Tréner Slavie: Stoch sa snažil, ale niečo mu chýbalo. Hromada sa pred šlágrom zranil

Futbalisti SK Slavia Praha aj s dvojicou Slovákov v základnej zostave nezopakovali prekvapenie z ihriska FC Villarreal a španielskemu tímu podľahli 0:2 v domácom stretnutí 4. kola skupinovej fázy Európskej ligy 2017/2018.

03.11.2017 11:00
Slavia Praha, Villareal Foto: ,
Futbalisti Slavie Praha pred fanúšikmi po prehre s Villarealom.

Od začiatku dostali v strede zálohy úradujúceho českého šampióna príležitosť Jakub Hromada a Miroslav Stoch. Hromada však odohral len prvý polčas a po prestávke ho nahradil Kamerunčan Michel Ngadeu-Ngadjui.

„Bolo to striedanie zo zdravotných dôvodov, Hromada má zranenú nohu,“ informoval kouč Slavie Jaroslav Šilhavý, ktorého citoval server iDnes.cz. Zranenie Hromadu mu narobilo vrásky, keďže „zošívaných“ čaká počas víkendu ligový šláger so suverénnym lídrom tabuľky najvyššej českej súťaže FC Viktoria Plzeň.

Slavisti prežili šance súpera na zvýšenie vedenia a potom dostali favorita pod veľký tlak. Vyrovnanie viselo v Edene na vlásku, vyše 18-tisíc divákov sa gólu v sieti Villarrealu nedočkalo. Na ľavom kraji hýril aktivitou Miroslav Stoch.

„Platí preňho to, čo pre celé mužstvo, predovšetkým v druhej polovici pookrial. Mal tam dosť dobrých akcií, ale chýbal tomu gól. Bohužiaľ. Má výbornú strelu, snažil sa, ale niečo chýbalo, aby bol ešte užitočnejší,“ dodal Šilhavý na margo Stochovho výkonu.

Villarreal v závere poistil svoje víťazstvo. Pri kontre si dal vlastný gól obranca z Pobrežia Slonoviny Simon Deli.

Viac na túto tému: #Slavia Praha #Miroslav Stoch #Jakub Hromada #Villareal #Jaroslav Šilhavý