Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Slavia na úvod EL vyhrala, Plzeň padla. Milánska kanonáda vo Viedni

Futbalisti Slavie Praha zažili po ôsmich rokoch víťazný návrat do hlavnej fázy európskych pohárov.

14.09.2017 21:14 , aktualizované: 15.09.2017 00:14
Miroslav Stoch Foto: ,
Nahnevaný Miroslav Stoch so spoluhráčmi zo Slavie po žltej karte od rozhodcu Roberta Schorgenhofera.

Český majster v úvodnom zápase skupinovej fázy Európskej ligy zdolal Maccabi Tel Aviv 1:0 po góle navrátilca Tomáša Necida z dvanástej minúty. V červenobielom drese skóroval po viac ako troch rokoch. K výhre prispeli aj slovenskí futbalisti Miroslav Stoch a Jakub Hromada, ktorí nastúpili v základnej zostave.

Slavia si pripísala len štvrtú výhru v pohároch za posledných 36 zápasov a víťazne sa naladila na nedeľňajšie ligové derby so Spartou.

Plzeň vstúpila do G-skupiny prehrou 0:3 na ihrisku FCSB. V prvom polčase dal dva góly Constantin Budescu, ktorý otvoril skóre zo spornej penalty. Po prestávke zvýšil Denis Alibec. Patrik Hrošovský odohral za Plzeň celý zápas a v 34. min uvidel žltú kartu, Marek Bakoš nastúpil v 61. min. Ďalši zápas v sútaži odohrá Viktoria o dva týždne doma proti Hapoelu Beer Ševa.

Premiéra FC Zlín, za ktorý odohral proti moldavskému Šeriffu Tiraspoľ celý duel Róbert Matejov, sa skončila v Olomouci bez gólov.

Rovnako dopadli v domácom prostredí aj Denis Vavro s Jánom Gregušom v drese dánskeho FC Kodaň v konfrontácii s ruským Lokomotivom Moskva (0:0).

Vydarený vstup do EL majú za sebou aj hráči AC Miláno, ktorí vo Viedni deklasovali miestnu Austriu 5:1.

Nečakane hladkú prehru utrpel FC Everton, premožiteľ MFK Ružomberok, ktorý podľahol na pôde talianskej Atalanty Bergamo 0:3.

Európska liga – 1. kolo skupinovej fázy

A-skupina:

Slavia Praha (ČR) – Maccabi Tel Aviv (Izr.) 1:0 (1:0)
Gól: 12. Necid, rozhodoval Schörgenhofer (Rak.)
Miroslav Stoch a Jakub Hromada (obaja Slavia) odohrali celý duel

FC Villarreal (Šp.) – FC Astana (Kaz.) 3:1 (1:0)
Góly: 16. Sansone, 75. Bakambu, 77. Čeryšev – 68. Logvinenko, rozhodoval Jovanovič (Srb.)

B-skupina:

Young Boys Bern (Švaj.) – Partizan Belehrad (Srb.) 1:1 (1:1) Góly: 14. Fassnacht – 11. M. Jankovič, rozhodoval Kovács (Rum.)

Dynamo Kyjev (Ukr.) – Skenderbeu Korce (Alb.) 3:1 (0:1)
Góly: 47. Sydorčuk, 50. Júnior Moraes, 65. Mbokani (11 m), rozhodoval: Vertenten (Belg.)

C-skupina:

Istanbul Basaksehir (Tur.) – Ludogorec Razgrad (Bul.) 0:0
rozhodoval: Johannesson (Švéd.)

TSG 1899 Hoffenheim (Nem.) – Sporting Braga (Portug.) 1:2 (1:1)
Góly: 24. Wagner – 45.+ Joao Carlos, 50. D. Sousa, rozhodoval Madden (Škót.)

D-skupina:

HNK Rijeka (Chor.) – AEK Atény (Gréc.) 1:2 (1:1)
Góly: 29. Elez – 16. Mandalos, 62. Christodu, rozhodoval Beaton (Škót.)

Austria Viedeň (Rak.) – AC Miláno (Tal.) 1:5 (0:3)
Góly: 47. Borkovic – 10., 20. a 56. André Silva, 7: Calhanoglu, 63. Suso, rozhodoval: Gözübüyük (Hol.)

