Zenit s Róbertom Makom už mal isté prvenstvo v tabuľke, v druhom zápase vyhralo Bordeaux v Dánsku nad FC Kodaň 1:0.
Stoch zvýšil na 2:0 v 41. minúte, keď si po prihrávke Vladimíra Coufala naviedol loptu na ľavačku a skóroval strelou o žrď.
Odohral celý duel a videl žltú kartu, ďalší Slovák v službách Slavie Jakub Hromada má zdravotné problémy, v nominácii chýbal aj mladý brankár Martin Vantruba. Mak nastúpil za hostí v 47. minúte.
Kodaň sa nepredstaví v play off, v jej drese absolvoval plnú minutáž Denis Vavro, Ján Greguš hral od 73. minúty.
Celtic Glasgow a Lipsko bojovali na diaľku o zvyšnú miestenku z B-skupiny za vedúcim Salzburgom. Škótsky majster podľahol na vlastnom štadióne rakúskemu 1:2, ale Lipsko to nevyužilo. Doma inkasovalo v závere od posledného Rosenborgu Trondheim na konečných 1:1 a nepredstihlo Celtic.
V „efku“ sa o postup nemusel strachovať Betis Sevilla, na ihrisku outsidera Dudelange remizoval 0:0. Olympiakos Pireus pokoril na svojej pôde AC Miláno 3:1, keď v záverečnej desaťminútovke riadneho hracieho času premenil jedenástku Konstantinos Fortounis.
Mužstvá nerozsúdili bodový zisk ani vzájomná bilancia, v prospech Olympiakosu prehovorilo až skóre (11:6 ku 12:9).
FC Villarreal a Rapid Viedeň si postup z G-skupiny zabezpečili domácimi víťazstvami. Villarreal zdolal Spartak Moskva 2:0 a Rapid si poradil s Glasgowom Rangers 1:0.
V I-skupine sa radoval KRC Genk, ktorý zvíťazil nad Sarpsborgom 4:0. O druhú miestenku prišiel v záverečnom zápase Besiktas Istanbul, keďže na vlastnej pôde podľahol Malmö 0:1. Švédsky klub zaostával za tureckým o bod, o jeho úspechu rozhodol Marcus Antonsson po zmene strán.
Besiktas po vyše hodine hry prišiel o vylúčeného Ricarda Quaresmu a nedokázal zvrátiť nepriaznivý stav.
Rekordný päťnásobný víťaz druhej najprestížnejšej európskej súťaže FC Sevilla vybojoval prvenstvo v J-skupine. Na domácom ihrisku zdolal FK Krasnodar 3:0, hostia postúpili napriek prehre z druhého miesta, keďže duel medzi Akhisarom Belediyespor a Standardom Liege sa skončil nerozhodne 0:0.
Dynamo Kyjev už malo istotu postupu z K-skupiny, na jeho štadióne uspel Jablonec 1:0. Český zástupca sa už nemohol prebojovať do jarnej časti, v jeho zostave chýbal pre trest Jakub Považanec.
Na druhú pozíciu sa vyšvihli hráči Rennes zásluhou domáceho triumfu nad priamym konkurentom z Astany 2:0. V „elku“ sa rozhodovalo o druhom postupujúcom za istým víťazom skupiny FC Chelsea, do šestnásťfinále sa dostalo BATE Borisov po víťazstve na pôde PAOK Solún 3:1.
Chelsea uhrala remízu na trávniku FC MOL Vidi 2:2, na lavičke domácich sedel brankár Tomáš Tujvel.
Fanúšikovia Frankfurtu vyčíňali v Ríme
Eintracht Frankfurt podľa všetkého neminie prísny trest od UEFA za opakované vyčíňania fanúšikov. Priaznivci nemeckého futbalového tímu robili výtržnosti v Ríme pred dnešným zápasom Európskej ligy proti Laziu a ťažkosti robili aj počas samotného zápasu na Olympijskom štadióne.
Pred zápasom vyprovokovali priaznivci Frankfurte potýčky s domácimi ultras, pri ktorých zasahovala polícia a zatkla päť Nemcov.
V hľadisku štadióna mali potom hosťujúci fanúšikovia výraznú prevahu a opakovane hádzali svetlice a delobuchy na hraciu plochu. V druhom polčase potom smerovali nebezpečné predmety do sektora priaznivcov Lazia.
Na vedúci gól svojho mužstva niektorí z nemeckých fanúšikov reagovali tak, že preliezli cez plexisklo a prenikli na ihrisko, kde ich naháňali policajti. Tí sa potom postavili pred ich sektor, ale museli sa schovávať pred dymovými bombami a ďalšími predmetmi.
Eintracht rizikový zápas na ihrisku Lazia vyhral 2:1. Pripísal si víťazstvo aj v šiestom dueli základnej skupiny a s plným počtom 18 bodov postúpil do jarnej vyraďovacej fázy.
Európska liga – A-skupina
Ludogorec Razgrad – FC Zürich 1:1 (1:1)
Góly: 45.+ Swierczok – 21. Odey, rozhodoval: Kirill Levnikov (Rus.)
