Zavrú Slovanu štadión na dva zápasy v Európskej lige? Klub reagoval

30.08.2019 19:55, aktualizované: 31.08.2019 12:49
Slovan, fanúšikovia
Fanúšikovia Slovana Bratislava majú pykať za pokriky a transparenty v zápase proti kosovskému Feronikeli. Autor: ,

Po veľkej eufórii môže prísť vo futbalovom Slovane Bratislava ku krutému vytriezveniu. Aspoň to avizuje jeden zo súperov slovenského majstra v skupinovej fáze Európskej ligy.

Slovan po zvládnutí gréckej prekážky PAOK Solún dostal v skupine za súperov Besiktas Istanbul, Bragu a Wolverhampton. A práve posledný menovaný klub varuje fanúšikov, aby si nekupovali ubytovanie a lístky do Bratislavy.

„UEFA potrestala Slovan Bratislava a sankcia zahŕňa i uzatvorenie štadióna na dva domáce zápasy Európskej ligy. Bez divákov by sa mal hrať i náš zápas na Slovensku. Naši priaznivci by si preto nemali vybavovať dopravu a ubytovanie v Bratislave, kým nebude vyriešené odvolanie Slovana proti trestu,“ vystríha Wolverhampton na svojej stránke.

Podľa informácií portálu ProFutbal.sk je takmer isté, že Slovan nastúpi v prvom domácom zápase proti Besiktasu pred prázdnymi tribúnami. Uzatvorenie štadióna na zápas proti Wolverhamptonu však prekvapilo mnohých.

Slovan má pykať za pokriky a transparenty fanúšikov v 2. predkole Európskej ligy proti kosovskému KF Feronikeli. Klub v sobotu predpoludním poskytol na svojom webe oficiálne stanovisko.

Stanovisko ŠK Slovan Bratislava

Klub intenzívne rieši vzniknutú situáciu, od UEFA si vyžiadal podrobné odôvodnenie rozhodnutia a odvolal sa voči navrhnutému trestu (1 zápas bez divákov a finančná pokuta + podmienka).

Stále čakáme na oficiálne rozhodnutie, a pred dôležitou odvetou s PAOK FC sme touto témou nechceli zbytočne vytvárať tlak či negatívnu atmosféru okolo nášho mužstva.

V tejto chvíli je však situácia taká, že nepadlo akékoľvek oficiálne rozhodnutie. Prípadný trest by sa mal týkať len prvého domáceho zápasu s Besiktasom, t.j. nie druhého domáceho súboja s Wolverhamptonom, ako sa mylne uvádzalo na sociálnych sieťach.

Klub podniká všetky možné kroky, ktoré sa v tomto prípade dajú urobiť. O oficiálnom rozhodnutí vás samozrejme budeme informovať.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Wolverhampton #ŠK Slovan Bratislava #Európska liga
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku