Hamšík neodvrátil prehru Neapola, Plzeň remizovala v Belehrade

Futbalisti Sportingu Lisabon vyhrali v úvodnom štvrtkovom zápase 16-finále Európskej ligy UEFA 2017/2018 na ihrisku kazašského FC Astana 3:1.

15.02.2018 21:19 , aktualizované: 23:17
Neapol Lipsko Foto: ,
Amadou Diawara z SSC Neapol (v strede) a Konrad Laimer z RB Lipsko v súboji o loptu.

Po polčase viedlo domáce mužstvo, no Portugalčania otočili skóre stretnutia tromi gólmi v priebehu úvodných desiatich minút druhej časti hry. Hosťom pomohlo aj vylúčenie domáceho Logvinenka v 62. minúte a svoje vedenie si do konca stretnutia bez problémov udržali.

Borussia Dortmund zvíťazila nad talianskou Atalantou Bergamo 3:2, keď gólom v nadstavenom čase rozhodol Michy Batshuayi. Nový prírastok z Chelsea Londýn dal v zápase dva góly, jeden si pripísal Schürlle. Za hostí skóroval v priebehu piatich minút Josip Iličič.

Hráči AC Miláno zvíťazili v Razgrade 3:0, keď na konci prvého polčasu poslal hostí do vedenia Crutone, druhý gól pridal z penalty striedajúci Rodriguez a v posledných sekundách zápasu uzavrel skóre Borini.

„Kanonieri“ si poradili so švédskym Östersunds FK, keď v severskom mraze vyhrali 3:0. O góly Arsenalu sa postarali Monreal, Özil a domáci Papagiannopoulos si dal nešťastného „vlastenca“. V nadstavenom čase mohli Švédi znížiť, no brankár hostí Ospina chytil jedenástku domácemu Petterssenovi.

Slovenskí futbalisti Denis Vavro a Ján Greguš odohrali celý zápas v drese FC Kodaň pri domácej prehre s Atleticom Madrid 1:4. Kodančania sa síce ujali vedenia v 15. minúte, no v ďalšom priebehu dominovali hostia a štyrmi strelenými gólmi na ihrisku súpera urobili veľký krok do osemfinále EL.

SSC Neapol nezvládol prvý zápas na domácej pôde v súboji s RB Lipsko, keď nemeckému mužstvu podľahol 1:3. Slovenský kapitán „Partenopei“ nastúpil v základnej zostave svojho tímu a hral do 53. minúty, keď Neapol viedol gólom Ounasa 1:0. Domáci nezvládli záverečnú polhodinu duelu, Lipsko otočilo skóre tromi gólmi a vybojovalo si veľmi dobrú východiskovú pozíciu pred domácou odvetou.

Český zástupca vo vyraďovacej fáze EL Viktoria Plzeň remizoval na ihrisku Partizanu Belehrad 1:1, keď o cennej remíze pre hostí rozhodol vyrovnávajúcim gólom v 81. minúte Radim Řezník. V drese hostí odohral celý zápas slovenský reprezentant Patrik Hrošovský a v 84. dostal žltú kartu. Na lavičke Plzne sedeli Matúš Kozáčik a Marek Bakoš.

Európska liga UEFA – 1. zápas 16-finále

FC Astana – Sporting Lisabon 1:3 (1:0)

• Góly: 7. Tomasov – 48. Fernandes (11 m), 50. Martins, 56. Doumbia, ČK: 62. Logvinenko (Astana)

Borussia Dortmund – Atalanta Bergamo 3:2 (1:0)

• Góly: 65. a 90.+1 Batshuayi, 30. Schürlle – 51. a 56. Iličič

Ludogorec Razgrad – AC Miláno 0:3 (0:1)

• Góly: 45. Cutrone, 64. Rodriguez (11 m), 90.+2 Borini

Olympique Marseille – Sporting Braga 3:0 (1:0)

• Góly: 4. a 69. Germain, 74. Thauvin

OGC Nice – Lokomotiv Moskva 2:3 (2:1)

• Góly: 4. a 28. Balotelli (druhý z 11 m) – 45., 69. a 77. Fernandes (prvý z 11 m), ČK: 67. Coly (Nice)

Östersunds FK – Arsenal Londýn 0:3 (0:2)

• Góly: 13. Monreal, 24. Papagianno­poulos (vl.), 58. Özil

Real Sociedad San Sebastian – FC Salzburg 2:2 (0:1)

• Góly: 57. Odriozola, 80. Januzaj – 27. Oyarzabal (vl.), 90.+4 Minamino

Spartak Moskva – Athletic Bilbao 1:3 (0:3)

• Góly: 60. Adriano – 22. a 39. Aduriz, 45.+1 Kutepov (vl.)

AEK Atény – Dynamo Kyjev 1:1 (0:1)

• Góly: 80. Ajdarevič – 19. Cygankov

Celtic Glasgow – Zenit Petrohrad 1:0 (0:0)

M. HAMŠÍK hral za Neapol do 53. minúty

Partizan Belehrad – Viktoria Plzeň 1:1 (0:0)

• Góly: 58. Tawamba – 81. Řezník, ČK: 85. Mitrovič (Partizan)

P. HROŠOVSKÝ odohral za Plzeň celé stretnutie a v 84. dostal žltú kartu, M. KOZÁČIK a M. BAKOŠ do zápasu z lavičky nezasiahli

Viac na túto tému: #AC Miláno #Borussia Dortmund #Arsenal Londýn #Olympique Marseille