AEK Larnaka – Bayer Leverkusen 1:5 (1:2) – hralo sa v Nikózii
Góly: 26. Catala – 28. a 68. Kohr, 41. a 86. Alario (prvý z pok. kopu), 78. Paulinho, rozhodoval: Francois Letexier (Fr.)
Konečná tabuľka A-skupiny: | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Leverkusen | 6 | 4 | 1 | 1 | 16:9 | 13 |
2. | Zürich | 6 | 3 | 1 | 2 | 7:6 | 10 |
3. | AEK Larnaka | 6 | 1 | 2 | 3 | 6:12 | 5 |
4. | Razgrad | 6 | 0 | 4 | 2 | 5:7 | 4 |
B-skupina
Celtic Glasgow – Red Bull Salzburg 1:2 (0:0)
Góly: 90.+ Ntcham – 67. Dabbur, 78. Gulbrandsen, rozhodoval: Ruddy Buquet (Fr.)
RB Lipsko – Rosenborg Trondheim 1:1 (0:0)
Góly: 47. Cunha – 86. Reginiussen, rozhodoval: Sergij Bojko (Ukr.)
Konečná tabuľka B-skupiny: | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Salzburg | 6 | 6 | 0 | 0 | 17:6 | 18 |
2. | Celtic | 6 | 3 | 0 | 3 | 6:8 | 9 |
3. | Lipsko | 6 | 2 | 1 | 3 | 9:8 | 7 |
4. | Trondheim | 6 | 0 | 1 | 5 | 4:14 | 1 |
C-skupina
Slavia Praha – Zenit Petrohrad 2:0 (2:0)
Góly: 32. Zmrhal, 41. STOCH, rozhodoval: Andrew Dallas (Škót.)
Miroslav Stoch (Slavia) hral do 90. min, v 41. min dal gól a v 86. min dostal ŽK, Róbert Mak (Zenit) hral od 47. min
FC Kodaň – Girondins Bordeaux 0:1 (0:0)
Gól: 74. Briand, rozhodoval: Hüseyin Göcek (Tur.)
Denis Vavro odohral celý zápas, Ján Greguš (obaja Kodaň) hral od 73. min
Konečná tabuľka C-skupiny: | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Zenit Petrohrad | 6 | 3 | 2 | 1 | 6:5 | 11 |
2. | Slavia Praha | 6 | 3 | 1 | 2 | 4:3 | 10 |
3. | Bordeaux | 6 | 2 | 1 | 3 | 6:6 | 7 |
4. | Kodaň | 6 | 1 | 2 | 3 | 3:5 | 5 |
D-skupina
Dynamo Záhreb – Anderlecht Brusel 0:0 Rozhodoval: Sandro Schärer (Švaj.)
FC Spartak Trnava – Fenerbahce Istanbul 1:0 (1:0) Gól: 41. K. Yilmaz
Viac o zápase nájdete tu
Konečná tabuľka D-skupiny: | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Dynamo Záhreb | 6 | 4 | 2 | 0 | 11:3 | 14 |
2. | Fenerbahce | 6 | 2 | 2 | 2 | 7:7 | 8 |
3. | Trnava | 6 | 2 | 1 | 3 | 4:7 | 7 |
4. | Anderlecht | 6 | 0 | 3 | 3 | 2:7 | 3 |
E-skupina
Arsenal Londýn – FK Karabach 1:0 (1:0)
Gól: 17. Lacazette, rozhodoval: Jens Maae (Dán.)
Sporting Lisabon – Vorskla Poltava 3:0 (3:0)
Góly: 17. F. Montero, 35. M. Luis, 44. Dallku (vlastný), rozhodoval: Manuel Schüttengruber (Rak.)
Konečná tabuľka E-skupiny: | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Arsenal | 6 | 5 | 1 | 0 | 12:2 | 16 |
2. | Sporting Lisabon | 6 | 4 | 1 | 1 | 13:3 | 13 |
3. | Vorskla Poltava | 6 | 1 | 0 | 5 | 4:13 | 3 |
4. | Karabach | 6 | 1 | 0 | 5 | 2:13 | 3 |
F-skupina
Olympiakos Pireus – AC Miláno 3:1 (0:0)
Góly: 60. P. Cissé, 70. C. Zapata (vlastný), 81. Fortounis (z pok. kopu) – 72. C. Zapata, rozhodoval: Benoit Bastien (Fr.)
F91 Dudelange – Betis Sevilla 0:0 – hralo sa v Luxemburgu
Rozhodovali: Peter Královič – Miroslav Benko, Erik Weiss – Tomáš Mókoš (všetci SR)
Konečná tabuľka F-skupiny: | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Betis Sevilla | 6 | 3 | 3 | 0 | 7:2 | 12 |
2. | Olympiakos | 6 | 3 | 1 | 2 | 11:6 | 10 |
3. | AC Miláno | 6 | 3 | 1 | 2 | 12:9 | 10 |
4. | Dudelange | 6 | 0 | 1 | 5 | 3:16 | 1 |
G-skupina
Rapid Viedeň – Glasgow Rangers 1:0 (0:0)
Gól: 84. D. Ljubičič, rozhodoval: Paolo Mazzoleni (Tal.)
FC Villarreal – Spartak Moskva 2:0 (1:0)
Góly: 11. Chukwueze, 48. Ekambi, ČK: 90.+ J. Costa (Villarreal), rozhodoval: Andris Treimanis (Lot.)
Konečná tabuľka G-skupiny: | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Villarreal | 6 | 2 | 4 | 0 | 12:5 | 10 |
2. | Rapid Viedeň | 6 | 3 | 1 | 2 | 6:9 | 10 |
3. | Rangers | 6 | 1 | 3 | 2 | 8:8 | 6 |
4. | Spartak Moskva | 6 | 1 | 2 | 3 | 8:12 | 5 |
H-skupina
Lazio Rím – Eintracht Frankfurt 1:2 (0:0)
Góly: 56. J. Correa – 65. Gačinovič, 71. Haller, rozhodoval: Halil Umut Meler (Tur.)
Olympique Marseille – Apollon Limassol 1:3 (1:2)
Góly: 11. Thauvin – 8. a 30. Maglica (prvý z pok. kopu), 56. Stylianou, ČK: 8. B. Kamara, 90.+ Ocampos po 2. ŽK (obaja Marseille), rozhodoval: Radu Petrescu (Rum.)
Konečná tabuľka H-skupiny: | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Frankfurt | 6 | 6 | 0 | 0 | 17:5 | 18 |
2. | Lazio | 6 | 3 | 0 | 3 | 9:11 | 9 |
3. | Limassol | 6 | 2 | 1 | 3 | 10:10 | 7 |
4. | Marseille | 6 | 0 | 1 | 5 | 6:16 | 1 |
I-skupina
KRC Genk – Sarpsborg 08 4:0 (2:0)
Góly: 3. Gano, 5. Paintsil, 64. Berge, 67. Aidoo, rozhodoval: István Kovács (Rum.)
Besiktas Istanbul – Malmö FF 0:1 (0:0)
Gól: 51. M. Antonsson, ČK: 65. R. Quaresma (Besiktas), rozhodoval: Luca Banti (Tal.)
Konečná tabuľka I-skupiny: | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Genk | 6 | 3 | 2 | 1 | 14:8 | 11 |
2. | Malmö | 6 | 2 | 3 | 1 | 7:6 | 9 |
3. | Besiktas | 6 | 2 | 1 | 3 | 9:11 | 7 |
4. | Sarpsborg | 6 | 1 | 2 | 3 | 8:13 | 5 |
J-skupina
Akhisar Belediyespor – Standard Liége 0:0 – hralo sa v Manise
Rozhodoval: Ádám Farkas (Maď.)
FC Sevilla – FK Krasnodar 3:0 (2:0)
Góly: 5. a 10. Ben Yedder, 49. Banega (z pok. kopu), ČK: 48. C. Ramirez (Krasnodar), rozhodoval: Daniel Stefaňski (Poľ.)
Konečná tabuľka J-skupiny: | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | FC Sevilla | 6 | 4 | 0 | 2 | 18:6 | 12 |
2. | Krasnodar | 6 | 4 | 0 | 2 | 8:8 | 12 |
3. | Standard Liége | 6 | 3 | 1 | 2 | 7:9 | 10 |
4. | Belediyespor | 6 | 0 | 1 | 5 | 4:14 | 1 |
K-skupina
Dynamo Kyjev – FK Jablonec 0:1 (0:1)
Gól: 10. Doležal, rozhodoval: Vilhjálmur Thórarinsson (Isl.)
Stade Rennes – FK Astana 2:0 (0:0)
Góly: 66. a 73. I. Sarr, rozhodoval: Serdar Gözübüyük (Hol.)
Konečná tabuľka K-skupiny: | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Dynamo Kyjev | 6 | 3 | 2 | 1 | 10:7 | 11 |
2. | Rennes | 6 | 3 | 0 | 3 | 7:8 | 9 |
3. | FK Astana | 6 | 2 | 2 | 2 | 7:7 | 8 |
4. | Jablonec | 6 | 1 | 2 | 3 | 6:8 | 5 |
L-skupina
MOL Vidi FC – FC Chelsea 2:2 (1:1) – hralo sa v Budapešti
Góly: 32. Ampadu (vlastný), 56. Nego – 30. Willian, 75. Giroud, rozhodoval: Aleksandar Stavrev (Maced.)
Tomáš Tujvel (MOL Vidi FC) bol na lavičke náhradníkov.
PAOK Solún – BATE Borisov 1:3 (0:3)
Góly: 59. Prijovič – 42. a 45.+ Signevič (prvý z pok. kopu), 18. Skavyš, ČK: 62. Signevič (BATE), rozhodoval: Tobias Welz (Nem.)
Konečná tabuľka L-skupiny: | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Chelsea | 6 | 5 | 1 | 0 | 12:3 | 16 |
2. | BATE Borisov | 6 | 3 | 0 | 3 | 9:9 | 9 |
3. | MOL Vidi | 6 | 2 | 1 | 3 | 5:7 | 7 |
4. | PAOK | 6 | 1 | 0 | 5 | 5:12 | 3 |