Real deklasoval La Coruňu, Celta s Lobotkom s víťazstvom, uspela aj Barca

, , 21.01.2018 18:07, aktualizované: 23:06
Messi Suárez
Luis Suárez (vľavo) a Lionel Messi oslavujú gól do siete Betisu Sevilla. Autor: ,

Real Madrid po troch zápasoch v španielskej futbalovej lige vyhral. V 20. kole La Ligy zdolal La Coruňu a posunul sa na štvrté miesto v tabuľke pred Villarreal.

Prvýkrát od 9. decembra sa v najvyššej súťaži presadil Cristiano Ronaldo, ktorý strelil posledné dva góly. Dvakrát sa presadili aj Gareth Bale a Nacho.

„Biely balet“ pritom nezačal dobre. V 23. minúte Pérez prihral cez šestnástku Adriánovi, ktorý zakončil do odkrytej brány. Real otočil skóre ešte do prestávky a v druhom polčase v priebehu polhodiny nastrieľal päť gólov.

Celta Vigo natiahla sériu bez prehry na tri zápasy, keď v nedeľu triumfovala na ihrisku Realu Sociedad San Sebastian 2:1. Domáci síce viedli od 10. minúty zásluhou Williana Joseho, no o ďalších desať vyrovnal z penalty Iago Aspas a 15 minút pred koncom rozhodol Maximiliano Gomez.

Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka odohral za hostí celý zápas a v 24. minúte videl žltú kartu, jeho krajan Róbert Mazáň sedel na lavičke náhradníkov.

Pozíciu favorita potvrdila FC Barcelona. Katalánci triumfovali na ihrisku Betisu Sevilla presvedčivo 5:0 a poistili si vedenie v súťaži.

La Liga – 20. kolo

Alavés – Leganés 2:2 (0:0)

• Góly: 46. El Haddadi, 52. Alfonso – 75. Gabriel (z pok. kopu), 90. Zaldúa, ČK: 87. Ely (Alavés)

Real Madrid – La Coruňa 7:1 (2:1)

• Góly: 32. a 88. Nacho, 42. a 58. Bale, 78. a 84. C. Ronaldo, 68. Modrič, – 23. Adrián

Real Sociedad San Sebastian – Celta Vigo 1:2 (1:1)

• Góly: 10. Willian Jose – 20. Aspas (z 11m), 75. Gomez