Sparta v Európe "dobačovala". Jej miliónové hviezdy nestačili na Crvenu Zvezdu

Futbalisti českého futbalového klubu Sparta Praha prehrali s Crvenou Zvezdou v domáce odvete 0:1 a po porážke 0:2 z Belehradu sa pre nich pohárová sezóna skončila už v treťom predkole Európskej ligy. Pre letenský celok je to najhorší výsledok na európskej scéne od hanby so švédskym Häckenom v roku 2013.

03.08.2017 21:16
Európska liga, trofej Foto:
Trofej pre víťaza Európskej ligy.

Sparta sa z úvodného fiaska v Belehrade príliš nepoučila a už vo štvrtej minúte mohla inkasovať po podobnom zaváhaní, aké predviedla pri prvom góle v Srbsku. Po rýchlej rozohrávke hostí sa dostal za obranu Boakye, ale brankára Dubravka tentoraz neprestrelil.

Vzápätí po dlhom nakopať pálil ghanský útočník tesne vedľa. Dlho ho to mrzieť nemuselo, pretože v 19. minúte ušiel po pravej strane Srnič a centrom po zemi našiel Boakyeho pred prázdnou bránkou. V 38. minúte mohlo byť pre Spartu ešte horšie. Jovičič išiel sám na Dúbravku, ale ani netrafil bránku.

Nič to však nezmenilo na tom, že Crvena Zvezda vzhľadom na dianie na trávniku mohla pomaly premýšľať o piatkovom žrebe záverečného predkola. Sparta išla do kabín za búrlivého piskotu letenského štadióna a s vedomím, že postup by jej zariadil iba zázrak v podobe štyroch gólov a žiadneho inkasovaného gólu.

Domáci ožili po príchode Rosického v 66. minúte a dokonca si vypracovali aj niekoľko veľkých šancí. Ben Chaim však krížnou strelou trafil tyč a vzápätí mieril Lafata do brvna. Sparťanský kanonier navyše v závere spálil dve ďalšie obrovské šance. Najprv ho vychytal Borjan a potom mu v dorážke do prázdnej bránky zabránil pohotový sklz jedného z obrancov.

Zahodené šance už len podčiarkli skutočnosť, že novú éru Sparty po príchode talianskeho trénera Stramaccioniho a desiatich nových hráčov sprevádzajú veľké rozpaky. Letenský celok z troch doterajších súťažných stretnutí dve prehral a raz remizoval.

V pohároch zaznamenal najhorší výsledok od nečakaného vyradenia v druhom predkole Európskej ligy s Häckenom v roku 2013. V nasle­dujúcich troch sezónach Sparta dokázala vždy postúpiť minimálne do základnej skupiny Európskej ligy. V minulom ročníku došla do druhého kola, pred tým dokonca až do štvrťfinále.