Slavia na úvod EL vyhrala, Plzeň padla. Milánska kanonáda vo Viedni

Futbalisti Slavie Praha zažili po ôsmich rokoch víťazný návrat do hlavnej fázy európskych pohárov.

14.09.2017 21:14 , aktualizované: 15.09.2017 00:14
Miroslav Stoch Foto: ,
Nahnevaný Miroslav Stoch so spoluhráčmi zo Slavie po žltej karte od rozhodcu Roberta Schorgenhofera.

Český majster v úvodnom zápase skupinovej fázy Európskej ligy zdolal Maccabi Tel Aviv 1:0 po góle navrátilca Tomáša Necida z dvanástej minúty. V červenobielom drese skóroval po viac ako troch rokoch. K výhre prispeli aj slovenskí futbalisti Miroslav Stoch a Jakub Hromada, ktorí nastúpili v základnej zostave.

Slavia si pripísala len štvrtú výhru v pohároch za posledných 36 zápasov a víťazne sa naladila na nedeľňajšie ligové derby so Spartou.

Plzeň vstúpila do G-skupiny prehrou 0:3 na ihrisku FCSB. V prvom polčase dal dva góly Constantin Budescu, ktorý otvoril skóre zo spornej penalty. Po prestávke zvýšil Denis Alibec. Patrik Hrošovský odohral za Plzeň celý zápas a v 34. min uvidel žltú kartu, Marek Bakoš nastúpil v 61. min. Ďalši zápas v sútaži odohrá Viktoria o dva týždne doma proti Hapoelu Beer Ševa.

Premiéra FC Zlín, za ktorý odohral proti moldavskému Šeriffu Tiraspoľ celý duel Róbert Matejov, sa skončila v Olomouci bez gólov.

Rovnako dopadli v domácom prostredí aj Denis Vavro s Jánom Gregušom v drese dánskeho FC Kodaň v konfrontácii s ruským Lokomotivom Moskva (0:0).

Vydarený vstup do EL majú za sebou aj hráči AC Miláno, ktorí vo Viedni deklasovali miestnu Austriu 5:1.

Nečakane hladkú prehru utrpel FC Everton, premožiteľ MFK Ružomberok, ktorý podľahol na pôde talianskej Atalanty Bergamo 0:3.

Európska liga – 1. kolo skupinovej fázy

A-skupina:

Slavia Praha (ČR) – Maccabi Tel Aviv (Izr.) 1:0 (1:0)
Gól: 12. Necid, rozhodoval Schörgenhofer (Rak.)
Miroslav Stoch a Jakub Hromada (obaja Slavia) odohrali celý duel

FC Villarreal (Šp.) – FC Astana (Kaz.) 3:1 (1:0)
Góly: 16. Sansone, 75. Bakambu, 77. Čeryšev – 68. Logvinenko, rozhodoval Jovanovič (Srb.)

B-skupina:

Young Boys Bern (Švaj.) – Partizan Belehrad (Srb.) 1:1 (1:1) Góly: 14. Fassnacht – 11. M. Jankovič, rozhodoval Kovács (Rum.)

Dynamo Kyjev (Ukr.) – Skenderbeu Korce (Alb.) 3:1 (0:1)
Góly: 47. Sydorčuk, 50. Júnior Moraes, 65. Mbokani (11 m), rozhodoval: Vertenten (Belg.)

C-skupina:

Istanbul Basaksehir (Tur.) – Ludogorec Razgrad (Bul.) 0:0
rozhodoval: Johannesson (Švéd.)

TSG 1899 Hoffenheim (Nem.) – Sporting Braga (Portug.) 1:2 (1:1)
Góly: 24. Wagner – 45.+ Joao Carlos, 50. D. Sousa, rozhodoval Madden (Škót.)

D-skupina:

HNK Rijeka (Chor.) – AEK Atény (Gréc.) 1:2 (1:1)
Góly: 29. Elez – 16. Mandalos, 62. Christodu, rozhodoval Beaton (Škót.)

Austria Viedeň (Rak.) – AC Miláno (Tal.) 1:5 (0:3)
Góly: 47. Borkovic – 10., 20. a 56. André Silva, 7: Calhanoglu, 63. Suso, rozhodoval: Gözübüyük (Hol.)

