Ukrajinský vicemajster si účasť v jarných vyraďovacích bojoch vybojoval v predstihu po 4. kole, keď vo štvrtkovom dueli zdolal domáci švajčiarsky tím Young Boys Bern tesne 1:0.
Jediný gól strelil v 70. min Vitalij Bujalskij, Kyjev už nemôže skončiť horšie ako na druhom mieste v B-skupine.
Slavia Praha si síce pripomenula 125. výročie od založenia klubu, jej hráči však nepotešili svojich priaznivcov.
Futbalisti českého šampióna aj s Miroslavom Stochom a Jakubom Hromadom v základnej zostave podľahli doma v Edene španielskemu Villarrealu 0:2.
V A-skupine priebežne klesli na nepostupové tretie miesto aj za kazašskú Astanu, ktorá triumfovala v Netanyii 1:0 proti izraelskému Maccabi Tel Aviv.
V F-skupine si domáci FC Kodaň poradil s českým Zlínom jednoznačne 3:0, dosiahol prvé víťazstvo a dostal sa na čelo tabuľky. Za klub z dánskej metropoly odohral celý duel slovenský stopér Denis Vavro (jeho klubový spoluhráč Ján Greguš je zranený, pozn.).
V drese Zlína, ktorému patrí posledná štvrtá priečka v „efku“, obranca Róbert Matejov sedel iba na lavičke náhradníkov.
Anglický tím FC Everton prišiel hladkou prehrou 0:3 na trávniku v Lyone o možnosť predstaviť sa v jarných vyraďovacích bojoch EL. Dve kolá pred ukončením skupinovej fázy má v E-skupine sedembodový odstup od vedúcej dvojice Atalanta Bergamo – Olympique Lyon.
V D-skupine si líderské postavenie udržal taliansky tím AC Miláno, aj po bezgólovej remíze v Aténach s domácim AEK. Pred zápasom chuligáni AEK napadli fanúšikov hostí, ktorých si počkali na železničnej stanici blízko štadióna.
Ozbrojení drevenými tyčami vtrhli do vlaku s talianskymi priaznivcami a spustila sa bitka. Jej výsledkom boli dva zničené železničné vagóny a päť zranených fanúšikov AC, ktorých záchranka previedla do nemocnice.
EL – 4. kolo
A-skupina:
Maccabi Tel Aviv (Izr.) – FC Astana (Kaz.) 0:1 (0:0) – hralo sa v Netanyi
- Gól: 57. Twumasi, rozhodoval: Raczkowski (Poľ.)
Slavia Praha (ČR) – FC Villarreal (Šp.) 0:2 (0:1)
- Góly: 15. C. Bacca, 89. Deli (vlastný), rozhodoval: Madden (Škót.)
Miroslav Stoch odohral celý zápas, Jakub Hromada (obaja Slavia) hral do 46. min
Tabuľka A-skupiny: | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Villarreal | 4 | 2 | 2 | 0 | 7:3 | 8 |
2. | Astana | 4 | 2 | 1 | 1 | 7:4 | 7 |
3. | Slavia Praha | 4 | 1 | 2 | 1 | 4:5 | 5 |
4. | Maccabi Tel Aviv | 4 | 0 | 1 | 3 | 0:6 | 1 |
B-skupina:
Young Boys Bern (Švaj.) – Dynamo Kyjev (Ukr.) 0:1 (0:0)
- Gól: 70. Bujalskij, rozhodoval: Chapron (Fr.)
Partizan Belehrad (Srb.) – Skenderbeu Korce (Alb.) 2:0 (1:0)
- Góly: 39. Z. Tošič, 66. Tawamba, rozhodoval: Del Cerro (Šp.)
Tabuľka B-skupiny: | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | |||
1. | Kyjev | 4 | 3 | 1 | 0 | 9:5 | 10 | |
2. | Partizan | 4 | 1 | 2 | 1 | 5:4 | 5 | |
3. | Young Boys | 4 | 0 | 3 | 1 | 4:5 | 3 | |
4. | Skenderbeu | 4 | 0 | 2 | 2 | 2:6 | 2 | ň |
C-skupina:
Istanbul Basaksehir (Tur.) – TSG 1899 Hoffenheim (Nem.) 1:1 (0:0)
- Góly: 90.+ Višča – 47. Grillitsch, rozhodoval: Lechner (Rak.)
Ludogorec Razgrad (Bul.) – Sporting Braga (Portug.) 1:1 (0:0)
- Góly: 68. Marcelinho – 83. Fransergio, rozhodoval: Bezborodov (Rus.)
Tabuľka C-skupiny: | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Razgrad | 4 | 2 | 2 | 0 | 5:2 | 8 |
2. | Braga | 4 | 2 | 1 | 1 | 5:5 | 7 |
3. | Hoffenheim | 4 | 1 | 1 | 2 | 6:6 | 4 |
4. | Basaksehir | 4 | 0 | 2 | 2 | 3:6 | 1 |
D-skupina:
HNK Rijeka (Chor.) – Austria Viedeň (Rak.) 1:4 (0:1)
- Góly: 61. Pavičič – 41. a 62. Prokop, 73. Serbest, 83. Monschein, ČK: 72. Mišič (Rijeka) za faul, rozhodoval: Kehlet (Dán.)
AEK Atény (Gréc.) – AC Miláno (Tal.) 0:0
Rozhodoval: De Sousa (Portug.)
Tabuľka D-skupiny: | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | AC Miláno | 4 | 2 | 2 | 0 | 8:3 | 8 |
2. | AEK Atény | 4 | 1 | 3 | 0 | 4:3 | 6 |
3. | Austria | 4 | 1 | 1 | 2 | 8:11 | 4 |
4. | Rijeka | 4 | 1 | 0 | 3 | 7:10 | 3 |
E-skupina:
Apollon Limassol (Cyp.) – Atalanta Bergamo (Tal.) 1:1 (0:1) – hralo sa v Nikózii
- Góly: 90.+ Zelaya – 35. Iličič, rozhodoval: Treimanis (Lot.)
Olympique Lyon (Fr.) – FC Everton (Angl.) 3:0 (0:0)
- Góly: 68. B. Traoré, 76. Aouar, 88. Depay, ČK: 80. Schneiderlin (Everton) po druhej ŽK, rozhodoval: Grinfeld (Izr.)
Tabuľka E-skupiny: | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Atalanta | 4 | 2 | 2 | 0 | 8:3 | 8 |
2. | Lyon | 4 | 2 | 2 | 0 | 7:3 | 8 |
3. | Limassol | 4 | 0 | 3 | 1 | 5:7 | 3 |
4. | Everton | 4 | 0 | 1 | 3 | 3:10 | 1 |
F-skupina:
FC Kodaň (Dán.) – FC Zlín (ČR) 3:0 (1:0) Góly: 49. a 90.+ Verbič, 40. Lüftner, rozhodoval: Dabanovič (Č. Hora)
Denis Vavro (Kodaň) odohral celý zápas, Róbert Matejov (Zlín) sedel na lavičke náhradníkov.
Lokomotiv Moskva (Rus.) – Šeriff Tiraspoľ (Mold.) 1:2 (1:1)
- Góly: 26. Farfan – 41. Badibanga, 58. Brezovec, rozhodoval: Delferiere (Belg.)
Tabuľka F-skupiny: | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | FC Kodaň | 4 | 1 | 3 | 0 | 4:1 | 6 |
2. | Šeriff | 4 | 1 | 3 | 0 | 3:2 | 6 |
3. | Lokomotiv Moskva | 4 | 1 | 2 | 1 | 5:3 | 5 |
4. | Zlín | 4 | 0 | 2 | 2 | 1:7 | 2 |
G-skupina:
FCSB (Rum.) – Hapoel Beer Ševa (Izr.) 1:1 (1:1)
- Góly: 31. F. Coman – 37. Ben Sahar, rozhodoval: Özkahya (Tur.)
Viktoria Plzeň (ČR) – FC Lugano (Švaj.) 4:1 (3:1)
- Góly: 4. a 19. Krmenčík, 45. Hořava, 56. Čermák – 15. Mariani, rozhodoval: Lardot (Belg.)
Patrik Hrošovský odohral celý zápas, Marek Bakoš a Matúš Kozáčik (všetci Plzeň) sedeli na lavičke náhradníkov.
Tabuľka G-skupiny: | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | FCSB | 4 | 3 | 1 | 0 | 8:3 | 10 |
2. | Plzeň | 4 | 2 | 0 | 2 | 9:8 | 6 |
3. | Beer Ševa | 4 | 1 | 1 | 2 | 5:7 | 4 |
4. | Lugano | 4 | 1 | 0 | 3 | 6:10 | 3 |
H-skupina:
FC Arsenal (Angl.) – Crvena zvezda Belehrad (Srb.) 0:0
Rozhodoval: Banti (Tal.)
1. FC Kolín nad Rýnom (Nem.) – BATE Borisov (Biel.) 5:2 (1:2)
- Góly: 54. a 82. Osako, 16. Zoller, 63. Guirassy, 90. Jojič – 31. Milunovič, 33. Signevič, rozhodoval: Stavrev (Maced.)
Tabuľka H-skupiny: | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Arsenal | 4 | 3 | 1 | 0 | 8:3 | 10 |
2. | CZ Belehrad | 4 | 1 | 2 | 1 | 2:2 | 5 |
3. | BATE Borisov | 4 | 1 | 1 | 2 | 6:10 | 4 |
4. | Kolín nad Rýnom | 4 | 1 | 0 | 3 | 6:7 | 3 |
I-skupina:
Vitória Guimaraes (Portug.) – Olympique Marseille (Fr.) 1:0 (0:0)
- Gól: 80. Hurtado, ČK: Evra za nešportové správanie mimo ihriska ešte pred zápasom, 87. B. Kamara (obaja Marseille) po druhej ŽK, rozhodoval: Bognar (Maď.)
Red Bull Salzburg (Rak.) – Konyaspor (Tur.) 0:0
Rozhodoval: Mazzoleni (Tal.)
Tabuľka I-skupiny: | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Salzburg | 4 | 2 | 2 | 0 | 4:1 | 8 |
2. | Marseille | 4 | 2 | 0 | 2 | 3:3 | 6 |
3. | Guimaraes | 4 | 1 | 1 | 2 | 4:5 | 4 |
4. | Konyaspor | 4 | 1 | 1 | 2 | 2:4 | 4 |
J-skupina:
Hertha Berlín (Nem.) – Zaria Lugansk (Ukr.) 2:0 (1:0)
- Góly: 16. a 73. Selke, rozhodoval: Beaton (Škót.)
Peter Pekarík odohral celý zápas, Ondrej Duda (obaja Hertha) hral do 74. min.
Athletic Bilbao (Šp.) – FK Östersund (Švéd.) 1:0 (0:0)
- Gól: 70. Aduriz, ČK: 89. Núňez (Bilbao) po druhej ŽK, rozhodoval: P. Gil (Poľ.)
Tabuľka J-skupiny: | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Östersund | 4 | 2 | 1 | 1 | 5:3 | 7 |
2. | Lugansk | 4 | 2 | 0 | 2 | 3:5 | 6 |
3. | Bilbao | 4 | 1 | 2 | 1 | 3:3 | 5 |
4. | Hertha | 4 | 1 | 1 | 2 | 3:3 | 4 |
K-skupina:
Vitesse Arnhem (Hol.) – Zulte Waregem (Belg.) 0:2 (0:1)
- Góly: 3. Baudry, 70. Kaya, ČK: 52. Büttner po druhej ŽK – 22. Madu po druhej ŽK, rozhodoval: Aranovskij (Ukr.)
Lazio Rím (Tal.) – OGC Nice (Fr.) 1:0 (0:0)
- Gól: 90.+ Le Marchand (vlastný), rozhodoval: J. Gil Manzano (Šp.)
Tabuľka K-skupiny: | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Lazio | 4 | 4 | 0 | 0 | 9:3 | 12 |
2. | Nice | 4 | 2 | 0 | 2 | 9:5 | 6 |
3. | Waregem | 4 | 1 | 1 | 2 | 4:8 | 4 |
4. | Arnhem | 4 | 0 | 1 | 3 | 3:9 | 1 |
L-skupina:
Real Sociedad San Sebastián (Šp.) – Vardar Skopje (Maced.) 3:0 (1:0)
- Góly: 31. Juanmi, 69. De la Bella, 81. Jon, rozhodoval: Schörgenhofer (Rak.)
Rosenborg Trondheim (Nór.) – Zenit Petrohrad (Rus.) 1:1 (0:0)
- Góly: 54. Bendtner (z pok. kopu) – 90.+ Kokorin, rozhodoval: Gözübüyük (Hol.)
Tabuľka L-skupiny: | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Zenit | 4 | 3 | 1 | 0 | 12:3 | 10 |
2. | San Sebastián | 4 | 3 | 0 | 1 | 14:3 | 9 |
3. | Rosenborg | 4 | 1 | 1 | 2 | 5:9 | 4 |
4. | Skopje | 4 | 0 | 0 | 4 | 1:17 | 0 |