Sparta stratila dvojgólové vedenie, Plzeň s kapitánom Hrošovským padla v Belgicku

Futbalisti Sparty Praha remizovali 2:2 s Trabzonsporom na vlastnom trávniku vo štvrtkovom úvodnom stretnutí 3. predkola Európskej ligy 2019/2020. Ešte šesť minút pred koncom pritom viedli 2:0.

08.08.2019 18:24 , aktualizované: 23:17

V drese „rudých“ odohral celé stretnutie slovenský obranca Lukáš Štetina, jeho krajan Dávid Hancko prišiel v úplnom závere a pripísal si debut. V Sparte je na hosťovaní z Fiorentiny.

Zápas sa hral pred prázdnym hľadiskom kvôli trestu Sparty za výtržnosti fanúšikov z minulej sezóny. Odveta je na programe o týždeň v Turecku.

Sparta sa v pohároch usiluje o prvý postup do základnej skupiny od roku 2016, v uplynulých dvoch sezónach zakaždým neprešla cez úvodné predkolo.

"Urobili sme dve individuálne chyby v závere a súper nás z nich potrestal. Ale myslím, že by sme sa mali baviť o 90 minútach, o veľmi dobrom výkone Sparty. Po celý zápas sme boli lepším tímom, bohužiaľ riešenie finálnej fázy bolo sklamaním. Mali sme situácie na to, aby sme gólov strelili oveľa viac.

V postupovej matematike sa naša pozícia výrazne oslabila. Stále je to ale remízový stav. My si uvedomujeme, že musíme dať gól. Ale spôsob hry, ktorý sme zvolili, bol správny. Myslím si, že máme šancu. Hrať futbal bez divákov je hrozné. To sa ani nedá prirovnať k príprave.

Zo zápasov 3. predkola Európskej ligy Fotogaléria - 7 fotiek Všetky fotky
Brankár Antverp Sinan Bolat likviduje šancu...

Hneď, ako rozhodca fúkol do píšťalky, boli to šialené pocity. Atmosféra bola horšia, než som očakával. Dopadlo to na mňa. Nedokážem odpovedať, ako by to vyzeralo s divákmi, možno nejaký rezervoár síl by to hráčom mohlo priniesť," povedal tréner Sparty Václav Jílek.

Futbalistom Plzne sa vstup do 3. predkola nevydaril a v Bruseli prehrali s Antverpami 0:1. Odveta sa bude hrať budúci týždeň.

Zápas rozhodol v 29. minúte Ivo Rodrigues. Zverenci Pavla Vrbu, ktorí už minulý týždeň vypadli z kvalifikácie Ligy majstrov s Olympiakosom Pireus, budú doma odvracať hroziacu sezónu bez európskych pohárov. Kapitánsku pásku hosťujúceho mužstva mal na rukáve slovenský stredopoliar Patrik Hrošovský.

Plzeň vo štvrtom z posledných piatich súťažných zápasov neskórovali a vonku v pohároch podľahli tretíkrát za sebou bez streleného gólu.

"Podľa môjho názoru sa stretli dve mužstvá, ktoré chcú hrať veľmi ofenzívny futbal. Myslím si, že dnes ten kombinačný futbal nebol zlý. Z pohľadu diváka je asi škoda, že nepadlo viac gólov, čo k futbalu patrí. Čo sa týka výsledku, tak domáci teraz, samozrejme, majú obrovskú výhodu, že vyhrali 1:0. Na druhej strane hrajú u nás 90 minút.

Verím, že naši fanúšikovia nám vytvoria také prostredie, aké vytvorili domáci fanúšikovia Antverp, a že dokážeme vývoj otočiť a postúpiť ďalej," uviedol tréner Plzne Pavel Vrba.

Hráči kazašskej Astany si hladko poradili s maltskou Vallettou 5:1. O záverečný piaty zásah domácich sa postaral bývalý hrač Trenčína Rangelo Janga.

Futbalisti litovského tímu Suduva Marijampole zvíťazili na horúcej pôde v Tel Avive 2:1 proti Maccabi. O druhý gól hostí sa postaral niekdajší hráč Žiliny i Michaloviec Eligijus Jankauskas.

Prvé zápasy 3. predkola Európskej ligy:

FC Astana – FC Valletta 5:1 (3:0)
Góly: 8. a 57. Sigurjónsson, 15. Logvinenko, 35. Tomasov, 80. Janga – 67. Fontanella

AEK Larnaka – KAA Gent 1:1 (0:1)
Góly: 88. Tričkovski – 26. Jaremčuk

Pjunik Jerevan – Wolverhampton Wanderers 0:4 (0:2)
Góly: 42. a 46. R. Jimenez, 29. Doherty, 90.+ R. Neves (z 11 m)

Sparta Praha – Trabzonspor 2:2 (1:0)
Góly: 16. Nhamoinesu, 68. Kanga – 84. Ekuban, 89. Sörloth
Štetina odohral za domácich celý duel, Hancko nastúpil v 90. minúte

Universitatea Craiova – AEK Atény 0:2 (0:0)
Góly: 60. Mandalos, 85. Livaja

Bröndby Kodaň – SC Braga 2:4 (1:2)
Góly: 15. a 50. Kaiser – 18. Paulinho, 20. A. Horta, 90.+ R. Horta, 90.+ Hermannsson (vlastný)

Ventspils – Vitoria Guimaraes 0:3 (0:1)
Góly: 30. Davidson, 50. Pepe Rodrigues, 80. Amoah

Haugesund – PSV Eindhoven 0:1 (0:1)
Gól: 24. Bergwijn

Hráč PSV Eindhoven Steven Bergwijn strieľa gól... Foto: SITA/AP, Jan KÃ¥re Ness
Steven Bergwijn, Helge Sandvikn Hráč PSV Eindhoven Steven Bergwijn strieľa gól z penalty brankárovi Haugesandu Helgemu Sandviknovi.

Malmö FF – Zrinjski Mostar 3:0 (1:0)
Góly: 36. Bengtsson, 56. Christiansen, 74. Rieks

Mariupoľ – AZ Alkmaar 0:0

Molde FK – Aris Solún 3:0 (2:0)
Góly: 27. Eikrem, 32. Hestad, 87. Ellingsen, ČK: 64. Veléz (Aris)

Neftči Baku – Bnei Jehuda Tel Aviv 2:2 (1:2)
Góly: 43. Joseph-Monrose, 90.+ Alaskarov – 26. Sages, 36. Ghadir

Šeriff Tiraspol – AIK Štokholm 1:2 (0:2)
Góly: 56. Kendyš (z 11 m) – 12. Lukič (vlastný), 14. Sigthórsson

FC Thun – Spartak Moskva 2:3 (0:2)
Góly: 52. Hefti, 59. Rapp – 29. a 73. Bakajev, 22. Ponce

Momentka zo zápasu Thun - Spartak Moskva. Foto: SITA/AP, Peter Klaunzer
Thun, Spartak Moskva Momentka zo zápasu Thun - Spartak Moskva.

Antverpy – Viktoria Plzeň 1:0 (1:0) Gól: 30. I. Rodrigues
Hrošovský odohral celý duel a v 32. min uvidel ŽK, Kozáčik a Procházka sedeli na lavičke náhradníkov

CSKA Sofia – FK Zaria Luhansk 1:1 (1:1)
Góly: 13. Evadro – 45.+ Jurčenko

Feyenoord Rotterdam – Dynamo Tbilisi 4:0 (1:0)
Góly: 42. Sinisterra, 81. Koburi (vlastný), 85. Berghuis (z 11 m), 87. Narsingh, ČK: 79. Šulaia (Dynamo)

Lokomotiv Plovdiv – Racing Štrasburg 0:1 (0:1)
Gól: 12. L. Koné, ČK: 11. Tomaševič (Plovdiv)

Ludogorec Razgrad – The New Saints 5:0 (3:0)
Góly: 10. Harrington (Vlastný), 28. Tchibota, 43. Lukoki, 65. Keserü, 76. Moti

Maccabi Tel Aviv – Suduva Marijampole 1:2 (0:1) Góly: 84. Ofoedu – 37. Kerla, 76. E. Jankauskas
Hladík (Marijampole) sedel na lavičke náhradníkov

FK Sarajevo – BATE Borisov 1:2 (0:1)
Góly: 89. Handžič – 19. Baga, 71. Moukam (z 11 m)

Dudelange – Nomme Kalju 3:1 (2:1)
Góly: 28., 30. a 75. Stolz – 41. Puri, ČK: 90. Kirss (Kalju)

Midtjylland – Glasgow Rangers 2:4 (0:1)
Góly: 58. Frank, 63. Kaba – 43. Morelos, 52. Aribo, 56. Katič, 70. Arfield

Norrköping – Hapoel Beer Ševa 1:1 (0:0)
Góly: 51. Sema – 55. Šamir

NK Rijeka – Aberdeen 2:0 (0:0)
Góly: 62. Čolak (z 11 m), 87. Murič

Austria Viedeň – Apollon Limassol 1:2 (1:1)
Góly: 41. Klein (z 11 m) – 14. Markovič (z 11 m), 50. Gakpé, ČK: 90.+ Madl (Austria) po druhej ŽK

FCSB – FK Mladá Boleslav 0:0

FC Vaduz – Eintracht Frankfurt 0:5 (0:3)
Góly: 11. a 27. Kostič, 40. Kohr, 53. Paciencia, 63. Gačinovič

Legia Varšava – Atromitos 0:0

FC Luzern – Espanyol Barcelona 0:3 (0:1)
Góly: 28. Ferreyra, 59. Vilá, 89. Vargas

Partizan Belehrad – Yeni Malatyaspor 3:1 (1:0)
Góly: 4. Sadiq, 67. Asano, 89. Soumah (z 11 m) – 83. Chebake