Trnava nemá čo stratiť. Pod tlakom je Fenerbahce

04.10.2018 11:00

Štyri ťažké zápasy na súperových ihriskách bez prehry, iba dva inkasované góly, ideálny vstup do skupiny Európskej ligy, výhra nad favorizovaným Anderlechtom (1:0).

Tréner Spartaka Trnava Radoslav Látal počas...
Tréner Spartaka Trnava Radoslav Látal počas tréningu v Istanbule pred zápasom proti Fenerbahce. Autor: TASR, Martin Baumann

To sú piliere trnavského sebavedomia, na ktorých by mohol Spartak stavať aj dnes. Čaká ho druhý zápas v D-skupine na pôde obávaného Fenerbahce Istanbul (začiatok 18.55).

Trnavčania sa v tejto sezóne európskych pohárov prekonávajú a radi by v tom pokračovali. „Nemáme čo stratiť, zápasy si užívame. Budeme sa usilovať získať v skupine čo najviac bodov a potešiť fanúšikov,“ tvrdí trnavský tréner Radoslav Látal.

Uvedomuje si, že jeho tím sa nemôže pustiť do otvoreného boja s favoritmi. „Musíme sa sústrediť na to, čo sme hrali aj v predkolách. Proti nadštandardným súperom sa väčšinou bránime a čakáme na svoju príležitosť.“

Trnavčania sa nespoliehajú na to, že Fenerbahce nie je momentálne vo svojej koži. Po siedmich kolách tureckej ligy je až na 14. mieste z osemnástich tímov. A z posledných ôsmich súťažných stretnutí vyhral iba raz. V uplynulých troch chýbal v zostave slovenský futbalista Martin Škrtel, ktorého trápili menšie zdravotné problémy, ale už opäť trénuje s mužstvom a dnes by sa mal vrátiť na trávnik.

To isté platí aj o trnavskom kapitánovi Borisovi Godálovi, ktorý nehral v uplynulom ligovom zápase proti Slovanu, trápilo ho ľahšie svalové zranenie. „Zoberme si náš rozpočet a rozpočet Fenerbahce a hodnotu jeho hráčov. Nie sme lepší ako oni, ale už sme dokázali, že trochu šťastia a veľa srdca a bojovnosti vedia zápas aj vyhrať,“ domnieva sa pred ďalším zápasom Godál.

Ani Trnavčanom sa v domácej súťaži nedarí, prehrali štyri zápasy za sebou. Na rozdiel od Fenerbahce sú však úspešní v európskej súťaži. V prvom zápase D-skupiny Európskej ligy zdolali nečakane Anderlecht, kým Fenerbahce podľahol na pôde Dynama Záhreb hladko 1:4.

Martin Škrtel na tréningu Fenerbahce Istanbul.
Martin Škrtel na tréningu Fenerbahce Istanbul. Autor: TASR, Martin Baumann

Spartak to nepovažuje za výhodu, vie, že domáci urobia všetko, aby tentoraz vyhrali a do tabuľky si pripísali prvé body. Hostia sa musia pripraviť na búrlivú atmosféru, ktorá na štadióne Sükrüa Saracogla vládne. Má kapacitu 50-tisíc miest, nebude vypredaný, ale väčšina miest bude obsadená.

„Máme za sebou len jeden zápas v skupine, ten ešte o ničom nerozhoduje,“ zdôraznil brankár Martin Chudý. „S pokorou ideme od zápasu k zápasu, chceme sa pobiť o každý gól a každý bod. Nič dopredu nevzdávame, ale nechceme mať ani veľké vyhlásenia. Súperi sú favoriti, ale jedna vec sú papierové predpoklady, druhá realita na ihrisku. Ukázal to aj zápas s Anderlechtom. Niekedy môžeme byť v držaní lopty slabší, ale ak využijeme šance, môžeme aj vyhrať.“

Trnavčanov trápi, že oni o výraznú podporu svojich fanúšikov najbližšie prídu, pretože UEFA im udelila trest za rasistické prejavy divákov. V najbližšom súboji s Dynamom Záhreb nastúpia pred prázdnymi tribúnami (a k tomu musí klub zaplatiť pokutu 60-tisíc eur). Klub sa odvolá a ešte dúfa, že UEFA tento trest skoriguje.

Trnavská výprava sa presunula včera predpoludním do dejiska zápasu vládnym špeciálom. Večer si mužstvo vyskúšalo trávnik, na ktorom sa bude dnes hrať.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Spartak Trnava #Fenerbahce Istanbul
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku