Chamtiví Gréci. Zápas PAOK Solún - Slovan Bratislava nebude v televízii

28.08.2019 14:48
Abena, Šporar
Stopér Slovana Bratislava Myenty Abena (vľavo) strieľa jediný gól stretnutia. Autor: ,

Vedenie slovenského futbalového majstra ŠK Slovan Bratislava v posledných dňoch vyvíjalo a stále vyvíja maximálne úsilie, aby si fanúšikovia "belasých" i slovenského futbalu mohli pozrieť odvetný duel play off Európskej ligy s PAOK FC v priamom prenose prostredníctvom verejnoprávnej televízie. Aktuálny stav však nie je priaznivý, o čom klub fanúšikov informoval na oficiálnom webe.

Slovan vyhral pred týždňom na Tehelnom poli v prvom súboji 1:0, odveta sa bude hrať v Solúne vo štvrtok o 19.00 SELČ. "Slovenská strana poslala do Grécka hneď niekoľko ponúk na zakúpenie televíznych práv, posledná ponuka bola adresovaná v priebehu utorka. Gréci sa však rozhodli, že televízne práva nepredajú. Detaily sú súčasťou obchodného tajomstva, no vopred chceme zdôrazniť, že problém nebol v sume ponúkanej za televízne práva.

Stanovisko gréckej strany znie, že prenos bude v Grécku aj na Slovensku ponúknutý len prostredníctvom tzv. „pay-per-view“ platformy PAOK TV. V praxi to znamená, že každý záujemca o prenos si po zaplatení poplatku 4,99 € môže pozrieť zápas prostredníctvom internetového prenosu na PAOK TV. Fanúšikovia Slovana si tak prenos zo zápasu budú môcť pozrieť, ale až po zaplatení poplatku 4,99 € a len prostredníctvom internetovej PAOK TV," uviedol Slovan.
Priamy prenos bude po zaplatení poplatku dostupný na linku:

https://tv.paokfc.gr/…tislava-live. Je potrebné sa zaregistrovať a zaplatiť cez platobnú kartu, resp. PayPal.

Hráči
		Slovana Bratislava oslavujú s
		fanúšikmi...
Eufória
		fanúšikov Slovana Bratislava.
+16Miroslav Stoch prišiel
		na ihrisko v 80.
		minúte...

"Veľmi nás mrzí, ako sa zachovala grécka strana, ktorá aj napriek viacerým ponukám neposkytla na Slovensko televízne práva. Klub urobil v tejto veci skutočne maximum, inicioval ďalšie a ďalšie ponuky na zakúpenie televíznych práv, no Gréci sa jednoducho rozhodli, že ich nepredajú. Môžem však našim fanúšikom sľúbiť, že zajtra sa pobijeme zo všetkých síl aj za nich a urobíme maximum pre postup do skupinovej fázy Európskej ligy.

Verím, že aj teraz bude platiť, že SPOLU SME SLOVAN a spoločne vydáme zo seba všetko, aby sme dosiahli želaný úspech. Či už nás prídete podporiť osobne do Solúnu alebo budete držať palce prostredníctvom internetového prenosu, tak vaša podpora bude opäť veľmi dôležitá a budeme ju cítiť aj na diaľku," vyhlásil generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Klub tiež zdôraznil, že ŠK Slovan nemôže zo zápasu vysielať prenos prostredníctvom streamu, pretože aj na ten by potreboval zakúpiť od gréckej strany televízne práva, čo taktiež nie je možné.

#ŠK Slovan Bratislava #PAOK Solún #európska liga UEFA
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku