Utrápené víťazstvo nad Kosovčanmi. Fanúšikovia vypískali Slovan

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v stredajšom úvodnom stretnutí 2. predkola Európskej ligy doma nad kosovským KF Feronikeli 2:1. Skóre otvoril v 9. minúte Nono, po hodine hry pridal druhý gól Andraž Šporar z jedenástky, hostia znížili v 67. minúte zásluhou Mendurima Hotiho. Fanúšikovia na Tehelnom poli "odmenili" domácich piskotom.

24.07.2019 19:51 , aktualizované: 20:52
Feronikeli Foto: ,
Feronikeli znižuje stav stretnutia proti Slovanu Bratislava na konečných 1:2.
debata (25)

Odveta sa odohrá v utorok 30. júla o 18.00 SELČ v Prištine, postupujúci si v majstrovskej vetve 3. predkola zmeria sily s neúspešným z dvojice FC Dundalk (Ír.) a FK Karabach (Azer.).

Video

Úradujúceho fortunaligového šampióna viedol tréner juniorky Ján Kozák ml., keďže dočasný kouč Vladimir Radenkovič prijal výzvu srbskej vlády a v dvojzápase proti Feronikeli absentuje na lavičke. Chýbali tiež srbskí hráči Aleksandar Čavrič a Dejan Dražič.

Európska liga, 2. predkolo, 1. zápas

ŠK Slovan Bratislava – KF Feronikeli 2:1 (1:0)
Góly: 9. Nono, 61. Šporar (z 11 m) – 67. Hoti. Rozhodovali: Papadopoulos – Kourompyliová, Petropoulos (všetci Gréc.), ŽK: Holman, Ljubičič – Dabiqaj, Hoti, Malaj, 7150 divákov

Slovan: Greif – Bajrič, Abena, Božikov, Suchockij – Ljubičič – Nono (86. De Kamps), Holman (67. Strelec), Moha, Ratao (70. Daniel) – Šporar
Feronikeli: Smakiqi – Islami, Prekazi, Lladrovci, Hoxha – Malaj (81. Bojku), Fazliu, Dabiqaj – Carioca (76. Zeka), Hoti (90.+3 Topalli) – Rexha

Slovan zvíťazil nad Feronikeli 2:1 Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Fanúšikovia Slovana Bratislava vyjadrujú...

Domáci otvorili skóre hneď z prvej príležitosti, Nono rozohral priamy kop na bránku a lopta s prispením teču v múre zapadla za Smakiqiho. Rýchly inkasovaný gól však neoslabil odhodlanie outsidera, Rexha odzbrojil Ljubičiča a Dabiqaj tesne minul Greifovu žrď.

V 25. minúte vybojoval Šporar po nedorozumení v hosťujúcej obrane priamy kop na mieste, z ktorého skóroval Nono, tentoraz to vyskúšal Holman, no nastrelil len múr. Na opačnej strane preletel šestnástkou Slovana prudký center Hotiho, Carioca ani Rexha neboli pri lopte včas.

Hoti vyslal tesne vedľa krížny pokus a šance sa v závere prvého polčasu dočkali aj domáci, nožničky Šporara vytesnil Smakiqi.

Slovan mal po zmene strán k dispozícii dve štandardné situácie, pri druhej Božikov hlavou neusmernil Suchockého nebezpečný center z priameho kopu. Vzápätí si Slovan vypracoval možnosť aj z hry, Nono našiel dlhou prihrávkou za obranu Šporara, ktorého zakončenie tesne netrafilo priestor troch žrdí.

V 60. minúte po páde Šporara v šestnástke odpískal hlavný rozhodca Papadopoulos jedenástku v prospech domácich a ten istý hráč zvýšil z bieleho bodu na 2:0.

V 67. minúte sa však hosťom podarilo znížiť, po priamom kope si Bratislavčania nepostrážili šestnástku a osamotený Hoti skóroval z odrazenej lopty – 2:1.

V zostávajúcom čase Feronikeli nedokázalo vyrovnať, no ani Slovan si nepripravil jasnejšiu východiskovú pozíciu do odvety.

Ohlasy po zápase

Ján Kozák ml., tréner Slovana: „Nebolo to ideálne, chceme hrať ináč, sme trošku v kríze. Hráči si uvedomujú málo podpory, potom ich to zväzuje. Boli sme lepší, výsledok 2:0 by bol v poriadku, ale inkasovali sme zo štandardky. Tie nám robia problémy dlhodobo, musíme si viac veriť v posledných minútach. Piskot na tribúnach ma nemôže tešiť, celý život som zvyknutý na víťazstvá, keď sa vám fanúšik takto otočí, niečo nie je v poriadku. Samozrejme, mrzí ma to.“

Zekirija Ramadani, tréner Feronikeli: „Bol to veľmi pekný zápas. Teší ma, že moji chlapci sa nevzdali za stavu 0:2 a išli za gólom. Nerád sa vyjadrujem k jedenástke, ale znížili sme a v odvete u nás to Slovan nebude mať ľahké. V odvete je všetko otvorené.“

Dominik Greif, brankár Slovana: „Škoda zbytočného gólu zo štandardky, už ani neviem, čo si mám o tom myslieť. Zráža nás to dolu, takto sa nedá uspieť v Európe. Možno to teraz uhráme, ale prídu ťažší súperi, nemôžeme dostávať lacné góly. Fanúšikovia majú právo vyjadriť svoj názor, nám nezostáva nič iné, len pracovať, aby to bolo lepšie.“