Aspoň niečo. Zápas Slovana odvysiela Rádio Regina

29.08.2019 10:40
Šporar
Strelec Slovana Bratislava Andraž Šporar zviedol v útoku enormné množstvo súbojov. Autor: ,

Vedenie RTVS deklarovalo, že v sezóne 2019/2020 odvysiela priame prenosy zo všetkých zápasov slovenských futbalových tímov v európskych pohárových súťažiach.

Tento sľub musí nechtiac porušiť v prípade nadchádzajúceho odvetného súboja play off Európskej ligy medzi PAOK Solún a Slovanom Bratislava. Na obrazovkách slovenskej verejnoprávnej televízie sa vo štvrtok večer neobjaví, keďže grécka strana to neumožnila.

„Situácia, ktorá nastala, je prekvapujúca a v optike pomerov slovenského televízneho trhu až absurdná. Musíme ju však vnímať ako fakt, ktorý v budúcnosti nebude ojedinelý. Pomôcť sa snažilo aj vedenie ŠK Slovan, ale kúpiť sa dá len to, čo je na predaj. Práva na vysielanie zápasu PAOK – Slovan, žiaľ, na predaj nie sú pre žiadny, nielen slovenský trh,“ uviedol šéf Sekcie športu RTVS Matej Hajko na oficiálnom webe rtvs.sk.

RTVS očakávaný duel o postup do skupinovej fázy EL priblíži aspoň v rozhlasovej reportáži v Rádiu Regina a rozhovory s hráčmi zverejní krátko po zápase na facebookovej prezentácii „Šport v RTVS“. Televízia na situáciu zareagovala aj tým, že rozhlasový prenos natiahla z pôvodne plánovaného druhého polčasu na celý zápas. „Odvysiela ho Rádio Regina so začiatkom o 19.00 h, poslucháčom ho priblížia reportéri Adam Bohuš a Martin Kaigl,“ informuje rtvs.sk.

V prvom zápase play off EL ŠK Slovan Bratislava zdolal PAOK Solún 1:0. V prípade priaznivého výsledku v odvete slovanisti postúpia do skupinovej fázy Európskej ligy, ktorej výhradným vysielateľom pre územie Slovenska je RTVS.

#ŠK Slovan Bratislava #PAOK Solún
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku