V Grazi trafil rozhodcu pohár, Zenit schytal debakel, Legiu zahanbil Dudelange

, 09.08.2018 21:33, aktualizované: 23:35

Úvodný duel 3. predkola Európskej ligy medzi rakúskym Sturmom Graz a cyperským AEK Larnaka prerušili za stavu 0:2 v závere druhého polčasu. Po asi polhodinovej prestávke sa hráči opäť vrátili na ihrisko a zápas pokračoval.

Hlavný rozhodca Mohammed Al-Hakim zo Švédska pristúpil k tomuto kroku po tom, čo jeho asistenta trafil pohár, ktorý priletel z tribún. Asistent utrpel krvácajúcu ranu. Al-Hakim následne prerušil duel a tímy poslal do šatní. Po približne polhodine sa však vrátili na trávnik a zápas pokračoval ďalej.

Organizátori vďaka kamerovému systému identifikovali fanúšika, ktorý pohár hodil, a zo štadióna ho odviedla polícia.

Víťaz tejto konfrontácie sa stretne s úspešnejším z dvojice AS Trenčín – Feyenoord Rotterdam (prvý zápas 4:0).

Premožiteľ Dunajskej Stredy v 2. predkole Dynamo Minsk zaknihoval na domácom štadióne vysokú výhru nad favoritom Zenitom Petrohrad 4:0. Slovenský stredopoliar Miloš Lačný sa tešil z triumfu svojho Torpeda Kutaisi nad FK Kukësi 5:2.

Slovenský obranca Denis Vavro sa podpísal gólom pod triumf dánskeho FC Kodaň na pôde CSKA Sofia 2:1.

Dvadsaťdvaročný Vavro vybehol na ihrisko v závere prvého polčasu a presadil sa v 64. minúte, keď vyrovnal na 1:1. O desať minút neskôr rozhodol z penalty útočník Kenan Kodro.

V drese hostí nastúpil v 76. minúte aj ďalší Slovák Ján Greguš a za domácich vedených bývalým kormidelníkom Spartaka Trnava Nestorom El Maestrom odohral celé stretnutie Boris Sekulič.

Slovenský obranca Oliver Práznovský prehral v drese arménskeho FC Alaškert na domácej pôde s rumunským CFR Kluž 0:2, keď sa o oba góly postaral útočník George Tucudean. Atalanta Bergamo potvrdila pozíciu favorita a na pôde Hapoelu Haifa vyhrala 4:1.

Futbalisti Legie Varšava, ktorých v Lige majstrov vyradili Trnavčania, prehrali s luxemburským Dudelange 1:2.

1. zápasy 3. predkola EL:

Majstrovská vetva:
Spartaks Jurmala – Suduva Marijampole 0:1 (0:0)
Gól: 52. Guilherme

FC Alaškert – CFR Kluž 0:2 (0:1)
Góly: 5. a 49. Tucudean (druhý z 11m)
Práznovský za domácich celý zápas a dostal ŽK

Torpedo Kutaisi – FK Kukësi 5:2 (4:1) Góly: 2. a 15. Kuchinanidze, 28. Marin, 31. Kimadze, 86. Kapanadze – 22. Harba, 88. Plaku (z 11m)
za domácich Lačný do 67. min a dostal ŽK

Ludogorec Razgrad – HŠK Zrinjski Mostar 1:0 (1:0)
Gól: 16. Moti

Šerif Tiraspoľ – Valur Reykjavík 1:0 (0:0)
Gól: 85. Badibanga

Hapoel Beer Ševa – APOEL Nikózia 2:2 (1:2)
Góly: 42. Ogu, 70. Nwakaeme – 13. Morais (z 11m), 28. Dellatorre, ČK: 80. Dellatorre

Olimpija Ľubľana – HJK Helsinki 3:0 (1:0)
Góly: 38. a 59. Abass, 50. Kronaveter (z 11m), ČK: 83. Črnič (Ľubľana)

Cork City – Rosenborg Trondheim 0:2 (0:2)
Góly: 22. a 44. Levi

The New Saints – FC Midtjylland 0:2 (0:2)
Góly: 9. a 27. Onuachu

Legia Varšava – F91 Dudelange 1:2 (1:1)
Góly: 27. Lopez – 24. Couturier, 62. Turpel (z 11m), ČK: 44. Astiz (Legia)

nemajstrovská vetva:

FC Ufa – FC Progres Niederkorn 2:1 (1:0)
Góly: 38. Sly, 63. Obljakov – 80. Thill

Hapoel Haifa – Atalanta Bergamo 1:4 (1:2)
Góly: 7. Buzaglo – 18. Hateboer, 21. Zapata, 65. Pašalič, 86. Barrow

RB Lipsko – Universitatea Craiova 3:1 (1:0)
Góly: 25. Konate, 77. Cunha, 87. Poulsen – 90.+4 Martič

Dynamo Minsk – Zenit Petrohrad 4:0 (3:0)
Góly: 12. a 67. Nikolič, 32. Chvaščinskij, 41. Galovič

Sturm Graz – AEK Larnaka 0:2 (0:0) – duel prerušili v 2. polčase
Góly: 46. Truyols, 74. Tričkovski

Apollon Limassol – Dynamo Brest 4:0 (0:0)
Góly: 46. a 58. Zelaya, 87. Markovič, 90.+2 Veretilo (vl.), ČK: 66. Zaleskij (Brest)

Sigma Olomouc – Kajrat Almaty 2:0 (1:0)
Góly: 21. Sladký, 50. Pilař, ČK: 68. Vepřek – 38. Sujumbajev

FK Mariupol – Girondins Bordeaux 1:3 (1:2)
Góly: 7. Mišňov – 33. a 37. Laborde, 49. Tchouameni

Jagiellonia Bialystok – KAA Gent 0:1 (0:0)
Gól: 85. David