E-skupina:

Apollon Limassol (Cypr.) – Olympique Lyon (Fr.) 1:1 (0:0)pl
Góly: 90.+ Sardinero – 53. Depay (z pok. kopu), rozhodoval Zelinka (ČR) – hralo sa v Nikózii

Atalanta Bergamo (Tal.) – FC Everton (Angl.) 3:0 (3:0)
Góly: 27. Masiello, 41. A. Gómez, 44. Cristante, rozhodoval Bezborodov (Rus.) – hralo sa v Reggio Emilia

F-skupina:

FC Kodaň (Dán.) – Lokomotiv Moskva (Rus.) 0:0 rozhodoval: Göcek (Tur.)
Denis Vavro a Ján Greguš (obaja Kodaň) odohrali celý zápas

FC Zlín (ČR) – Šeriff Tiraspoľ (Mold.) 0:0
rozhodoval: Dallas (Škót.) – hralo sa v Olomouci
Róbert Matejov (Zlín) odohral celý duel

G-skupina:

FCSB (Rum.) – Viktoria Plzeň (ČR) 3:0 (2:0)
Góly: 21. a 44. Budescu (prvý z pok. kopu), 73. Alibec, rozhodoval Treimanis (Lot.)
Patrik Hrošovský odohral celý zápas a v 34. min uvidel žltú kartu, Marek Bakoš nastúpil v 61. min, Matúš Kozáčik (všetci Plzeň) sedel na lavičke náhradníkov

Hapoel Beer Ševa (Izr.) – FC Lugano (Švaj.) 2:1 (1:0)
Góly: 2. Einbinder, 60. Cedek (z pok. kopu) – 67. Cedek (vlastný), rozhodoval Chapron (Fr.)

H-skupina:

Crvena zvezda Belehrad (Srb.) – BATE Borisov (Biel.) 1:1 (0:0)
Góly: 54. Radonjič – 72. Signevič, rozhodoval Aranovskij (Ukr.)

I-skupina:

Vitória Guimaraes (Portug.) – FC Salzburg (Rak.) 1:1 (1:1)
Góly: 25. Pedrao – 45. V. Berisha, rozhodoval Aghajev (Azer.)

Olympique Marseille (Fr.) – Konyaspor (Tur.) 1:0 (0:0)
Gól: 48. Rami, rozhodoval Mažeika (Lit.)

J-skupina:

Hertha Berlín (Nem.) – Athletic Bilbao (Šp.) 0:0
rozhodovali I. Kružliak – M. Balko, T. Somoláni (všetci SR)
Peter Pekarík a Ondrej Duda (obaja Hertha) odohrali celé stretnutie

Zaria Luhansk (Ukr.) – FK Östersund (Švéd.) 0:2 (0:0)
Góly: 50. Ghoddos, 90.+ Gero, rozhodoval Klossner (Švaj.) – hralo sa v Ľvove

K-skupina:

Vitesse Arnhem (Hol.) – Lazio Rím (Tal.) 2:3 (1:0)
Góly: 33. Matavž, 57. Linssen – 51. Parolo, 67. Immobile, 75. Murgia, rozhodoval Liany (Izr.)

Zulte Waregem (Belg.) – OGC Nice (Fr.) 1:5 (0:3)
Góly: 46. Leya – 16. a 20. Pléa, 28. Dante, 69. Saint-Maximin, 74. Balotelli, rozhodoval Palabiyik (Tur.)

L-skupina:

Real Sociedad San Sebastián (Šp.) – Rosenborg Trondheim (Nór.) 4:0 (3:0)
Góly: 9. a 77. D. Llorente, 10. Zurutuza, 41. Skjelvik (vlastný), rozhodoval Mazzoleni (Tal.)

Vardar Skopje (Mac.) – Zenit Petrohrad (Rus.) 0:5 (0:3)
Góly: 6. a 21. Kokorin, 39. Dziuba, 66. B. Ivanovič, 89. Rigoni, rozhodoval Kehlet (Dán.)

Arsenal Londýn (Angl.) – 1. FC Kolín nad Rýnom (Nem.) 3:1 (0:1)
Góly: 49. Kolačinac, 67. Sanchez, 82. Bellerin – 9. Cordoba, rozhodoval: Estrada (Šp.) – stretnutie sa začalo s oneskorením pre problémy s kontrolou lístkov pri vstupe na štadión

Viac na túto tému: #Slavia Praha #Viktoria Plzeň #AC Miláno #Austria Viedeň