Arsenal si zabezpečil jasný triumf do polhodiny, Koke skóroval v 22. sekunde

Futbalisti Arsenalu Londýn triumfovali na Emirates Stadium nad hráčmi CSKA Moskva 4:1 vo štvrtkovom prvom zápase štvrťfinále futbalovej Európskej ligy 2017/2018.

05.04.2018 23:11 , aktualizované: 23:30
Aaron Ramsey, Alexandre Lacazette Foto: ,
Víťazstvo Arsenalu nad CSKA Moskva zabezpečili Aaron Ramsey a Alexandre Lacazette.

Arsenal poslal do vedenia v deviatej minúte Ramsey, ruský tím však čoskoro vyrovnal, keď Golovin krásne trafil z priameho kopu. Český rozhodca Královec potom za diskutabilný súboj Ščennikova s ​​Özilom nariadil pre domácich penaltu a tú v 23. minúte premenil Lacazette.

Prvé zápasy štvrťfinále Európskej ligy Fotogaléria - 8 fotiek Všetky fotky
Maskot Lazia Olimpia pred zápasom so Salzburgom.

O chvíľu neskôr zvýšil vydarenou pätičkou Ramsey a ešte pred pauzou po ďalšej Özilovej prihrávke skóroval druhýkrát aj Lacazette.

Zverenci Arséna Wengera mali prevahu aj po zmene strán, ale niekoľko sľubných šancí nevyužili. Ramseymu radosť z hetriku prekazila tyč. Brankár Čech veľa práce nemal, ale dobre zasiahol proti strele Dzagojeva.

Atlético začalo skvele a už po 22 sekundách schladil lisabonského súpera bleskovým gólom Koke. Päť minút pred prestávkou pridal poistku Griezmann.

Madridský tím doma vyhral deviaty súťažný zápas po sebe a navyše už 828 minút na štadióne Wanda Metropolitano neinkasoval. Sporting sa ani na 13. pokus nedočkal premiérového pohárového víťazstva v Španielsku.

Lazio v Ríme zdolalo Salzburg 4:2 a pripravilo rakúskemu majstrovi prvú prehru po 35 súťažných stretnutiach. Na Luličov úvodný gól z ôsmej minúty dokázal odpovedať z penalty Berisha.

Na začiatku druhého polčasu Laziu vrátil vedenie pätičkou Parole. V dramatickom závere síce druhýkrát vyrovnal Minamino, ale náhradník Anderson s Immobilem dvoma gólmi medzi 74. a 76. minútou rozhodli o triumfe domácich.

Na úvod štvrťfinále doma uspelo aj Lipsko, ktoré zdolalo Marseille 1:0 Wernerovým gólom z nadstaveného času prvého polčasu. Chvíľu predtým hosťujúci Sarr trafil brvno. Nemecké mužstvo natiahlo šnúru bez prehry na sedem súťažných duelov.

Štvrťfinále Európskej ligy – 1. zápasy:

Lazio Rím – RB Salzburg 4:2 (1:1)
Góly: 8. Lulič, 49. Parolo, 74. F. Anderson, 77. Immobile – 30. Berisha (z pok. kopu), 71. Minamino, rozhodoval: Hategan (Rum.)

Atlético Madrid – Sporting Lisabon 2:0 (2:0)
Góly: 1. Koke, 40. Griezmann, rozhodoval: Karasiov (Rus.)

Arsenal Londýn – CSKA Moskva 4:1 (4:1)
Góly: 9. a 28. A. Ramsey, 23. a 35. Lacazette (prvý z pok. kopu) – 15. Golovin, rozhodovali: Královec (ČR) – Slyško (SR), Nádvorník (ČR)

RB Lipsko – Olympique Marseille 1:0 (1:0)
Gól: 45.+ T. Werner, rozhodoval: Undiano Mallenco (Šp.)

Viac na túto tému: #CSKA Moskva #atlético madrid #Arsenal Londýn #Koke