Trenčín to chce skúsiť aj o rok, Paur: Musíme byť pokorní a vďační

31.08.2018 10:02
Jakub Paur
Trenčan Jakub Paur sa teší z gólu do bránky Slovana. Autor: ,

Futbalisti AS Trenčín zažili v životnom zápase sklamanie. V ich prípade sa potvrdilo, že posledný krok býva najťažší.

Mali ho urobiť na Cypre, ale vo štvrtkovej odvete play off Európskej ligy prehrali na pôde AEK Larnaka 0:3 a nepostúpili premiérovo v klubovej histórii do skupinovej fázy.

Zverenci Ricarda Moniza sa budú snažiť, aby životné stretnutia hrali aj v budúcnosti. Najprv však musí odznieť smútok.

„V šatni sa nabudzujete, týždeň hovoríte o zápase vášho života, potom príde 30. sekunda a dostanete gól. Ťažko sa to opisuje. Myslím si, že určite rozhodli skúsenosti. Larnaka si viac uvedomovala, o čo hrá,“ povedal Jakub Paur, ktorý si po fortunaligovom súboji s bratislavským Slovanom vyskúšal post stopéra aj na európskom fóre:

„Bolo to iné, bolo to náročnejšie proti skúsenejším futbalistom.“

Trenčania stroskotali v play off EL tiež v sezóne 2016/2017. Vtedy podľahli Rapidu Viedeň už v úvodnom dueli o štyri góly, tentoraz si z prvého zápasu priviezli výsledok, aký im dával šancu aj po inkasovanom góle v odvete.

Na
		snímke vľavo hráč Larnaky Mikel Gonzales
		a...
Na snímke
		vpravo hráč Larnaky Acorán a
		vľavo...
+4Na snímke vpravo hráč
		Larnaky Tete a vľavo
		hráč...

„Rýchly gól nás určite prekvapil, mohlo nás to nejako vykoľajiť z toho, čo sme tu chceli dokázať. Už pred odvetou sme však vedeli, že aj keby nastala takáto situácia, nič sa nedeje. Stále to bolo o jednom góle, ktorý sme museli streliť, aby sme sa dostali ďalej. V tom je základ, že sa nám nepodarilo streliť ho. Mali sme nejaké príležitosti za stavu 0:1, ale je pravda, že sme sa ťažko dostávali do zápasu. Až cez prestávku sme si niečo povedali, nemali sme čo stratiť. Od skupinovej fázy nás delili dva góly, ktoré podľa mňa boli v našich silách. Aspoň začiatok druhého polčasu bol z našej strany lepší, tretí gól nás už zarezal,“ povedal brankár Igor Šemrinec.

Takisto kvitoval schopnosti cyperského tímu: „Podržali loptu, útočníci si vedeli nabehnúť, zakryť si loptu. Nepostrehol som u nich situáciu, v ktorej by boli splašení.“

Striedajúci Peter Kleščík sa po zranení stihol vrátiť na trávnik aj na európskej scéne, no on ani spoluhráči nepridajú viac štartov v tomto ročníku EL:

„Boli sme blízko niečoho, na čo chalani dreli tri mesiace. Stratili sme to v tomto súboji, určite je to sklamanie. Na lavičke som veril za stavu 0:1 aj 0:2, že dokážeme dať dva góly. Nepodarilo sa nám streliť gól po dlhom čase, teraz, keď sme ich potrebovali, góly neprišli. Súper postúpil zaslúžene, v dvojzápase bol efektívnejší a lepší.“

Na snímke vpravo hráč Larnaky Tete a vľavo hráč...
Na snímke vpravo hráč Larnaky Tete a vľavo hráč Trenčína Reuben Yem v súboji o loptu v odvete play off Európskej ligy AEK Larnaka - AS Trenčín v cyperskej Larnake. Autor: TASR, Martin Baumann

AS vyšiel prvýkrát strelecky naprázdno v trinástom súťažnom vystúpení v sezóne. Vlani v Európskej lige rovnako neskóroval až v súboji, ktorý ho stál pokračovanie v súťaži, v odvete druhého predkola prehral na pôde izraelského Bnei Yehuda Tel Aviv 0:2. V uplynulých týždňoch zdolal v dvojzápasoch Budučnost Podgorica z Čiernej Hory, poľský Górnik Zabrze i holandský Feyenoord Rotterdam.

„Musíme byť pokorní a vďační za to, kam sme sa dostali. Je pekné, že sme vyradili Feyenoord, možno pri ďalších deviatich pokusoch by sa nám to nepodarilo. Škoda, že sme vypadli, ale treba brať pozitívne, čo dokázalo toto mužstvo,“ dodal Paur.

#AS Trenčín #Jakub Paur #Igor Šemrinec #AEK Larnaka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku