
Gól: 9. Deac. ČK: 5. Mendy, 46. Camavinga – 82. Sušič. Rozhodoval: Jeskov (Rus.)

1. Celtic Glasgow 3 2 1 0 5:2 7
2. CFR Kluž 3 2 0 1 3:3 6
3. Lazio Rím 3 1 0 2 4:5 3
4. Stade Rennes 3 0 1 2 2:4 1

F-skupina
Arsenal – Vitoria Guimaraes 3:2 (1:2)
Góly: 80. a 90.+3 Pepe, 32. Martinelli – 8. Edwards, 36. Bruno Duarte. Rozhodoval: Gözübüyük (Hol.)

Eintracht Frankfurt – Standard Liege 2:1 (1:0)
Góly: 28. Abraham, 73. Hinteregger – 82. Amallah. Rozhodoval: Stefanski (Poľ.)

1. FC Arsenal 3 3 0 0 10:2 9
2. Eintracht Frankfurt 3 2 0 1 3:4 6
3. Standard Liege 3 1 0 2 3:6 3
4. Vitoria Guimaraes 3 0 0 3 2:6 0