E-skupina:

Apollon Limassol (Cypr.) – Olympique Lyon (Fr.) 1:1 (0:0)pl
Góly: 90.+ Sardinero – 53. Depay (z pok. kopu), rozhodoval Zelinka (ČR) – hralo sa v Nikózii

Atalanta Bergamo (Tal.) – FC Everton (Angl.) 3:0 (3:0)
Góly: 27. Masiello, 41. A. Gómez, 44. Cristante, rozhodoval Bezborodov (Rus.) – hralo sa v Reggio Emilia

F-skupina:

FC Kodaň (Dán.) – Lokomotiv Moskva (Rus.) 0:0 rozhodoval: Göcek (Tur.)
Denis Vavro a Ján Greguš (obaja Kodaň) odohrali celý zápas

FC Zlín (ČR) – Šeriff Tiraspoľ (Mold.) 0:0
rozhodoval: Dallas (Škót.) – hralo sa v Olomouci
Róbert Matejov (Zlín) odohral celý duel

G-skupina:

FCSB (Rum.) – Viktoria Plzeň (ČR) 3:0 (2:0)
Góly: 21. a 44. Budescu (prvý z pok. kopu), 73. Alibec, rozhodoval Treimanis (Lot.)
Patrik Hrošovský odohral celý zápas a v 34. min uvidel žltú kartu, Marek Bakoš nastúpil v 61. min, Matúš Kozáčik (všetci Plzeň) sedel na lavičke náhradníkov

Hapoel Beer Ševa (Izr.) – FC Lugano (Švaj.) 2:1 (1:0)
Góly: 2. Einbinder, 60. Cedek (z pok. kopu) – 67. Cedek (vlastný), rozhodoval Chapron (Fr.)

H-skupina:

Crvena zvezda Belehrad (Srb.) – BATE Borisov (Biel.) 1:1 (0:0)
Góly: 54. Radonjič – 72. Signevič, rozhodoval Aranovskij (Ukr.)

I-skupina:

Vitória Guimaraes (Portug.) – FC Salzburg (Rak.) 1:1 (1:1)
Góly: 25. Pedrao – 45. V. Berisha, rozhodoval Aghajev (Azer.)

Olympique Marseille (Fr.) – Konyaspor (Tur.) 1:0 (0:0)
Gól: 48. Rami, rozhodoval Mažeika (Lit.)

J-skupina:

Hertha Berlín (Nem.) – Athletic Bilbao (Šp.) 0:0
rozhodovali I. Kružliak – M. Balko, T. Somoláni (všetci SR)
Peter Pekarík a Ondrej Duda (obaja Hertha) odohrali celé stretnutie

Zaria Luhansk (Ukr.) – FK Östersund (Švéd.) 0:2 (0:0)
Góly: 50. Ghoddos, 90.+ Gero, rozhodoval Klossner (Švaj.) – hralo sa v Ľvove

K-skupina:

Vitesse Arnhem (Hol.) – Lazio Rím (Tal.) 2:3 (1:0)
Góly: 33. Matavž, 57. Linssen – 51. Parolo, 67. Immobile, 75. Murgia, rozhodoval Liany (Izr.)

Zulte Waregem (Belg.) – OGC Nice (Fr.) 1:5 (0:3)
Góly: 46. Leya – 16. a 20. Pléa, 28. Dante, 69. Saint-Maximin, 74. Balotelli, rozhodoval Palabiyik (Tur.)

L-skupina:

Real Sociedad San Sebastián (Šp.) – Rosenborg Trondheim (Nór.) 4:0 (3:0)
Góly: 9. a 77. D. Llorente, 10. Zurutuza, 41. Skjelvik (vlastný), rozhodoval Mazzoleni (Tal.)

Vardar Skopje (Mac.) – Zenit Petrohrad (Rus.) 0:5 (0:3)
Góly: 6. a 21. Kokorin, 39. Dziuba, 66. B. Ivanovič, 89. Rigoni, rozhodoval Kehlet (Dán.)

Arsenal Londýn (Angl.) – 1. FC Kolín nad Rýnom (Nem.) 3:1 (0:1)
Góly: 49. Kolačinac, 67. Sanchez, 82. Bellerin – 9. Cordoba, rozhodoval: Estrada (Šp.) – stretnutie sa začalo s oneskorením pre problémy s kontrolou lístkov pri vstupe na štadión

Viac na túto tému: #Slavia Praha #Viktoria Plzeň #AC Miláno #Austria Viedeň